„Kotleba“ je len reakciou.

Nemám na mysli Kotlebu a jeho stranu ale jav, ktorá je reakciou časti spoločnosti na neznesiteľnú situáciu väčšiny občanov, ktorá sa tu čiastočne rozmohla po 1990 a naplno po roku 1998. Táto situácia bola spôsobená systematickým rozkrádaním, bezprávím a nastavením genocídnych podmienok. Túto našu situáciu čoraz viac ľudí chápe a hľadá riešenie,  žiaľ zväčša tie riešenia sú presne tie pseudo-riešenia, ktoré sú pre majority nevýhodné.

Mnohí občania v podstate vyberajú z dvoch pseudo-riešení:
1) Zvoliť politického mesiáša, ktorý buď v lepšom prípade len sklame alebo v horšom privedie krajinu na pokraj katastrofy. Zvyčajne takýto mesiáši sú bábkami záujmových skupín a najznámejšími sú Hitler, Juščenko a Tymošenková.
2) Revolúcia či puč, ako v 1917 v Rusku alebo 1989 u nás či 2014 na Ukrajine. Toto ale prináša len ešte väčšie bezvládie a mizériu s tým, že v konečnom dôsledku k moci sa dostanú najhorší gauneri a bez vonkajšej pomoci potrvá minimálne 20 rokov, kým sa to dá do poriadku.
A sú to pseudo-riešenia nielen z uvedených dôvodov ale aj preto, lebo nerieši podstatu našej mizérie, neadekvátne chápanie a morálku.

Prečo hovorím o morálke a chápaní?
Všetky naše resp. ľudské rozhodnutia a činy ovplyvňuje morálka a chápanie lebo ak nechápeme veci, tak urobíme chybné rozhodnutia a ak morálka je na dne, tak urobíme aj neprípustné a zlé rozhodnutia napr. vytýčime nejaký cieľ a začneme na tom pracovať. Pritom nielen záleží na našom chápaní a našej morálke, že kedy aké nástroje použijeme ale aj aké ciele si vytýčime. A tu prichádzajú do obrazu voľby kde naša morálka rozhoduje o tom aká je politická reprezentácia k výberu a naše chápanie zas rozhoduje o tom, že kto dostane tú funkciu. Inými slovami sa potvrdzuje stará múdrosť „každý národ má len takú vládu, akú si zaslúži“ a jeho dodatok „na základe reálnej morálky a chápania“.

S pozdravom
Oracle 911

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s