Máme novú ministerku vnútra

Vedenie Smeru sa dohodlo, že navrhujú doterajšiu štátnu tajomníčku Sakovú, ktorú p-rezident Kiska musí vymenovať do funkcie. Niežeby som nevítal tento krok strany, ale mne je jedno, či túto funkciu zastáva žena, muž alebo automat na kávu, lebo na osobe nezáleží.

Prečo?

Dôvod je prostý. Dotyčná osoba zastáva vedúcu funkciu rezortu pod ktorú patria rôzne štátne inštitúcie a úrady. Inými slovami skôr záleží na tom, či dotyčná osoba chápe veci, ktorý klan sa ňou stojí a akú kádrovú politiku robí. Presne na toto narážal Mečiar keď povedal, že „treba zachovať koalíciu a nie vládu“ a ďalšia časť citátu naznačuje, že nepredpokladá, že kvalita riadenia výmenou kabinetu sa nezlepší (povedal, že nový minister bude robiť to isté čo Kaliňák).

A čo na to p-rezident, opozícia a mimovládky?

Kiska prská a medzi riadkami vyzýva mimovládky aby roztočili ďalšie kolo protestov za po-slušné Slovensko (podľa rétoriky mimovládok sa k tomu pridajú) a Matovičovci spolu so zostatkom liberálnej opozície vypúšťajú jednu „perlu“ za druhou. Lenže kým na týchto cirkusantoch ako-tak v minulosti záležalo kvôli pánkovi ktorému slúžia, teraz po udalostiach v Sýrií sú už obyčajnými nulami s ktorými ktokoľvek bude môcť utrieť podlahu.

Prečo spomínam Sýriu?

Ako som už povedal, ten útok najviac poškodil štátne/regionálne elity Británie a USA s tým, že poukázal na to, že Macron je úplný trpák, ktorý zvláda riadenie tak akurát auta t.j. francúzske elity sa ho zbavia v dohľadnej dobe. Dôkazom toho že informačné pole resp. politická mapa sa prekresľuje je vyhlásenie šéfa Airbus Defence. Takéto niečo koncom roka 2017 bolo ešte nepredstaviteľné a nielen zahraničie, ale u nás Jaroslav Paška začal robiť kampaň proti NATO (nástroj agresie USA).

Inými slovami štátne/regionálne elity Anglosasov dostali také výchovné zaucho od Ruska a globálneho zákulisia, že sklapli. To v praxi znamená, že tí pomalší práve teraz prevracajú kabáty. Buď začali skákať podľa nôt patriotov alebo globálneho zákulisia, ale klinické prípady ako p-rezident Kiska, Matovič a spol. nielen nechápu čo sa udialo, ale ani nepochopia, že časy sa zmenili.

Ešte niečo?

Áno, ak bude európsky obranný pakt vyzbrojený európskymi zbraňami, tak to navrhnú a vyrobia obyvatelia V4, lebo Západ nielen nemá odborníkov, ale ani dostatočné priemyselné kapacity (Nemcia a spol. to zvládajú len s našimi dodávateľmi). To je prvá vec.

Druhá vec je, že nová ministerka bola pravou rukou Kaliňáka, ale to neznamená, že kvalita riadenia bude rovnaká alebo horšia a ani to, že bude skákať ako Kaliňák píska.

S pozdravom

Oracle 911

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s