Ani ja nie som fanúšikom Fica

Mnohí moji čitatelia (nielen oni) si určite myslia, že som fanúšikom Fica. Nie som a keby tu bol niekto lepší napr. kaliber Putina, tak by som ho/ju bral všetkými 10 bez prílišného vypytovania sa. Napriek tomu, že mám voči Ficovej osobe a politike isté výhrady musím jeho prácu ktorú odviedol pre tento štát uznať.

Prečo?

Aby som to vysvetlil treba sa pozrieť koho sme mali za premiéra posledných 25 rokov:

 • Mečiar-de facto vybudoval štát, ktorý bol na ceste suverenity;

 • Dzurinda-nás nielen zbavil veľkej časti ekonomickej suverenity, prakticky nás predal do otroctva, ale aj skákal tak, ako americké národné/regionálne elity pískali;

 • Radičová-Dzurinda v bledomodrom a politický amatér;

 • Fico-chce nás dostať z tej diery do ktorej sme spadli vlastným pričinením.

Čo sa stalo za tých 25 rokov:

 • Mečiar ponechal bankovníctvo v slovenských rukách, ale urobil jednu zásadnú chybu, dovolil prístup zahraničných médií na slovenský trh. Tieto médiá začali robiť proti-mečiarovskú kampaň a pritom sľubovali, že ak Mečiara vymeníme, tak nielen skončíme v EU ktorá je zem zasľúbená, ale aj budú nám padať pečené holuby do huby.

 • Uverili sme, zvolili Dzurindu (dvakrát po sebe) a nakoniec sme zistili, že nás klamali (trvalo nám to dosť dlho pokiaľ sme na to prišli). Samozrejme Dzurinda svoju protinárodnú činnosť chcel hodiť na „skupinku“, ale to mu nevyšlo.

 • Zvolili sme Fica s nádejou, že nás vyvedie z tej diery do ktorej sme vlastným pričinením spadli. Lenže spadnúť do diery je vždy ľahšie ako sa z nej vyštverať t.j. prehajdákať a zničiť všetko je vždy ľahšie, ako niečo vybudovať. To, čo napáchala Dzurindova zberba sa nedá napraviť za 1 volebné obdobie ani keď niekto má 2/3 (hlavne keď má stranu plnú liberálov z SDĽ).

 • Samozrejme Fico očakávania nesplnil a v 2010 sme mu to zrátali, zvolili sme nekompetentnú Radičovú t.j. Dzurindu v bledomodrom (podľa všetkého obaja sú/boli na výplatnej páske Sorosa). Našťastie táto vláda padla pred tým než stihla napáchať väčšie a pre spoločnosť nenapraviteľné škody.

 • Nakoniec väčšina z nás pochopila, že vyštverať sa z tej diery do ktorej sme padli je „beh na dlhú trať“ a treba pri tom veľa manévrovať, preto sme zvolili Fica dvakrát.

Síce môžeme vypísať referendum o vystúpení z EU a NATO na zajtra, ale obe akcie by skončili zle, lebo tá prvá vec by znamenala ožobráčenie, následnú farebnú revolúciu a druhá asi teroristické útoky. Napriek tomu sa niekto nájde, kto či už kvôli dobromyseľnej hlúposti alebo kvôli zlým úmyslov hlása to, aby sme hneď teraz vystúpili z týchto organizácií a takto vyriešili dobrú polovicu našich problémov. Nie nadarmo sa hovorí, že „hlupáci sú pracovným dobytkom skutočných darebákov.“.

Prečo nemáme vlastného Putina a prečo sa musíme uspokojiť s jeho veľmi „light“ verziou?

Podľa toho čo sme povystrájali za posledných 25-30 rokov niekoho ako Putin sme si ešte nezaslúžili. Pretože v 1989 sme štrngali s kľúčmi za pozlátko západu, zbavili sme sa všetkého čo bolo vtedy dobré a 1998 sme urobili to isté t.j. dvakrát resp. trikrát sme vliezli do jarma. Rusi ešte v 1956 vycítili, že je zle a ruský KSSS je odteraz akronym pre „kapitulantskú stranu samo-likvidácie socializmu.“ Po 1985 pochopili, že Gorbačov nevedomky pracuje na uskutočnení genocídy Rusov (dostával kopu listov zhruba s obsahom „chlape čo to robíš?!“) a po roku 1991 s konečnou platnosťou zistili, že ich vlastné elity predali národ aj celú krajinu za pár deravých grošov tak, ako to s nami urobil Dzurinda.

Pritom Rusi robili všetko preto, aby ako národ prežili (vytvorili akúsi šedú ekonomiku) a väčšina sa nenechala zlákať pseudo-hodnotami západu. Zafungovalo to, objavil sa ex-agent Putin (akási šedá myš z Petrohradu) prakticky ako blesk z jasného neba, ktorý nielen zvrátil proces rozpadu Ruska a zabránil rozšírenie občianskej vojny z Čečenska do ostatnej časti Ruska, no aj pomaly ale isto vytvára suverenitu pre Rusko. A to všetko za podmienok, kde proti nemu stojí prakticky nielen celý západ, globálne zákulisie, ale aj vlastný úradnícky aparát ( zapredanci západu ).

Dôvodom prečo Rusi majú svojho Putina a my nie je prostý, väčšina z nás váľa svoje „šunky“ pred telkou, nadáva pri pive na politikov, raz za 4-5 rokov odíde do volebných miestností a dúfa, že XY dodrží svoje slovo a bude lepšie (často volič ani to neurobí). Dodávam, že mnohí volia politikov kvôli tomu, že politici majú krásne reči, ale ani náhodou sa nezamyslia nad tým, že nakoľko sú jeho sľuby uskutočniteľné, alebo aké budú dopady avizovaných krokov.

Takže zaslúžime si svojho Putina?

Ešte nie a kým neodmietneme západné pseudo-hodnoty, dvojité morálne štandardy a nebude u nás snaha chápať veci v celom rozsahu, tak dosť dlho niekoho takého ako je Putin mať nebudeme. Za takýchto podmienok čo teraz na Slovensku panujú odstrániť Fica bez adekvátnej náhrady by bola istá samovražda.

Viem, že sú to ostré slová a kde-koho naštvú, rátam s tým, že to strhne poriadnu búrku okorenenú o poriadnu dávku nadávok na moju adresu, ale mňa to nezaujíma, lebo pravda nie je vždy príjemná vec, ale ja preferujem horkú pravdu pred sladkou lžou.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Pre tých, ktorí sa pýtajú na základe akej morálnej autority rýpem do nich mám jednoduchú odpoveď: odkedy musím byť morálnou autoritou aby som mal pravdu. A keď niekto má pocit, že som kde-koho medzi riadkami nazval lenivým pokrytcom alebo hlupákom či zradcom, tak nie je ďaleko od pravdy.

4 thoughts on “Ani ja nie som fanúšikom Fica

 1. súhlas..zakaždým si hovorím že Fica už nie ale ked nadídu volby nikto lepší tam není tak ho volim…mrzia ma ale jeho necitlivé vyjadrenia na adresu nezamestnaných a soc.prípadov a absencia toho čím sa definuje – sociálneho cítenia

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s