Rok 2018

Nebudem zvlášť hodnotiť rok 2017 a to z dvoch hlavných príčin:

 1. verím, že to dokáže urobiť každý,

 2. rok 2017 bol nabitý udalosťami, ktoré budú mať dohru v 2018 a 2019. Dodávam, že ak niekto dával pozor, tak dôjde k názoru, že nabitý udalosťami veľkého významu.

Prečo budú mať až vtedy dohru?

Napriek tomu, že žijeme v zrýchlenej dobe niektoré veci trvajú mesiace alebo roky (namiesto desaťročí a generácií). Zrýchlená doba má jednu prednosť, že kde-kto začína chápať súvislosti. Nevýhodou je, že tí, ktorí by mali chápať (často na kľúčových pozíciách) nechápu resp. nechcú chápať a to môže doviesť ku katastrofe celé ľudstvo.

Čo očakávam na budúci rok?

Je toho dosť a keďže globálna scéna má väčšiu váhu, začnem ňou:

 • Putin a Zeman vyhrajú prezidentské voľby vo vlastných krajinách, prvý napriek zásahom globálneho zákulisia a ten druhý kvôli nim.

 • Izolácia USA tak na politickej ako aj ekonomicko-finančnej fronte nielen bude pokračovať, ale sa urýchli. Na prvé je množstvo príkladov hlavne vo forme Trumpovych rozporuplných vyhlásení a na druhé je príkladom krok Pakistanu a Čína robí zo svojej meny rezervnú menu a zo zlata zas prostriedok medzinárodného obchodu. Pritom Trumpove daňové reformy len spomalia prepad životnej úrovne Američanov, ale nemôžu zastaviť, lebo USA de facto zdaňuje zbytok sveta cez US$. Lenže ak táto možnosť tu nebude, tak budú musieť vyžiť z toho čo vyrobia, a to nutne povedie k prepadu životnej úrovne amerických parazitov (produktívni ľudia budú na tom lepšie).

 • Saudi resp. Arabi budú nútení upustiť výlučne obchodovanie ropy v US$.

 • Upustí sa časť finančnej bubliny a to signalizuje tá splošťujúca sa krivka výnosov amerických dlhopisov (v minulosti to vždy predznamenávalo fin. kalamitu). Dodávam, že namiesto katastrofického scenára (čo som kedysi očakával aj ja) bude séria stredne veľkých prepadov.

 • Odpis liberálnej ideológie naberie ďalšie obrátky (obyčajní ľudia toho už majú plné zuby).

 • Odpis Bruselu ako centra riadenia tiež naberie obrátky, bude to hlavne cez sexuálne škandály. Dodávam, tí pohlavári, ktorí obchytkávali ženy a využívali služby prostitútok Bruselu sú ešte tí z lepších.

Domáca a regionálna scéna:

 • Mediálnu scénu Slovenska globálne zákulisie skonsoliduje v prvom polroku. To neznamená že nebudú zavádzať, ale to, že budú objektívni.

 • Mainstreamové médiá začnú potápať liberálov všetkého druhu, vrátane p-rezidenta Kisku.

 • Mečiarove meno bude očistené. Očakávam, že sa to udeje spôsobom, po ktorom aj papuánski domorodci budú vedieť, kto v skutočnosti uniesol Kováča ml.

 • Návrat Mečiara do politiky bude ohlásený v druhom polroku.

 • Poľské elity budú pre fackané Američanmi a EU.

 • Bulharsko a Rumunsko budú pre fackané Západom.

 • Česká mediálna scéna bude skonsolidovaná globálnym zákulisím.

 • Pražská „kaviareň“ nabehne na vlastné vidly, hlavne po Zemanových provokáciách, niekoľkokrát po sebe.

 • Zviditeľní sa proces znovu zjednotenia Česka a Slovenska do jedného štátneho (federálneho?) útvaru. Lebo jednak je to nevyhnutnosť a jednak globálne zákulisie potrebuje dostať naše kádre do Prahy čo v najväčšom počte.

 • Koncom roka 2018 (skôr v roku 2019) padne rozhodnutie vo Vyšehradskej skupine o tom, že treba vytvoriť vlastné paralelné orgány (paralelné s bruselskými). Toto rozhodnutie padne asi v Prahe (neviem kedy a kde bude najbližšie stretnutie V4) a preto mu dávam pracovný názov „Pražská skupina“. Dodávam, že pán Mečiar nielen bude hrať významnú rolu tak v tejto skupine, ale aj v znovu-zjednotení Česka a Slovenska.

 • Rozbehne sa výstavba širokorozchodnej trate do Bratislavy/Viedne (skôr 2019 ako 2018).

 • Prebehne reforma školstva, ktorá bude mať za dôsledok to, že sa vrátime k štandardom spred 1989/1998.

 • Orbán vyhrá parlamentné voľby v Maďarsku, ale v niekedy v budúcnosti môže dopadnúť ako Margaret Thatcher.

Musím dodať, že v časovaní sa môžem mýliť (skôr áno ako nie).

S pozdravom

Oracle 911

PS: Toto je môj posledný príspevok na tento rok.

4 thoughts on “Rok 2018

 1. Ahoj Oracle, reagujem na tvoje tvrdenie “USA de facto zdaňuje zbytok sveta cez US$”. Mohol by si prosím bližšie popísať ako je systém nastavený, aby bolo USA umožnené takto parazitovať? Prípadne poskytnúť nejaké linky, kde sa viem o tejto problematike viac dozvedieť? V podstate viem, že napríklad import mozgov do USA je pre nich veľmi dôležitý, ktorý podľa mňa v blízkej dobe aj tak skončí a USA to časom pocítia v plnej miere. Ďakujem pekne, nech sa darí 🙂

  Páči sa mi

  • Je to jednoduché: v podstate od 1973 (vlastne od 1944) na nákup ropy, komodít a produktov každá krajina potrebuje US$ a to znamená, že veci treba predávať za US$. A keďže jedine USA môže legálne tlačiť US$ prakticky zo vzduchu, tak môže skúpiť produkciu celého sveta. Na toto zas naväzuje trh s americkými dlhopismi a ďalšie veci.
   Situácia po rozpade ZSSR ešte zhoršila lebo mohli skúpiť všetko prakticky za babku A svoju výrobu presunuli do Ázie. Čo malo katastrofické dopady pre svet a aj pre pracujúcich Američanov.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s