Fico má asi nového koníčka

Táto myšlienka ma napadla v pondelok večer (cca deň pred napísaním tohto článku). Z ničoho nič prišla a zo spätného pohľadu v kontexte udalosti posledných dní aj dáva zmysel. Nekritizujem ho za to, že má koníčky (nemám na to právo), skôr chválim, lebo pomáha očistiť Slovensko od nežiadúcich elementov.

Prečo to hovorím?

Kiska sa vlastným pričinením dostal do situácie z ktorej nemôže vyjsť dobre. Z jednej strany tlačí na neho globálne zákulisie a z druhej zase rozpoltené americké štátne/regionálne elity. Fico mu ponúkol dosť dlhé záchranné lano vo forme navrhovaného postupu v rámci ústavy, ale on namiesto toho, aby sa toho chytil a vytiahol samého seba z tej šlamastiky, sa rozhodol inak. On totiž s tým, že nevymenoval vládu porušil Ústavu SR (nie prvý raz), omotal si to záchranné lano okolo krku. Keby to nestačilo, tak prijal ďalšie nástroje svojho pánka t.j. organizátorov protestu. Inými slovami premrhal opäť šancu na vlastnú záchranu a nepomôžu mu ani ďalšie šteky Dzurindu (o ktorého duševnom zdraví začínam mať vážne pochybnosti).

A viete čo je bonus?

Ten fakt, že o to pomyselné lano sa potknú tak nástroje pánka, ako aj samotný pánko, lebo ešte ani nedosiahli nič a už sa žerú navzájom. To povedie k tomu, že čoraz viac ľudí začne chápať čo sa deje a ako náhle sa dosiahne kritické množstvo, tak sa spoločnosť preklopí do iného stavu.

A aké je kritické množstvo ľudí?

Je to prekvapivo nízke číslo. Podľa sociologických štúdií kritické je 2-4% populácie v závislosti od chápania a rýchlosti obehu informácií. V extrémnych prípadoch to môže byť 10%, ale vtedy sa bavíme o výnimočne tupej spoločnosti s veľmi nízkou rýchlosťou obehu informácií, ale tou nie sme. To tvrdím napriek tomu, že daktorí tvrdia, že sme 100 rokov za opicami.

Keď to prerátam na slovenské pomery, tak minimálne je to približne 110 000 občanov z asi 5,5 miliónového Slovenska. Hovorím to ale s 2 podmienkami:

 • je to celospoločenská štatistika t.j. vaše najbližšie okolie sa môže líšiť;

 • Slovensko má psycho-dynamiku malej dediny t.j. klebety sa tu šíria s ohromnou rýchlosťou.

Čo je Ficov nový koníček?

Neviem to pomenovať (som otvorený voči návrhom), ale viem jednu vec naisto. Ak teraz p –rezident nevymenuje Pelegriniho vládu (čo mal urobiť prakticky hneď po tejto tlačovke), tak Kiska spečatil svoj osud.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Píšem tento článok v utorok večer, takže niektoré veci stratia na aktuálnosti.

3 thoughts on “Fico má asi nového koníčka

 1. nejako si vynechal Ficov zamer posunut sa inam z premiérskeho kresla
  -najprv pokus na prezidenta
  -potom info o zámere stat sa clenom ustavneho sudu
  -a do tretice po rekonstrukcii vlady mu to ,,vyslo,, a je v pozadí
  ktovie preco?

  Páči sa mi

  • Fakty:
   -Fica v 2014 dotlačili k nominácií;
   -tá správa s ÚS ukázala byť kačicou;
   -Fico má v osobe Pelegriniho (či ako sa to píše) nástupcu na správnom mieste a tým, že sa odišiel z ústavnej funkcie ale nie z politiky (stále chodí na koaličné rady a tým pádom stále riadi tento štát) má väčšiu voľnosť konať v rámci objektívnych možností.

   A viem, že znie divne, že Fico stále riadi tento štát cez koaličnú radu ale treba zobrať na vedomie tieto 2 veci:
   -Moc je v praxi realizovaná možnosť riadiť.
   -Riadenie je informačný proces.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s