Nech nikto neotvára ten šampus!

Obzvlášť nie Sulík a obzvlášť nie tak ako to urobil po parlamentných voľbách v 2016. Pretože táto vláda teraz nepadne a Ficove vyhrážky o spojení zmrazenia platu poslancov a o vyhlásení dôvere vlády neslúži na vydieranie koaličných partnerov ale hlavne na odpis 5. kolóny uprostred Smeru.

Čo je dôkazom toho tvrdenia?

Je ich viac než dosť ale vypichnem 3 veci:

  • Členovia poslaneckého klubu SNS urobili tlačovku a vytiahli platové podmienky tak sudcov ako aj predstavenstva štátnych firiem či pôvodnú sumu odmeny za vyhratý spor o vodné dielo Gabčíkovo.

  • Danko zvoláva stretnutie Fica a p-rezidenta Kisku aby sa dohodli na systematickom riešení platov ústavných činiteľov (podľa mňa nielen pre nich).

  • V čase hlasovania príprava na štátny snem Smeru bola v plnom prúde, takže Fico s tým, že ohlásil neplánované skrátené konanie na zmrazenie platu testoval poslancov klubu Smeru (a asi nielen ich).

Čo ešte týmto dosiahol?

Námatkovo:

  • Nechal ozvučiť príjmové nerovnováhy, nesystematickosť riešení v znižovaní platov a dedičstvo po Dzurindových vlád. (Urobili to nielen poslanci SNS na tej tlačovke ale aj Bugár.)

  • Tak teraz už na 95% odhalil 5. kolónu vo vnútri Smeru a jej členovia budú musieť zodpovedať pár nepríjemných otázok aj po ukončení straníckeho snemu.

  • A v súvislosti s liberálnou opozíciou: na základe toho kvikotu čo vyprodukovali zas dokázali, že Fico kedykoľvek dokáže zneužiť ich obmedzenosť a nadutosť. A Kotleba, ktorému dáva rozumy Cuper „chytro“ mlčal. Dodávam, že zneužívať hlúposť opozície ešte nie je trestné.

  • A čo sa týka médií, dosahuje to, že pomaly ale isto nielen každý chápe ich zaujatosť a protinárodné zafarbenie ale aj ich nedostatočnosť a to znamená, že Harabinovo označenie prestitútky je žiaľ na mieste. Dodávam, že Fico do nich právom obúva (čo sa im nepáči) a keby som bol na Ficovom mieste by som im dávno nielen vynadal do klinických debilov ale aj do patologických luhárov.

Čo bude s „neposlušnými“ poslancami z ostatných koaličných klubov?

Nič extra, len im bude v priateľskom duchu zásadne nie Ficom vysvetlené, že je v ich najlepšom záujme aby táto vláda (teraz) nepadla. A bude to ten istý priateľský duch, ktorý zažil Danko a vsadím sa, že by to vymenil na stretnutie s popravčou čatou alebo si to radšej rozdal na férovku s rozzúrenou medvedicou, ktorá chráni svoje mladé.

Mohol by to Fico urobiť elegantnejšie?

Áno ale mám dojem, že dostal echo od globálneho zákulisia alebo sam došiel k tomu, že sa chystá masívny záťah na liberálov všetkého druhu a chce/má si ešte pred tým urobiť poriadok vo vlastnej strane. Podľa všetkého tento jeho krok súvisí aj s krokmi J&T a Penty (ktorej časť vlastní čínsky kapitál) lebo ten posledný vyhlásil, že chce skonsolidovať slovenský mediálny trh t.j. súkromné mainstreamové médiá v slovenskom jazyku prejdú pod jednotné riadenie a tým pádom aj informačného poľa. Dodávam, že ak niekto sleduje činnosť skupín J&T a Penta dôjde k tomu, že tieto skupiny robia to čo robí Babiš t.j. konsolidujú slovenskú ekonomiku a preberajú nad nimi riadenie. Pritom obe skupiny a aj Babiš sú viac menej bielymi kôňmi globálneho zákulisia a preto otázka neznie kto to vlastní ale v koho záujme to riadi.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Poprosil by som zdieľať tento článok na sociálnych sietiach.

One thought on “Nech nikto neotvára ten šampus!

  1. Spätné upozornenie: Asi podám žalobu. | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s