Politik Harabin

Harabina v ponímaní sudcu, vnímam ako na slovo vzatého odborníka, ktorý vo veciach práva, súdnictva nemá konkurenciu a ten, kto tvrdí opak, buď nevie čo hovorí alebo bezočivo klame. Harabina ako politika vnímam, ako poslanca z obecného úradu dedinky, ktorý sa síce stará o to, aby veci fungovali v súlade s predpismi, no hlbšie veci, súvislosti mu unikajú.

Prečo ho vnímam tak?

Príkladov je mnoho (stačí si vybrať) chcel by som vypichnúť to, čo povedal o predlžení sankcií voči Rusku. Fakty má v poriadku, no (aj) hlbšie súvislosti mu unikajú, nepoložil tie dôležité otázky ako „prečo“ a „qui bono?“ (v koho záujme). Obzvlášť je to viditeľné v spomínanom videu. Prakticky všetky fakty vymenoval, len nepoložil otázku „prečo tak Fico hlasoval“. Pritom dokážem vymenovať 3 hlavné dôvody, prečo tak Fico hlasoval a časť z nich je aj vo videu:

  • Slovensko je malá krajina (ktorá má veľmi malú zdrojovú stabilitu) preto tie sily, ktoré presadili tieto škodlivé sankcie v prípade potreby rozmliaždia Slovensko. Jedným takýmto nástrojom na rozmliaždenie je zastavenie distribúcie € z ECB vyhovárajúc sa na technické problémy. Čo to urobilo s Gréckom sme videli na vlastné oči.

  • USA má cez 100 základní v Európe, teda o 100% suverenite Európy reč byť nemôže.

  • Fico chce zdiskreditovať bruselské štruktúry, a vo všeobecnosti najlepším spôsobom ako zdiskreditovať niekoho, je zahnať vec do extrému s nejakou zjavne smiešnou/iracionálnou výhovorkou. (Ficova výhovorka, odôvodnenie štruktúr EU pre predlženie sankcií spĺňa to na 110%.)

Tieto veci, Fico znalý globálnej politiky to chápe. Chápe to aj Mečiar, rovnako Putin. Takže Harabinove výčitky voči Ficovi sú v tomto prípade nemiestne. Mohol by som s týmito výčitkami pokračovať aj pri ostatných jeho videách. Obzvlášť pri videu v ktorom vyčíta Ficovi, že nezačal odvolávať Kisku.

Stojí Fico za honom na čarodejnice, ktorému je Harabin vystavený?

Pochybujem, lebo za dlhú dobu si zvykol, že kde-kto sa do neho obúva a dáva adekvátne slovné odpovede (vrátane prestitútok z médií). Druhá vec je, že Harabin bol ministrom v jeho predchádzajúcej vláde a preto vie, že Harabin síce je schopný káder ak ide o právo a súdnictvo, ale politiku príliš nechápe (približne takto sa o ňom vyjadril Mečiar). Preto tvrdím, že za týmto honom na čarodejnice stojí klika okolo Švecovej, ktorá spolu s Kiskom a niekoľkými mimovládkami je napojená na Sorosa a samozrejme, Americkú ambasádu. Ten hon usporiadali len preto, lebo neustále poukazuje na ich ne-etickosť správania a bezprávie, ktoré páchajú. Inými slovami poukazuje na to, že rozbíjajú náš právny rád t.j. jeden z pilierov našej štátnosti (čo vyvoláva riadnu dávku nevôle u zmienenej kliky).

Ako to môže pre Harabina skončiť?

Zle ak nepomôže nejaká vyššia moc a to buď samotný Boh, prípadne globálne zákulisie, lebo Fico jednak nemá potrebné právomoci a jednak aj napriek tomu, že údajne je najmocnejším mužom Slovenska (o čom pochybujem), v globálnom merítku je na toto malý pes. Preto priamo nemôže zasiahnuť ani neoficiálne bez toho, aby sa to rozkríklo. Pritom Fico, globálne zákulisie a jeho miestna periféria má záujem na Harabinovej záchrane, lebo je kvalitný káder.

S pozdravom

Oracle 911

PS: V čase písania tohto článku sa mi dostala do rúk správa, že Karpov niekdajší šachový majster prišiel si zahrať na Vianočný turnaj. Ďalší dôkaz toho, že pán Harabin dostatočne nechápe politiku, lebo korektné medzi-štátne vzťahy sa dajú budovať aj inak, ako oficiálnymi kanálmi.

PS2: Po tom čo som napísal tento príspevok sa mi dostal do rúk článok z 18.12. v ktorom píšu, že “dňoch 19-20. decembra 2017 skupina firiem Ruského exportného centra príde na obchodnú misiu do Bratislavy”. Takže karavána ide ďalej a pán Harabin sa nemá obávať o rusko-slovenské vzťahy.

2 thoughts on “Politik Harabin

  1. Spätné upozornenie: Zbaviť sa € a vystúpiť z EU | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s