Česko-Slovensko

Vyhrali sme dôležitú bitku a preto proces zjednotenia Česka a Slovenska do jednotného štátneho útvaru pobeží tak, ako má (možno rýchlejšie) a to bez rozdielu, či Západné elity akceptujú Vyšehradskú skupinu ako nové centrum koncentrácie riadenia a Prahu ako nové hlavné mesto Európy, alebo nie. Pred tým než začneme rozoberať celú vec treba si ujasniť jednu dôležitú otázku:

Prečo sa rozpadlo Československo/Česko-Slovensko pred 25 rokmi?

Obvyklá odpoveď znie, že Klaus a Mečiar to takto rozhodli. Žiaľ, obvyklá odpoveď nie je ničím iným ako frázou, ktorá s realitou má máločo spoločné. V skutočnosti Klaus a Mečiar vyhoveli politickému tlaku, ktorý mal historické dôvody a bol využitý zahraničím (umožnil urobiť vedomím a nevedomím agentom z komára somára, čo viedlo k otráveniu politického života). Historickým faktom je, že pražská „elita“ (z ktorej vzišla aj „kaviareň“) ignorovala mnoho česko-slovenských dohôd vrátane Pittsburskej dohody, ktorá skončila vraždou Štefánika, krízou Sudet, nástupom ľudáctva a Tisa na Slovensku. Toto sa dialo presne podľa plánov a gusta globálneho zákulisia lebo Štefánik, ktorý pracoval na emancipovaní Slovákov v rámci Československa by dosiahol svoj cieľ. Tým by prinútil Prahu riešiť mnohé otázky (vrátane problému Sudetských Nemcov) a ľudáci ako Tiso by si ani neškrtli. Takže vražda Štefánika, ktorú nariadilo globálne zákulisie vyriešilo pre globálne zákulisie mnoho problémov. Dodávam, že české elity akceptovali svojich pražských kolegov lebo sa nemuseli starať o názor Slovákov a deliť sa s nami.

Po 2. svetovej vojne sa situácia opakovala s Pittsburskou dohodou t.j. pražské elity opäť podrazili Slovákov a to všetko sa dialo opäť so súhlasom globálneho zákulisia. Dôvod je prostý, globálne zákulisie takéto antagonizmy veľmi rado využíva (hlavne ak sú z ich dielne), lebo taktika „rozdeľ a panuj“ je rokmi overená. Druhý dôvod je, že pražské elity to mohli využívať ako krytie pre svoje parazitovanie, lebo zariadili to tak, že Slováci hovorievali, že pracujú na Čechov a Česi zas, že pracujú na Slovákov pri tom, pražská elita lízala smotanu.

Čo sa stalo pred rozdelením sa nedá charakterizovať inak ako zrada na oboch našich národoch, lebo agenti zahraničia urobili z komára somára (ako to nie raz medzi riadkami povedal pán Mečiar). Až po rozdelení sme zistili kto nás oberal o väčšinu plodov našej práce a nie nadarmo sa hovorí, že „šidlo vo vreci neutajíš“.

Prečo je dobré pre naše krajiny aby sme sa spojili?

Slovensko nemá dostatočnú zdrojovú stabilitu (aj kvôli 2 Dzurindovým vládam, lebo Dzurinda nielen de facto nás predal do otroctva a rozbil ekonomiku, ale aj predal rodinné striebro do úschovy cudzincom), ale máme dostatočné množstvo aj globálne použiteľných kádrov ako Lajčák (rieši problém imigrácie a podľa všetkého pre Slovensko výhodne a pre globálne zákulisie prijateľných medziach). Česko síce má zdrojovú stabilitu, ale chýbajú mu kádre použiteľné na globálnej úrovni (väčšina kádrov je podchytených „kaviarňou“).

Ďalšia vec je, že Česko a Slovensko majú kompatibilnú psychodynamiku aj podobnú mentalitu, čo robí naše spojenie do jedného štátneho útvaru niečím viac ako „manželstvo z rozumu“.

