Čo sa deje okolo Smeru-SD?

Mnohých prekvapuje to čo sa deje v Smere-SD a v jeho okolí. Hlavne v svetle toho, že niektorí „analytici“ písali nezmysli o mocenskom boji vo vnútri Smeru-SD a o tom, že pod Ficom, Kaliňákom sa trasie stolička. Mňa a mojich stálych čitateľov vôbec neprekvapuje dej a dodávam, že celá vec má aj aspekty globálnej politiky.

Prečo hovorím o tom, že niektorí analytici písali nezmysly?

Pretože nemal medzi kým prebehnúť ten mocenský boj lebo:

  • Maďarič nielen odišiel z pozície podpredsedu Smeru-SD, ale aj z pozície ministra kultúry, liberáli a zostatok 5. kolóny nielen prišli o pozície, ale aj odhalili čo sú zač a kde sú ich priority;

  • nielen voličská a členská základňa vidí, že na základe prijateľnej koncepcie a ideológie bol vypracovaný prijateľný program, ktorý sa plní, ale aj oligrachovia sú spokojní lebo si môžu mastiť vrecká.

Dôkazom môjho tvrdenia je príhovor Fica na sneme, kde odsúhlasili nové stanovy a zmenu štruktúry (čo som v minulosti aj predpovedal), tlačová beseda po sneme a rozhovory Fica pre TA3 a Pravdu. Stačí ak si niekto vypočuje hoci i jedno video do konca či prečíta celý rozhovor a dôjde k tomu, že toto nie je správanie človeka ktorého zahnali do kúta, trasie sa pod ním stolička a jeho strana je v rozklade alebo útočí ako krysa zahnaná do kúta, ale silného človeka, ktorý stojí pevne na nohách a má za sebou mocnú a jednotnú stranu viď Blahov post na FB.

Čo to znamená v praxi?

Okrem toho čo som v minulosti povedal je tu aj druhá vec (a to spomenul aj Fico). Vytvoril sa tandem Fico-Pellegrini a málokto na Slovensku chápe význam (hoci v minulosti som to už vysvetľoval), ktorý je v tom, že kým Pellegrini rieši praktické veci na dennej báze (a zatiaľ nemám čo mu vyčítať), tak Fico bude riešiť fungovanie strany, poslaneckého klubu a ideologické smerovanie strany. Toto nielen určuje smerovanie strany a štátu, ale aj rozviazalo Ficovi ruky, lebo niektoré veci nemohol povedať a urobiť v pozícii predsedu vlády. Dodávam, že ak veci budú pokračovať naďalej, tak zo Smeru-SD bude de facto štáto-strana, Liberálna opozícia nie je len nepôsobivá na vládnutie, ale niektorí jej členovia sú FAKT klinické prípady, ktoré nepatria do politiky napr. šéf OľaNO Matovič (má asi toľko masla na hlave ako p-rezident Kiska).

Dobre a čo sú aspekty globálnej politiky?

O tom, že sa sem chystá čínska automobilka vyrábajúca elektromobily hádam každý počul, ale nad týmto kde kto by mohol pokrčiť plecami (a právom). Čo je ale dôležitejšie, čínska vláda prišla s ponukou, že Slovensko začlení do Hodvábnej cesty ako hlavný(?) vstupný bod do Európy (na to máme geografické a infraštruktúrne možnosti). Toto už je zaujímavá ponuka nielen pre obyčajných Slovákov, ale aj pre oligarchov a má v tom prsty globálne zákulisie t.j. GP lebo oni nás teraz resp. na ďalších 20 rokov potrebujú. Pritom slovenskí oligarchovia nemajú dôvod odmietnuť tento biznis a na tieto projekty treba dlhodobú politickú stabilitu. Takže v dohľadnej dobe protesty nielen ustanú lebo aj v najhoršom prípade slovenskí oligarchovia prestanú podporovať mimovládky a v najlepšom prípade rovno sa do nich pustia, ale ani opozícia z toho nevyťaží prakticky nič, lebo neexistuje protiváha Smeru-SD: ĽSNS je neschopná vládnuť napriek Mečiarovym radám, Mečiarova nová strana je v nedohľadne a liberáli sú zas zbierkou klinických stavov. A toto je presne dôvod prečo hovorím, že ak veci pôjdu takto ďalej, tak Smer-SD bude de facto štáto-strana.

Čoho je to dôsledkom?

Už dlhšie mám podozrenie, že Fico má prečítanú aspoň jednu knihu od autorov Dostatočne Všeobecnej Teórie Riadenia (DVTR). A pochybujem, že zostal len pri čítaní a že to bola len jedna kniha. Preto dobre chápe globálnu politiku, je koncepčne zdatný a dokázal odvrátiť ten štátny prevrat.

Čo sa týka Pellegriniho a ostatných členov Smeru-SD a jeho vedenia, tých neviem posúdiť ale jedno viem naisto, Smer-SD je plný schopných kádrov, ktorí chápu riadenie.

S pozdravom

Oracle 911

One thought on “Čo sa deje okolo Smeru-SD?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s