Zbaviť sa € a vystúpiť z EU

Určite kde-koho napadla táto myšlienka, keď som naznačil v stredajšom článku, že Fica pred hlasovaním vydierali so zastavením € z ECB, čo by Slovensko cez zničenie našej ekonomiky doviedlo k majdanu. Pritom Kotleba, jeho stúpenci už nejaký čas tvrdia, že Slovensko by malo vystúpiť z EU rovnako aj z NATO, lebo sú to zločinecké organizácie. Napriek tomu, že EU a NATO vnímam podobne, zatiaľ nepodporujem výstup z týchto organizácií a opustenie € kvôli dopadom.

Prečo?

Mám niekoľko dôvodov:

  • EU so všetkými svojimi nedostatkami (jemne povedané) je platforma na presadenie našich globálnych záujmov. V podstate silnejšia než OSN, kde hlas 5,5 miliónového Slovenska bez adekvátnej opory sa stráca.

  • Veľa firiem sem prišlo len kvôli tomu, že sme členmi EU, pomerne lacná, technicky gramotná pracovná sila. Takže tieto firmy (hlavne automobilky) odídu ak vystúpime z EU.

  • je pomerne silná mena, ktorá uľahčuje nielen prístup na globálne finančné trhy, ale aj uľahčuje obyčajným Slovákom každodenný život.

To v praxi znamená, že ak vystúpime z EU a opustíme €, tak nielen zničíme svoju vlastnú ekonomiku t.j. vlastným pričinením dopadneme ako mesto Detroit (kedysi Motor-City), ale aj môže nastať situácia „o nás bez nás“.

Čo s tým?

Vybudovať paralelné štruktúry v rámci Vyšehradskej skupiny, ktoré by prevzali úlohy bruselských štruktúr (tie sa zdiskreditujú sami a Brusel sa stane irelevantným). Pokiaľ dobre viem, ešte nepadlo žiadne rozhodnutie k tejto veci. Kádre Vyšehradská skupina má, žiaľ, globálne zákulisie chce cez Rakúsko pretlačiť svoju koncepciu, tadiaľ ale cesta nevedie.

S pozdravom

Oracle 911

One thought on “Zbaviť sa € a vystúpiť z EU

  1. Spätné upozornenie: Ani ja nie som fanúšikom Fica | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s