Prečo stále tvrdím, že sa spájame veď nič také na sa úrovni úradov a zákonodarstva nedeje?

Zosúladenie právneho rádu a vytváranie orgánov je jedna z posledných vecí čo sa udeje pri spájaní Česka a Slovenska, lebo pred tým než sa k tomu príde, musia sa najprv zosúladiť sociálne procesy a dosiahnuť to, aby ľudia o zjednotenie žiadali. K tomu slúži Česko-Slovensko má talent, Česko-Slovensko hľadá Superstar, pesničky v koprodukcií českých a slovenských autorov, snaha o ponechanie českých a slovenských (detských) programov v pôvodnom jazyku. A to je sociálna mágia, ktorú globálne zákulisie plus jeho miestna periféria majstrovsky zvláda, alebo skôr zvládala. Pokiaľ sa to udeje budeme tu mať duo Zeman -Fico, nadštandardné vzťahy a užšiu spoluprácu v rámci Vyšehradskej skupiny alebo v EU.

Dobre a ako bude vyzerať nový štát?

S určitosťou to neviem povedať no viem, že globálne zákulisie bude mať záujem o to, aby dostal slovenské kádre do vrcholných pozícií v rôznych medzinárodných inštitúciách a aj o to, aby výchova kádrov bola jednotná a silná. Tak z tejto logiky vyplýva, že ministerstvo zahraničných vecí, ministerstvo obrany, ministerstvo školstva a kultúry vrátane niekoľkých ďalších inštitúcií bude spoločných resp. pod federálnym riadením napr. verejnoprávna televízia a rozhlas. A to hovorím napriek tomu, že Česko je plné slovenských kádrov a nemám na mysli len Babiša, ale aj Liptáka, ktorý prakticky vyhral Zemanovi voľby alebo miliardár Krúpa.

Dôvod prečo hovorím neustále o federácií je prostý: Slovensko má štátnosť síce pošramotenú aj kvôli odvolaniu Mečiarových amnestií a Kováčových milostiach, ale predsa. To znamená, že sa spájame podľa iných podmienok tak, ako keby sme svoju štátnosť nemali.

S pozdravom

Oracle 911

2 thoughts on “Česko-Slovensko

 1. Etablovanie slovenských kádrov v Česku funguje aj bez štruktúrneho spájania. Veľké rozdiely v zdrojovej stabilite nevnímam. Spoločné mediálne projekty vychádzajú zo spoločnej mediálnej, prevažne televíznej kultúry v minulosti, pričom to bola asi jediná spoločná masová kultúrna platforma v histórii aj inak výrazne autonómnych kultúr. V spoločných televíznych projektoch by som nehľadal iný zámer ako väčší mediálny priestor pri nižších produkčných nákladoch s využitím malej jazykovej baréry silnej spotrebiteľskej generácie “Husákových detí”. Hospodárska integrácia prebieha na kostre EU a kultúrna je prakticky badateľná len ako reminiscencia televíznej spolupráce. Oveľa väčší potenciál vidím mimo štruktúrnych inštitúcii v priestore internetu – nazávislého spravodajstva, na diskusných fórach, v blogosfére, kde na informačnej úrovni okrem prvoplánovej agitky prebieha aj spoločný verejný diskurz a takto bezštruktúrne sa formuje informačné pole novej kvality. Dnes som objavil Váš blog a je toho skvelou ukážkou. Vďaka.

  Like

  • Čiastočne súhlasím ale sú veci s ktorými nie:
   -spoločné štruktúry umožnia rýchlejší posun kádrov na potrebné miesta (to som v článku nespomenul ale medzi riadkami je to napísané);
   -treba si pozrieť na to koľko toho je v Česku a koľko na Slovensku a hneď to bude jasné;
   -spoločné riadenie automaticky neznamená spoločné veci;
   -šetrenie sa dá využiť aj takto.

   Ospravedlňujem sa za heslovitosť.

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s