Primäť niekoho sa natiahnuť na škripec, ktorý sám postavil.

Tento idiom vymyslel Terry Pratchett a zverejnil ho v románe „Poslaná pošta“. Použil som ho preto, lebo nielen celkom dobre vystihuje situáciu, ale aj ďalší vývoj udalostí pre liberálne strany a médiá. Viem, že teraz mnohí si ťukajú na čelo, frflú pod nosom, že mi šibe alebo neviem čo hovorím lebo tým, že sa Fico obul do filantropa Sorosa odkopal sám seba.

Prečo to tvrdím?

Soros si zagágal ako trafená hus a to presne tak, ako to robil v 90. rokoch a začiatkom tohto milénia. Je to nepriamy dôkaz toho, že na Ficových pondelňajších slovách (alternatíva od 8:09 min) je niečo pravdy. Takto sa nespráva len Soros a jeho kamoška Hillary (ktorú nepovažujem za ženu i napriek tomu, čo tvrdí lekárska veda), ale aj celá americká národná/regionálna elita spolu s domácimi (CNN, CNBC atď.) a zahraničnými poskokmi. Takéto kroky by fungovali pred cca 15-20 rokmi, ale nie teraz a to znamená, že zmienené kruhy svojim myslením zamrzli v čase. Čo z jednej strany predstavuje nebezpečenstvo. Z druhej strany by to kdekomu umožnilo dať im dosť lana aby sa obesili, ale ako veci prebiehajú, oni si to lano sami aj vyrobili.

Ako?

Konkrétne to vidieť na Slovensku. Ľudí maximálne znechucuje agresívne správanie 3. sektoru a štekanie opozície (vrátane Matoviča, ktorý v tomto období sa vyhráža novinárovi M. Daňovi. Z tohto sa klinický debil len tak ľahko nevyvlečie), ale ešte väčšmi zrada p-rezidenta Kisku (Fico to medzi riadkami povedal nie raz s tým, že Kiska je v žolde Sorosa a čo bolo nepriamo potvrdené , tak už nesmelo spomínajú aj novinári z hlavného smeru). Všetko týmto nekončí. Na obvinenie Nicholsonovej dala Matečná dosť emotívnu odpoveď. Síce neviem posúdiť nakoľko boli jej slzy pravé, ale viem jednu vec: politik ak je profesionálny, tak útok na svoju osobu s kyslou tvárou prehltne, ale ak ide o niekoho z jeho/jej okolia kto nie je politik, tak veci sú diametrálne odlišné. Pritom reakcia SaS na výzvu Matečnej bola bez elementárnej slušnosti.

A keby toto všetko nestačilo, tak globálne zákulisie povolilo hon nielen na 3. sektor, na napojených politikov, ale rovno aj na Sorosa. Najlepšie na celom je skutočnosť, že bol to útok Sorosa a Kiskov príhovor čo umožnilo Ficovi takto zaútočiť na 3. sektor, ako aj na Sorosa. Zatiaľ sa zmohli na nesmelé prirovnanie Fica k Orbánovi. Ostatne vychádza najavo, že jeho filantropická činnosť pozostáva hlavne zo systematickej debilizácie detí (o tom je tá inklúzia) a z presadzovania demokracie resp. toho, čo on a jeho kumpáni chápu pod pojmom demokracie (asi všetci tušia kam mierim).

Dodávam, že v Česku je situácia podobná, tiež sa tam pokúšajú vyvolať majdan, ale z jednej strany emočné pozdvihnutie vyprcháva resp. nikdy nebolo prítomné a z druhej strany odpoveď niektorých politikov na provokácie poskokov americkej národnej/regionálnej elity bola taká, že určite znechutila značnú časť ich voličov.

S pozdravom

Oracle 911

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s