„Po prvý krát je to tragédia a po druhý krát fraška“

Nie som si istý autorom tohto citátu (asi to bol Trocký), ale mohol by vtedy povedať, že čo znamená keď sa vec zopakuje po tretí či štvrtý krát. Mám dojem, že by asi použil slová a výrazy typu: tuposť más, idiocita elít, neschopnosť myslenia atď. Skrátka, by nešetril s korenistými výrazmi a dodávam, že v mnohých prípadoch aj oprávnene.

Prečo to hovorím?

Dôvod prečo to hovorím je prostý: nedávne video Martina Daňa. Odporúčam si ho pozrieť, či vypočuť a to nielen preto, lebo je informačne nabité, ale je v ňom aj informácia, že Slovensko má svojho druhého Snowdena. Nejde mi ani tak o číslovanie, ale o kopírovanie niečoho, čo nepochopili. Ide o to, že Snowden utiekol z USA, dostal azyl od Rusov a uverejnil nepríjemné informácie o nezákonnej činnosti amerických štátnych orgánov. Lenže ani jeden slovenský Snowden neopustil územie Slovenska s tým, že by unikol o vlások Slovenským orgánom a neuverejnil informácie o činnosti slovenských štátnych orgánov (to, že niekto zneužije právomoc je iná kategória). Pritom Snowden unikol len preto, lebo americké orgány zle napísali jeho meno (ak si to dobre pamätám) a úradníci v Hongkongu trvali na pravopise mena, ale to nie je jediná zvláštnosť čo nasvedčuje, že celá vec bola dielom globálneho zákulisia.

Ďalší dôvod prečo to hovorím je, že nielen idú podľa scenára farebných revolúcií t.j. zjednodušený scenár zamatových revolúcií, ale aj rovno sa pokúšajú opakovať ukrajinský majdan. Sme síce východ a nie je život u nás len med lízať, ale zďaleka nie sme na tom tak zle, ako bola Ukrajina pred majdanom.

Takže tie korenisté výrazy sedia nielen na členov slovenskej liberálnej opozície ako Matovič a spol., ale aj na tých, ktorí túto celú vec zorganizovali. Podotýkam, že mám podozrenie, že aj vo výbere konkrétneho scenára má prsty globálne zákulisie. Prakticky celé Slovensko na vlastné oči videlo čo sa na Ukrajine dialo.

A čo robí vládna koalícia a ĽSNS?

Hrá o čas zatiaľ čo ĽSNS tými istými metódami aké používa Matovič a spol. znemožňuje liberálov. Hovorím to preto lebo:

  • Kaliňák raz podá svoju demisiu, ktorú p-rezident môže prijať, ale nemusí (píšem to 13.3.2018 a ešte ju nepodal);

  • Bugár rokuje s Ficom o predčasných voľbách a tieto rokovania môžu potrvať nejaký čas;

  • Danko sa snaží z tejto situácie zase vytĺcť nejaký politický kapitál (dopadne to ako vždy);

  • to, čo robí ĽSNS v západných krajinách by považovali za cirkus a pod úroveň (podobne je to aj so správaním liberálnej opozície).

Takže vláda podľa všetkého nepadne lebo tak Bugár, ako aj Danko vedia, že v dlhodobom horizonte stratia viac ako získajú bez rozdielu od toho, či podrazia Fica, alebo nie. Dodávam, že podľa mňa globálne zákulisie vyhodnotilo celú opozíciu neschopnú vládnutia (vrátane ĽSNS ale to ale neznamená, že ĽSNS ako nástroj nie je použiteľný pre iné účely).

Čoho sa obávam?

Nie toho, že majdan bude úspešný, ani toho, že globálne zákulisie ukľudní situáciu bez toho, aby podporilo Fica (Fico mu zavadzia, tak ako hociktorý politik, ktorý bojuje za väčšinu), ani toho, že nechajú toto strategické územie destabilizovať, alebo vymknúť sa kontrole (buď kvôli tomu, že bude vojna, ktorá posilní americké štátne/regionálne elity alebo kvôli tomu, že budeme súčasťou ruského sveta), ale toho, že sa na nás nepozorovane rúti nejaká nepríjemnosť lebo sme zaujatí cirkusom na námestiach (nemám to z vlastnej hlavy). Podotýkam, že tomu nasvedčuje to, že Francúzsko a NATO sa rozchádzajú (článok v RJ).

S pozdravom

Oracle 911

PS: Pred publikovaním článku ma napadla myšlienka, že čo ak odchod Kaliňáka bola dopredu dohodnutá záležitosť a čakali na výhovorku. Vzhľadom na to, že Smer-SD potrebuje nielen upratovanie a niektoré nové systémy/štruktúry ale aj nový stranícky/volebný program, a Kaliňák je podpredseda, ktorý má bohaté skúseností s presadzovaním vecí a organizovaním. Preto ich kroky dávajú aj zmysel (voľby sa blížia).

2 thoughts on “„Po prvý krát je to tragédia a po druhý krát fraška“

  1. Samozrejme voľby sa blížia, o dva roku to bude co by dup.

    Predčasné dúfam nebudú. Pretože Fico potrebuje nové kádre zaučiť. Oddelené od miestnych oligarchov.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s