Film Mečiar 2017

Nedávno som pozrel ten film a mal som z neho zmiešané pocity lebo z jednej strany som rád, že film vznikol a z druhej strany som trochu sklamaný, lebo je dosť tendenčný a príliš subjektívny (hlavne keď ide o výber pamätníkov ale to, že opísala udalosti ako si to obdobie pamätá je plus). Ale režisérku musím pochváliť za 3 veci.

Priznala, že je to dielo subjektívne, to je prvá vec.

Druhá vec je, že si uvedomila, že tá výhra nad Mečiarom v 1998 nie je výhra (vlastne povedal, že to už tak necíti a podľa mňa bola to prehra, a onedlho to pochopí aj väčšina národa). Tretia vec je, že sa začala zaujímať o pravdu. Pritom jej film je len jedným z prvých krokov v procese na vyjasnenie vecí a udalostí z toho obdobia a na ozdravenie slovenského verejného života. Pritom ako som už povedal Mečiar sa do politiky vráti a tento proces nezastaví ani smrť Mečiara.

Ako a kam sa vráti.

Fico zrušil Mečiarove amnestie spolu s milosťou pre Michala kováča mladšieho, tým pádom otvorila možnosť aby vyšla pravda o jeho únosu. Pritom miestna periféria globálneho zákulisia Černákovi ponúkla dohodu, že ak „vyklopí“ všetku špinu čo vie na Dzurindovu garnitúru (a musí pritom povedať pravdu), tak sa dostane na slobodu skôr lebo dostal doživotie (možno po tom čo sa odstráni úžerník Kiska dostane aj milosť). Pritom proces očisty Mečiarovho mena a odpis liberálnej opozície už započal (o tom tu a tu) a zatknutím P. Ruska nabral obrátky a neberie ich ešte viac po tom čo Rusko začne spievať aby zachránil svoju kožu. To samozrejme nezostane bez odozvy bývalých koaličných partnerov a začnú prať špinavé prádlo na verejnosti pritom dozvieme také veci o Dzurindovi, Miklošovi, Lipšicovi a možno aj o Radičovej a jej vláde, že nielen obyčajným ľuďom padne sánka ale aj nám. Samozrejme proces Bugára zomelie a to bez ohľadu na to čo urobí a v konečnom dôsledku buď odíde do politického dôchodku alebo Most-Híd nedostane v najbližších voľbách do parlamentu lebo bude pre voličov toxický. A Fico z toho vytĺče dosť politického kapitálu na to aby v najbližších voľbách mohol zostaviť vládu sám, možno s koaličným partnerom bude mať aj ústavnú väčšinu lebo rozumie politike (vrátane tej globálnej).

A patrioti, hlavne patriotická opozícia sa postaví pod Mečiarovu zástavu pritom Mečiarovi stačí aby začal písať blog, robil príhovory na konferenciách, šiel do alternatívy a svojou prítomnosťou podporil tú stranu ktorého podujatie podporí lebo globálne zákulisie a jeho periféria sa o tom rozhodla. Rozhodla aj o tom, že budúcim prezidentom (po Kiskovi, ktorý nedokončí mandát a bude ho úradne zastupovať Fico) bude Mečiar lebo dostane ponuku a globálne zákulisie ho do toho kresla dotlačí.

S pozdravom

Oracle 911

One thought on “Film Mečiar 2017

  1. Spätné upozornenie: Oni to chcú fakt dotiahnuť do konca | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s