Party skončila, je čas urobiť poriadok!

Takto by som charakterizoval poslednú správu Rímskeho klubu, ktorý je jedným z hovorcov globálneho zákulisia (GP). Podľa analýzy (originál a v českom jazyku) ruského autorského kolektívu, ktorý napísal aj DVTR táto práca čo sa týka analýzy koreňov problému a vytýčených cieľov je pomerne korektná. Mám 2 zásadné problémy s tým čo hovorí Rímsky klub a to napriek tomu, že súhlasím s analýzou ruského autorského kolektívu, ktorý už nejaké to desaťročie vo svojich analytických vyjadreniach upozorňuje na uvedené problémy a ponúka metodiku na vypracovanie riešení.

Čo také?

Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté.“ a platí to dvojnásobne ak ide o riešenie problémov. Lenže globálne zákulisie už nejaké to storočie chce pretlačiť fašistický koncentračný tábor pod všemožným ideologickým krytím:

  • od judaizmu a kresťanstva;

  • cez marxizmus a nacizmus (nacionálny-socializmus);

  • až po liberalizmus či mohamedánstvo.

Pritom fašizmus vo svojej najširšej definícií je systém, ktorý jednak bráni osvojiť si vlastný genetický potenciál a jednak dav tzv. malí ľudia chránia systém, lebo sú presvedčení, že tá nespravodlivosť, ktorá je na nich páchaná aj elitami je spravodlivosť.

Druhá vec je, že správa síce sa obúva do bankárov a do finančného systému ako takého, ale tak ako Marx, vynecháva rolu úroku (politicky korektný termín pre úžeru). A z historického hľadiska inštitucionalizovaná úžera napáchala mnoho zla. Stačí ak sa pozrieme na Anglicko, prakticky prvú industrializovanú krajinu v moderných dejinách. Nepôjdem príliš do hĺbky, ale na ilustráciu negatívneho dopadu úžery poviem 3 príklady:

  • Dickensove romány,

  • znečistenie kôry stromov sadzami (na hodinách biológie sa to spomínalo);

  • ustrice sa transformovali z jedla chudoby na jedlo boháčov (toľko ľudí nemohlo dovoliť jesť nič iné, že prakticky vyjedli miestnu populáciu/pobrežie).

To všetko sa dialo len kvôli tomu, že priemyselníci chceli čo najrýchlejšie splatiť dlhy bankám aby neprišli o všetko. K tomu treba prirátať nenásytnosť statkárov, ktorí premieňali ornú pôdu na pasienky (z toho obdobia pochádza príslovie „ovce zjedli ľudí“) a to, že veľa remeselníkov prišlo o prácu a o ich rekvalifikáciu sa nikto nepostaral. Inými slovami Anglicko 19. storočia bolo sociálnym peklom.

Takže čo presne chystajú?

Eko-fašizmus s prvkami národného socializmu a v Európe to prejde do kalifátu, to je krátka verzia odpovede. Dlhá verzia odpovede je kombinácia niektorých z kultúry známych obrazov, Spoločnosť by bola kastová (ako v knižnom cykle Duna alebo Red Rising), ktorá by sa delila na:

  • elitu polobohov (žili by ako elita z filmu Elysium), ktorá by mala prístup k prakticky nevyčerpateľným energetickým zdrojom, ktoré umožnia jednak recyklovať množstvo vecí a jednak chod špičkových technológií;

  • obslužnú elitu, ktorá by mala prístup k dnešným modifikovaným zdrojom energie, ktoré by stačili na chod niektorých komerčne dostupných technológií;

  • pracujúcich v podstate farmárov a manuálnych pracovníkov, ktorí by zväčša využívali biogénne zdroje energie ako drevené uhlie a etanol+slnko, vodu a vietor.

Realita ale na rozdiel od zmienených kultúrnych obrazov by bola iná lebo o každého by bolo postarané tak, ako to bolo v nacistickom Nemecku t.j. základné životné potreby pracujúcich boli by kryté a napr. eutanázia z dôvodu drahej liečby v prípade pracujúcich a obslužnej elity by bola bežná. Eugenické programy možno aj nejaké to šľachtenie by bolo možné, niektoré technológie aj v Rakúsko-Uhorsku boli odskúšané napr. násilná maďarizácia.

Čo s tým?

Prečítať niektoré knihy toho ruského autorského kolektívu z odkazov (ktoré zaujmú témou), zobrať rozum do hrsti a začať konať, Urobiť poriadok a dať do poriadku biosféru tejto planéty je v kolektívnom záujme celého ľudstva, ale ako sa to urobí, už záleží od nášho prístupu. A keďže nie som nejaký guru a ním ani nechcem byť, nanajvýš človek, ktorý ukazuje približný smer, tak väčšina mojich obligácií končí týmto odporúčaním.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Pri publikovaní tohto článku ma napadla jedna dôležitá vec: veci sú tak, že buď každý sa bude mať dobre (v zmysle osvojenia si svojho plného potenciálu) alebo bude vojna, ktorá zničí všetko.

PS2: Včera som natrafil na tento zaujímavý článok, ktorý v podstate je o tom ako prevádzkovať priemysel na obnoviteľných zdrojoch energie. Takže príprava na to, o čom som písal už nejaký čas beží.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s