Kto chce prebrať kontrolu nad V4?

Vraciam sa teraz k pomerne stálej téme t.j. k formovaniu nového centra riadenia na území Vyšehradskej skupiny. Mnoho ľudí si myslí, že takéto veci sa dejú len tak, že je to živelný a neriadený proces kde každý jeho účastník je takpovediac len prísediaci, ale vôbec nemá žiaden vplyv na to, čo sa deje.

Prečo to hovorím?

Riadenie je informačný proces a pokiaľ niekto nielen má lepšie informácie, dokáže ich lepšie používať, ale je aj schopný lepšie odhadnúť situáciu, tak v podstate má na vrch. To je prvá vec.

Druhá vec je, že istá nemecká nadácia (v skutočnosti nástroj elít Anglosasov) usporiadala stretnutie politikov a aktivistov tak z Nemecka, ako aj Slovenska. Ak pozrieme čo sa tam dialo tak zistíme, že:

 • ide o podchytenie nových kádrov lebo hovoria o študentoch, ktorých školia v „správnom“ politickom videní EU (na spôsob Európskej Komisie);

 • ide tiež o stretnutie predstaviteľov nemeckých mimovládok, nemeckých diplomatov a poslancov s predstaviteľmi našich probruselských (Bugár, Osuský, Štefanec) o tom, či to Slovensko a V4 s tým jadrom myslia vážne. Očividne nejednali s predstaviteľmi našej vlády, ale len s určitou frakciou.

Inými slovami ide o to, že pro-americké sily (o tom sa dá presvedčiť tu, tu a tu-hlavne v kontexte kto má záujem o chaos v Európe) chcú buď podchytiť formujúce sa centrum alebo rovno zabrániť jeho vzniku. A to je dôvod prečo Fico podal svoju víziu o jadre tak zahmlene t.j. aby nedráždil zbytočne americké národné/regionálne elity a aby globálne zákulisie vedelo, že veci chápe.

Čo na to celé globálne zákulisie?

Robí všetko preto aby sa situácia v Európe stabilizovala a k stabilizácii by slúžilo nové centrum riadenia v Európe vo forme Vyšehradskej skupiny. Preto nielen chce sem pretlačiť Rakúsko (časovaná bomba kvôli migrantom) a takto obnoviť R-U v nejakej forme, ale aj preto znova vyťahuje špinu na Kisku, či zaisťuje víťazstvo Orbánovi v Maďarsku (nepotrebuje aby Orbán bol zase suverénny a preto je otázne či opäť získa 2/3-doplnenie: výsledky sú už vonku a Orbán to zas dokázal a globálne zákulisie už naozaj nie je všemocné). Lenže jedna vec je čo majú v pláne, ale druhá, čo z toho vyjde.

Prečo to hovorím?

Anglosasi a ich poskokovia sú pred odpisom nielen vo zvyšku sveta, ale aj u nás. Oni to chápu, ale pokiaľ vo zvyšku sveta začínajú rozmýšľať nad zmenou strán (na Západe včasná zrada nie je braná ako zrada), tak u nás nielen sa snažia zapáčiť pánkovi a vykrmovať ho, ale aj skúšajú staré zabehnuté recepty. Týmto nielen narazia na nevôľu lokálnej periférie globálneho zákulisia, ale nabehnú na vlastné vidly.

Toto bude mať aspoň 2 vážne následky, okrem toho, že ich to zlikviduje:

 • vykoľají to zákonodarnú moc a spôsobí určitý zmätok vo fungovaní štátnosti, ale nič dlhodobé či ťažké;

 • tak globálne zákulisie, ako ani Mečiar nestihnú včas preformátovať ĽSNS na patrioticko-konzervatívnu stranu, ktorá by mohla robiť protiváhu Smeru-SD. Toto v konečnom dôsledku znamená, že globálne zákulisie príde o riadenie na Slovensku.

Čo to v praxi bude Znamenať?

Centrum riadenia bude hlavne na území Česko-Slovenska, ale Slovensko bude určovať tak koncept spájania ako aj dlhodobé smerovanie V4 a v konečnom dôsledku aj Európy. Dôvod tohto tvrdenia je prostý: čoraz viac ľudí si uvedomuje, že systém čo vládne nie je pre nich resp. pre obyčajných pracujúcich a chcú zmenu. Pritom ročníky 35+ si pamätajú, čo bolo pred 1989 a spomínajú si na to s akousi nostalgiou. Čo sa týka ročníkov pod 30, tak tí ak už teraz neprišli k rozumu, tak narazia (možno aj niekoľkokrát) a obzvlášť tupí si nabehnú na vlastné vidly.

