„Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!“

Citát z klasického ČS filmu „Limonádový Joe“, ktorý žiaľ pomerne dobre vystihuje našu dobu. A žiaľ preto lebo je to westernová komédia/paródia a tvorcovia tie absurdity tam dali aby mali srandu a chytali ale ani v najdivokejších snoch nezamýšľali opísať realitu dnešných dní. Podotýkam v našich dňoch pomerne často sa stáva, že články v satirických časopisoch ak „The Onion“ buď trafia do čierneho alebo ich realita pretromfne (tento a tento odkaz).

Kam tým mierim?

Každá politická strana je výkladnou skriňou pre klanovo-korporátne zoskupenia, bez výnimky lebo strany v zastupiteľskej potrebujú peniaze na svoj chod, činnosť a hlavne na voľby. Inými slovami korupcia v takej alebo v onakej forme je zabudovaná do celého politického systému a obzvlášť je to viditeľné v prípade Slovenska kde rôzne finančné skupiny podporujú prakticky všetky politické strany, toto je z ich strany racionálna investícia. A preto sú slová záverečnej scény filmu „Limonádový Joe“, tak aktuálne lebo horeuvedený citát je reakcia na slová šéfa Kolaloku, lenže život nie je film a voliči majú akú takú zodpovednosť čo sa deje v ich krajine.

Tvrdím to na základe generáciami preverenej múdrosti:

„Každý národ má takú vládu akú si zaslúži.“ Dodatok: na základe svojej reálnej morálky a chápania. Pritom úloha politika je zohľadniť záujmy národa a rôznych klanov (ktoré sú národného, nadnárodného a globálneho charakteru) a k moci sa dostávajú na základe morálky a chápania hlavne 3 typy:

  • Štátnik, ktorý sadne k stolu s klanmi a vyjedná pre všetkých zúčastnených prijateľný kompromis a to tak, že krajina sa suverenizuje, národ prosperuje a silnie. Pritom nechce žiadnu kompenzáciu pre seba a rodinu, príklad: Putin.

  • Politik-patriot, tu i tam dáva niekomu nejakú trafiku aby sa veci diali alebo aby bol pokoj, pritom síce má záujmy národa a krajiny na prvom mieste ale nie je mu proti srsti aby si pri službe vlasti mastil vrecká, príklad: Mečiar a Fico.

  • Politik-naničhodník, ten šiel do politiky aby slúžil z vlastnej vôle cudzej mocnosti alebo šiel do toho pre peniaze/nejaké výhody či napĺňa svoje ambície, takým je národ a krajina je ukradnutá a v podstate robí to, čo mu jeho majiteľ t.j. ten, kto ho dostal do pozície povie, príklad: Medvedev, Dzurinda a Kiska

Dodatok: Je tu aj štvrtý typ, ktorý rieši veci pre svoj klan resp. záujmovú skupinu ale ten je pragmatik, ktorý má nejaké morálne zábrany (väčšina politikov je takých).

Čo sa týka chápania voličov, tu sú 3 hlavné skupiny:

  • Pasívny konzument-sadne k telke a necháva si preplachovať mozog s propagandou a má postoj „povedali to v telke, je to pravda“.

  • Aktívny vyhľadávač-sadne si k počítači a hľadá, detaily a veľký obraz mu uniká ale nie je stratený prípad lebo tu i tam má svetlé chýľky.

  • Chápavý-tá je vždy v minorite, ten nielen hľadá ale snaží sa aj chápať t.j. poskladať ako tak celistvý obraz, pričom nesedí na zadku ale aktívne delí o svoje poznatky.

Pritom národ, ktorý má pre dobu neadekvátnu morálku a chápanie tak sa k moci dostávajú naničhodníci, ktorým národ a štát sú prakticky ukradnuté a nechajú svoj národ zniesť z povrchu zemského.  A takmer je to aj náš prípad lebo mnohý z nás šli k volebným urnám  s určitým heslom (a to dvakrát).

Len Fica nie!“

Teraz to odmietnutie dopadlo to tak, že sme zvolili Kisku, ktorý okrem toho, že má na rováši mnoho kúpil ukradnutý pozemok v obci Veľký Slavkov a podávajú voči nemu pôvodní majitelia obžalobu (ten prípad, ktorý otvoril Paška) a keby nestačilo do tejto veci sa vložil aj Čižnár s tým, že začali vyšetrovať prečo polícia a prokuratúra označil trestné oznámenie pôvodných majiteľov za priestupok. Dôvodom jeho zvolenia bolo, že 50% bol pasívnym konzumentom, 2-3% chápavým a zbytok bol aktívnym hľadačom.

Pričom je tu jedna historická paralela s Kiskovým prípadom, ktorá ukazuje na to, že ísť takto k volebným urnám končí katastrofou. V roku 1998 pri parlamentných voľbách sme šli podobným heslom k volebným urnám a dopadlo to tak, že sme zvolili Dzurindu, ktorý nás nielen predal za lacné peniaze do zahraničného otroctva ale aj nechal vyrabovať krajinu. Dôvodom bolo to, že cez 60% voličov bolo pasívnych konzumentov, asi 1% bolo chápavým a zbytok bol aktívnym vyhľadávačom.

Musím dodať to, že akonáhle počet chápavých prehupne cez 4-5% (a toto sa deje globálne), tak sa veci dajú do pohybu a rýchlo sa začínajú meniť a kauzy okolo Kisku práveže urýchľujú premenu aktívne hľadajúcich na chápavých.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Kiska môže byť rád, že ho po odvolaní nezavrú do basy lebo tieto kauzy inak nemôžu skončiť než jeho odvolaním.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s