Prebieha obnova Rakúsko-Uhorska?

Viem, že na prvý pohľad divná otázka, ale vidím snahy o obnovu Rakúska-Uhorska vo forme o Rakúsko rozšírenej Vyšehradskej skupiny bez Habsburgovcov ako panovníckeho rodu. Väčšina tohto procesu je pomerne tichá a nenápadná, ale ak niekto vie na čo pozerať, tak veci sú zjavné.

Čo konkrétne mám na mysli?

Z jednej strany zjavné veci, ktoré vytvárajú kontext napr. širokorozchodnej železnice do Viedne (kvôli vláde Radičovej predlženie do Bratislavy nebolo realizované), nevyhostenie ruských diplomatov (okrem Slovenska všetci z V4 vyhostili/chystajú sa vyhostiť ruského diplomata) a z druhej tichú propagandu, ktorá má vyvolať nostalgiu za Rakúsko-Uhorskom resp. za zlatými časmi vlády Habsburgovcov. Pritom Rakúšania resp. ich elity a aj globálne zákulisie chce uchvátiť riadenie nad Európou cez prevzatie kontroly nad Vyšehradskou skupinou, ktorá sa formuje ako centrum riadenia Európy (stačí si pozrieť na aktivity V4). Pritom Rakúšania si chcú mastiť svoje vrecka a globálne elity presadzovať svoju politiku.

Čo sa týka rodu Habsburgovcov, ten nebude zastávať oficiálnu riadiacu funkciu v zoskupení, ale predsa bude určovať politiku napr. v Maďarsku tam bol a čiastočne aj je budovaný kult. Hoci vláda Habsurgovcov bola všelijaká, len nie spravodlivá alebo zlatá.

Prevezme Rakúsko riadenie nad Vyšehradskou skupinou?

Pochybujem, že dokážu udržať riadenie nad Vyšehradskou skupinou, že dokážu ju prevziať a to tvrdím na základe 3 vecí:

 • degenerované školstvo a z toho vyplývajúci nedostatok adekvátnych kádrov;

 • prístup Ruska k štátom V4+Rakúska;

 • ostatné faktory napr. migranti či provincie, ktoré sa chcú odtrhnúť.

Dodávam, že pripojenie Rakúska k V4 ako svojho trójskeho koňa globálne zákulisie pretláča cez propagandu a rakúske elity cez ekonomické a politické rozhodnutia. Dodávam aj to, že väčšina krajín V4 je na pozore pred Rakúskom, lebo je zástancom kvót a pri prvej príležitosti nám hodia tú imigrantskú záplavu, ktorá ich trápi.

Prečo spomínam Rusko?

Lavrovovi a prakticky celému MZV Ruska je jasné, že koho kôň je Rakúsko, takže ich prístup bude taký, že budú podporovať spoluprácu V4 a Rakúska v riešení spoločných problémov, ale nebudú podporovať pričlenenie Rakúska k V4.

Ďalšia vec je, že pridanie Rakúska k V4 síce zvýši zdrojovú stabilitu celého zoskupenia, ale nielen prináša nestabilitu vo forme separatistických provincií, ale aj svetonázorové pnutie. Svetonázor Rakúšanov bol posledných cca 70 rokov formovaný liberalizmom a u nás tak socializmom, ako aj nacionalizmom a aj liberalizmom (po palácovom prevrate v 1998). To znamená, že celá vec o rozšírenie skonči zle, či už nepripojením Rakúska k V4 (hlavne pre globálne zákulisie a rakúske elity) alebo katastrofou v priebehu 20 rokov pre všetky zúčastnené štáty ak sa Rakúsko pripojí.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Existujú českí politici, ktorí by privítali de facto obnovenie Rakúsko-Uhorska.

8 thoughts on “Prebieha obnova Rakúsko-Uhorska?

 1. Dobrý deň!
  Rakúsko-Uhorsko zaniklo nedemokraticky, stále trvá, Habsburgovci žijú!
  Najlepšie riešenie pre strednú Európu. Dosť bolo experimentovania, treba sa pohnúť z miesta.
  Najlepšie čo môžeme urobiť, vrátiť ich Výsostiam čo sa vrátiť zo zhabaného dá
  a poprosiť o návrat do vlasti aby sa chopili moci im patriacej v parlamente dohodnutom vymedzení!

  Páči sa mi

 2. Spätné upozornenie: Odpis Rakúska? | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

 3. Nevstupis dvakrat do tej istej rieky. Kvalitativne treba ist dopredu. Podla akej normy ale znamena dopredu ? Urcite to znamena navrat od pahodnot – ku povodnym hodnotam. Od liberalizmu ku krestanstvu. Stojac pred latrinou urobit krok vzad znamena v skutocnosti krok v pred. Samozrejme za pokriku medii v rukach latrinizmu.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s