S pozdravom

Oracle 911

10 thoughts on “Kto chce prebrať kontrolu nad V4?

 1. Šturovci, počas študia v Hale (?) a na iných univerzitách v Nemecku sa zoznámili s filozófiou “osvieteneckého” nemeckého filozófa Herdera, v ktorej (v hrubých rysoch) bol podobný vývoj, ako sa tu predpovedá pre V4 už predikovaný. Filozófické závery Herdera motivovali Šturovcov (predtým Kolára, Holého) k následnému “prebudzaniu” národného povedomia Slovákov.
  Čože to tvrdil Herder?
  Že v “dejinách” majú národy určené svoje “úlohy”, aby “realizovali” nasledovné ideály:
  1. Ideál krásy: Táto úloha pripadla antike a Grekom + Rimanom (a ich potomkom). Myslelo sa na naplnenie ideálu “krásy” v gréckom sochárstve a následne v osvietenskom maliarstve.
  2. Ideál pravdy. Anglosaské a germánské národy sa mohutne zúčastnili na formovaní “vedy” a modernej filozófie po čase osvietenstva (ako by bolo pekné, ukázať, ako preklady Platóna a Aristotela vo Florencii iniciovali obdobie “osvietenstva” a vznik “vedy”. Základne ich diela v Byzancii strážili, aby sa moslimom nedostali do rúk. Marsilio Ficino ich preložil za finančnej pomoci Lorenza il Magnifico, po diplomatických aktivitách od Gemiston Plethona, ktorý ich pred pádom Byzancie do Florencie doniesol)”).
  3. Ideál spravodlivosti. Herder vravel, že “doteraz nebol uskutočnený”. Ak sa “obzeral” po svete, že ktoré národy ho majú uskutočniť, vyšlo mu, že to budú národy “Slovanské”. Doteraz sa v dejinách nerealizovali na celosvetovej úrovni atď.
  Neviem to presne, pokúsim sa to nájsť v literatúre. Tiež existuje “Angeológia” od Páleša, v ktorej sa vplyv “duchovných energií/bytostí” na dejiny tak trocha analyzuje.

  Páči sa mi

  • Len doplním, Herder žil v 19. storočí a mal len veľmi hmlisté tušenie (ak vôbec) o existencií globálneho zákulisia (neodsudzujem ho, jednoducho nemal informácie). To je prvá vec.
   Druhá vec je, že globálne zákulisie sa snaží prebrať kontrolu nad trendmi v spoločnosti a cez to nás pokúsil opiť rohlíkom (pomerne úspešne):
   1) Antické ideály krásy vyprchali a moderné umenie (hlavne po činnosti Picassa a spol.) je šeredná a často oplzlá.
   2) Moderná veda kvôli PR review nie je nástrojom na hľadanie pravdy ale náboženstvom.
   3) Marxizmus bola/je náhražkou na recept pre spravodlivú spoločnosť a spravodlivosť zo ZSSR po 1956 resp. po vražde Stalina sa vytratila. A teraz je to na nás aby sme to vybudovali.

   Páči sa mi

 2. “globálne zákulisie príde o riadenie na Slovensku”. každý laik sa bude pýtať – čo to znamená pre nás? riadenie na Slovensku bude podchytené Ruskom? budeme mať svoje kádre ktoré budú chcieť koncepciu nezávislého riadenia (ročníky 35+) ?
  “čoraz viac ľudí si uvedomuje, že systém čo vládne nie je pre nich resp. pre obyčajných pracujúcich a chcú zmenu” – spôsob akým zmena prebehne, ak vôbec (predpokladám, že záleží na oligarchoch) môže znamenať aj dosť nepríjemné dôsledky – predsa len ide o rozdeľovanie zdrojov.

  Páči sa mi

  • Dobré a gramotné otázky, pokúsim ich čo najlepšie zodpovedať:
   1) Rusi nemajú dosť kvalitných kádrov na správnych miestach, takže nás nemôžu podchytiť priamo (nieto ešte Európu) ALE jednak slovenský národ je rusofilný (tak ako súčasná vláda) a jednak sme svetonázorom dosť blízko k Rusom. Čo sa týka kádrov, momentálne sú vo vedúcich pozíciách práve ročníky 35+ (Fico, Danko, Lajčák atď) a oni by mali na starosti nielen vedenie štátu ale aj výchovu nástupcov. Žiaľ v 1989 nastal kvalitatívny zlom čo do ideológie ako aj v nárokoch na vedomosti. A toto skorigovať sa len tak nedá.
   2) Je druhoradé komu to na papieri patrí k tomu, že kto to v koho záujme akou kvalitou spravuje a necháva pracovať. Dôkazom toho je, že existujú biele kone a preto z oligarchov ťažkú hlavu nerobím.

