Mimoň Kiska

Nie, nemám na mysli jeho fotku, ktorú vylepil na FaceBook ale to, že vo vyznaní a chápaní politiky je viac mimo ako priemerný slovenský konzument médií (a to už je niečo). Dodávam, že nič iné sa nedá očakávať od úžerníka, daňového podvodníka a priekupníka s kradnutým t.j. parazita, ktorý založil dobročinný spolok, aby nielen zakryl svoju činnosť, ale nechal sa zvoliť za prezidenta. Inými slovami, jeho chápanie zákonov a jeho tvorivosť sa vyčerpáva v obchádzaní zákonov a maskovania svojej činnosti.

Prečo to hovorím?
Okrem toho, čo som už o ňom v minulosti napísal a že vysťahoval zo dňa na deň 48 rodín treba spomenúť jeho prestupy proti Ústave SR. Prišiel už 3. nález ÚS Slovenska s konštatovaním, že prezident porušuje ústavu. Za normálnych podmienok by ho trhala opozícia na kúsky a tlač by si na tom zgustla. Lenže toto sa nedeje z prostého dôvodu, slovenská liberálna opozícia a tlač má tých istých patrónov ako hnutie Progresívne Slovensko, konkrétne americké štátne/regionálne elity ku ktorým patrí aj „strýko“ Soros. Médiá kvôli nákupu J&T a Penty prechádzajú pod iné riadenie a tým pádom budú vyvážené aj napriek tomu, že nebudú hovoriť celú pravdu. A aj to je dôvod prečo Kisku a liberálnu opozíciu to zomelie.

Čo je „jadrom pudla“?
Štát sa riadi inak ako firma alebo „firma“ a to aj napriek tomu, že je to z ekonomického hľadiska super-koncern. Dôvod je prostý, existujú záujmové skupiny a klany, ktoré síce nemajú ekonomické záujmy ale ovplyvňujú ekonomický život, to je prvá vec.
Druhá je, že mnohé klany a záujmové skupiny (obzvlášť to platí o tých, ktoré majú ekonomické záujmy) sú pomerne často organizované ako mafie aj napriek tomu, že ich ekonomická činnosť je 100% legálna a zákonná.
Tretia je, že štandardné strany sa organizujú okolo nejakej idey (dvojnásobne to platí o Smer-SD, ktorá má aj regionálne organizácie) a nie okolo ľudí, ako je to u SaS alebo OĽANO-NOVA či Sme rodina. Samozrejme všetky strany niekto organizuje, niekto tomu celému šéfuje ale v štandardných stranách sú názorové prúdy a kliky, ktoré majú rôzne väzby na klany a záujmové skupiny resp. na spoločnosť ako celok.

Čo to v praxi znamená?
Ak biznismen chce vstúpiť do politiky musí spĺňať 3 podmienky:
• Mať čisté finančné zázemie aj keď obchoduje s pochybnými živlami, financie musia byť v poriadku.
• Musí sa zaoberať s obchodnou činnosťou, ktorú verejnosť považuje za morálne prijateľnú.
• Musí chápať, že svojou obchodnou činnosťou plní politické zadanie resp. musí viesť takú činnosť ktorou splní politické zadania.
Ak pozrieme na to z tohto pohľadu Kiska, už len z titulu, že je parazit nemôže žiadnu z týchto podmienok spĺňať.
Ak pozrieme na Berlusconiho z tohto pohľadu, tak on spĺňa prakticky všetky podmienky a to aj napriek tomu, že si kvôli orgiám v jeho toskánských vilách vyslúžil prezývku bunga-bunga lebo aj napriek obchodným väzbám s podozrivými živlami vybudoval mediálne impérium, ktoré napomáhalo šíriť určité myšlienky a ideály.

S pozdravom
Oracle 911

One thought on “Mimoň Kiska

  1. Spätné upozornenie: Babiš, z núdze cnosť? | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s