Koho voliť?!

Putina!“ znie odpoveď mnohých Slovákov (rovnako aj Čechov). Problém s touto odpoveďou nie je to, že je občanom RF ale to, že niekoho takého ako je on musíme si zaslúžiť Pretože „každý národ má len takú vládu, akú si zaslúži“ podľa reálnej morálky a miery chápania t.j. vláda odráža len spoločnosť a v nej prebiehajúce procesy. A toto v praxi znamená, že sme si zaslúžili nielen Mečiara, Fica, ale žiaľ aj Dzurindu, Radičovú a p-rezidenta Kisku.

Z koho môžeme vybrať?

Pozrime sa na lídrov politických strán, tak obraz je dosť pochmúrny. Takže najprv koalícia:

 • Bugár- ten bol ochotný poškodiť štátnosť Slovenska len preto, aby sa mohol Mečiarovi pomstiť,

 • Danko- keď mu vysvetlia čo je v jeho záujme, tak začne konať podľa toho,

 • Fico- napriek fámam, nepredal V4 lebo nielen chápe globálnu politiku, ale aj to, že lokajstvo sa nevypláca. Dodávam, že nová poľská vláda vyvádza a proti-ruské postoje de facto potápajú Poliakov. Napr. ten terminál na skvapalnený plyn nielen chcú prefinancovať cez chystanú rozvojovú banku V4, ale cez neho bude prúdiť ruský plyn aspoň za trojnásobnú cenu. Americký alebo čínsky priekupníci nedajú za nižšie ceny, ak ho samozrejme dodajú.

Opozícia:

 • Matovič- podľa Fica poloblázon. Podľa mňa viac než polovica,

 • Hlina- súčasný šéf KDH a podľa Wiki z toho istého hniezda ako Matovič,

 • Sulík- prvý z tzv. apolitických politikov na Slovensku, pred tým ako vstúpil do politiky bol podnikateľom. Podľa Fica vymetáva bruselské bary, podľa Harabina zas používa nie- až-tak legálne substancie,

 • Kollár- podľa Fica mafián, pedofil, ako Matovič, Sulík či Kiska apolitický politik. Preto vedie reči o tom, že jeho strana nebude štandardná strana t.j. nebudú politikárčiť a kradnúť. Prvá vec je oxymoron, druhá je prakticky nemožná v parlamentnej demokracii a v kapitalizme na liberálnej osnove lebo sponzori si budú žiadať svoje. Takže otázka nie je či sa bude kradnúť, ale kto a koľko.

 • Kotleba- taký istý politický amatér ako zostatok parlamentnej opozície. Sú 2 dôvody prečo s ním vymietli podlahu vo voľbách na VÚC: liberáli zvládajú PR (propagandu) lepšie a rozkríklo sa o tom dome pre centrálu, ktorý kúpil za štátne peniaze, že to bolo pre rodinu (nebudem rozberať pravdivosť tohto tvrdenia). Dodávam, že Cuperovi nezávidím (miestny káder globálneho zákulisia), že musí šéfovať tak neschopným amatérom.

 • Mečiar- politický a starobný dôchodca, ktorý sa vrátil z dôchodku (tak ako Kissinger) a začal sa profilovať ako konzervatívny politik. Dodávam, že očistenie jeho mena naberá na rýchlosti.

Takže čo teraz lebo podľa toho čo píšeš neoplatí sa mi ísť k voľbám?

Prvá vec: v dnešnej globálnej situácií nejsť k voľbám je ekvivalentom (hromadnej) samovraždy.

Druhá vec: význam starogréckeho slova politiké je umenie správy štátu (zo slova polis-mesto) t.j. usporiadať veci verejné. A to znamená, že nemôžeme prenechať ani akože-politikom a ani profesionálnym politikom.

Tretia vec: veci nesmieme už usporiadať na základe liberálnej ideológie lebo je to slepá ulička (ale istá voľnosť je potrebná).

Aký je rozdiel medzi Mečiarom a Ficom ak už musíme voliť medzi nimi?

Ak ich musím charakterizovať, tak:

 • Mečiar je zakladateľ štátu, autoritatívny pragmatický konzervatívec s riadnou dávkou sociálneho cítenia.

 • Fico je sociálny demokrat a patriot s riadnou dávkou pragmatizmu.

To znamená, že ciele majú rovnaké, ale spôsoby veľmi rozdielne. Čo v konečnom dôsledku znamená, že dosiahnuté výsledky budú rozličné.

S pozdravom

Oracle 911

6 thoughts on “Koho voliť?!

 1. načo tieto lživé linky? či to mala byť irónia? “Mečiar- politický a starobný dôchodca, ktorý sa vrátil z dôchodku (tak ako Kissinger) a začal sa profilovať ako konzervatívny politik. Dodávam, že očistenie jeho mena naberá na rýchlosti.”

  Páči sa mi

  • Sú to odkazy na interview s Mečiarom a s ex-agentom SIS resp. ich zhrnutia. A keďže žiadny z nich nebol stiahnutý, tak to znamená, že tí čo ju dávali súhlasia s obsahom. Takže z tohto ohľadu sú pravdivé ale to ešte neznamená, že dotyční neprifarbili veci resp. neklamali.
   Druhá vec je, že sú to dôkazy toho, že prebiehajúca sa očista slovenskej politickej scény od poskokov americkej národnej/regionálnej elity donútil Mečiara vrátiť do politiky a globálne zákulisie sa stará o to, že celá vec s únosom, ktorá čiastočne viedla k vláde Dzurindu (bol jedným z hlavných faktorov) bola osvetlená.
   Tretia vec je, že v jednom interview z obdobia odvolania jeho amnestií Mečiar tvrdil, že pásol ovce a dával do poriadku sad, ktorý kúpil.

   Takže ti totálne unikla pointa.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s