   Páči sa mi

 3. “tak globálne zákulisie, ako ani Mečiar nestihnú včas preformátovať ĽSNS na patrioticko-konzervatívnu stranu, ktorá by mohla robiť protiváhu Smeru-SD. Toto v konečnom dôsledku znamená, že globálne zákulisie príde o riadenie na Slovensku.”

  – Mečiar pracuje na vytvorení novej strane tohto typu, stihne? A ak áno, čo to bude znamenať?
  – ĽSNS sa zubami nechtami bráni preformátovaniu, prečo?
  – Mať rovnocennú protiváhu SMERu je žiadúce, súhlasíte?
  – Ak GP príde o riadenie na SVK, kto ho získa a cez koho ho bude uplatňovať?

  Páči sa mi

  • Odpoviem na otázky:
   -Áno pracuje, je to v starších článkoch napr. HZDS 2.0 ale preformátovať existujúcu stranu trvá dlhšie kvôli zotrvačnosti v nej prebiehajúcich procesov. Ak sa to včas podarí, tak bude v budúcich voľbách rovnocenným súperom Smeru.
   -ĽSNS tomu nebráni ale jednak v nej prebiehajúce procesy majú istú zotrvačnosť (ako som to spomínal) ale aj potrvá kým informácie pôsobia v rámci strany a spoločnosti.
   -Slovensko to potrebuje lebo na základe pripomienok gramotného partnera sa dajú korigovať prípadné prešľapy ešte pred schválením zákona. A súčasná liberálna opozícia je aj mierne povedané je v tomto ohľade bieda a súčasná ĽSNS zas svojou profesionalitou nestačí.
   -Spoločnosť prejde do režimu samo-riadenia a to bude našou skúškou.

   Páči sa mi

   • Chcel som reagovať priamo pod ten Váš ďalší komentár, ale nezobrazuje tam možnosť “odpovedať”. Snáď to bude prehľadné aj napriek tomu. Takže k veci. Je to tak. ĽSNS nemá dostatok kádrov a ja by som bol možno ešte viac kritický. Podľa mňa okrem Mariana Kotlebu tam trpia obrovskou mierou nekompetentnosti. Je možné, že majú v zálohe pár schopných ľudí, ale tým sama strana ĽSNS neumožňuje vystupovať verejne, keďže nie sú schopní operatívne reagovať na potrebné preformátovanie a tým ich blokujú, nakoľko by boli okamžite diskreditovaní a hrozila by strata zamestnania a iné perzekúcie. Neschopnosť strany v tomto smere je zarážajúca. Nechápu, že to majú vo svojich rukách a stále sa len vyhovárajú na iných, že na nich poľujú a nevidia, že sami poskytujú svojim protivníkom muníciu na útoky, namiesto toho, aby už konečne začali meniť stranu na umiernenú, vlasteneckú, národne konzervatívnu so silným sociálnym programom. Ešte aj zmena loga, teda krok, ktorý mal nasledovať ako posledný po úšpešnom preformátovaní, tak ešte aj to urobili opačne a ním začali. Zle sa na to pozerá čo stvárajú. S týmto prístupom v najbližších voľbách nemajú šancu a v podstate je to aj dobre, lebo s týmto nastavením by boli našou záhubou. A to sa Fico pripravuje a chystá udrieť. Ak preberie časť ich vlasteneckej agendy v štýle Orbán, pôjdu ku dnu.
    Ďalšia vec je, čo s tým Mečiarom. On sa vyjadril, že už majú prípravný výbor pre vytvorenie strany a hľadajú vhodných ľudí a pravdepodobne hlavne lídra. Otázka znie, kto by ním mohol byť? A ktorí ďalší by sa mohli na vytváraní tejto novej strany podieľať? Mečiar to byť nemôže. Priliš polarizuje a bol by kontraproduktívnym aspektom. Môže v podstate len z úzadia poskytovať rady, mentorovať a konzultovať. A z toho, čo hovorí, to tak chápe aj on sám. Takže kto by spadal do toho portfólia vhodných osobností, ktorí by mohli potiahnuť novú stranu? Mimochodom, čo hovoríte na Martinu Šimkovičovú?

    Páči sa mi

    • Pádne argumenty a mne nezostáva len súhlasiť. A doplním to o 2 veci:
     -médiá po krachu riadenia globálneho zákulisia (GP) pôjdu podľa starých programov a aké dopady to bude mať pre väčšinu z nich môžeme vidieť na príklade amerických napr. sledovanosť CNN v Amerike je asi 900000 ľudí v cca 300 miliónovej krajine;
     -môžeme sa tykať. 🙂

     Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s