Kiska nabehol na vlastné vidly

Myslím si, že už každý počul o poslednej mediálnej prestrelke medzi Kiskom/prezidentským úradom a Kaliňákom ohľadom ovracaného lietadla. Lenže táto prestrelka nezačala s interview pre maďarské „Vasárnap“ (vašárnap-Nedeľa), ale o niečo skôr, keď sa rozhodovalo kto dostane prezidentské vyznamenania na 25. výročie vzniku Slovenskej Republiky.

Prečo to hovorím?

Stačí sa pozrieť kto dostal vyznamenania a porovnať so zoznamom, kto bol proti. Hneď bude jasné, že Kiska a spol. nielen Slovákom napľuli do tváre, ale aj provokovali Fica a Kaliňáka. Fico a Kaliňák na takúto primitívnu provokáciu radšej nereagovali. Zareagovali keď sa Kiska obul nielen do Fica, ale aj do Kaliňáka za to, že ho prešetruje NAKA kvôli daňovým deliktom. To poriadne prehnal lebo (Kaliňák mohol neoficiálne požiadať šéfa NAKA aby prešetril Kiskove delikty pre celkom legitímne dôvody) nielen znova nazval Slovensko mafiánskym štátom, ale aj vyprovokoval Kaliňáka k odpovedi. Odpoveď Kaliňáka bola viac než nepríjemná (o tom sa dá presvedčiť). Síce prezidentská kancelária sa bránila (a liberálne médiá to patrične ozvučili), ale je im to k ničomu platné, lebo sa dostali na verejnosť informácie, že v lietadle prebiehali divoké žúry.

Pritom nie som si istý tým, že túto provokáciu majú z vlastnej hlavy alebo periféria globálneho zákulisia poradila.

Čo to v praxi znamená?

Znamená to, že p-rezident Kiska a jeho kancelária prichádzajú o posledný zostatok dôveryhodnosti u verejnosti. Vaskym načrtnutá možnosť je síce možnosť, ale sa neuskutoční lebo globálne zákulisie nechce z Kisku urobiť martýra (realizovať tento scenár po ohlásení je prakticky nemožné).

Takže nie je to začiatok konca liberálov, ale koniec začiatku.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Kisku som neraz rozoberal, opakovať sa nechcem, preto krátky článok.

PS2: Po napísaní článku ma napadla 1 vec: Kiskove škandály môžu byť vyžité na konsolidáciu slovenskej mediálnej scény.

PS3: Dozvedel som sa 2 veci:

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s