Potravinová bezpečnosť Slovenska

Dôvod prečo píšem tento článok je vyhlásenie Borisa Kollára na adresu poľnohospodárstva, potravinovej bezpečnosti Slovenska a Matečnej. Niežeby som bol fanúšikom Matečnej, ale Kollárove vyhlásenie ma vytočilo až tak, že som v autobuse takmer hlasno zanadával, pretože povedal polopravdy zmiešané lžami.

Prečo to hovorím?

Prvá vec čo ma napadá je, že to bolo Česko-Slovensko čo bolo pred 1989 na 107% potravinovo sebestačné.

Druhá vec je, že súčasná situácia je dôsledkom viac než 25 ročného vývoja.

Tretia vec je, že každý si môže overiť kde bol a čo robil pán Kollár posledných 30 rokov, ktorý z nejakého dôvodu teraz prejavil záujem o potravinovú bezpečnosť a poľnohospodárstvo Slovenska.

Dopady pre Kollára?

Stačí pripomenúť hociktorej koaličnej strane tieto fakty a v tom momente sa z neho a jeho strany stane fackovací panák.

A čo potravinová bezpečnosť a poľnohospodárstvo?

Rieši sa, ale za 2 roky sa nedá vyriešiť to, čo sa udialo posledných 25-30 rokov, pretože riešenie jednak potrebuje čas a jednak treba systematické riešenie, ktoré je dôsledkom nastavenia dotačno-daňovej politiky. Príkladom sú sady so starými a vzácnymi odrodami ako je tento. Zachrániť jednotlivé sady so starými odrodami sa dá na základe súkromnej iniciatívy, ale urobiť to tak, aby sady boli pod systematickou ochranou treba nastaviť daňovo-dotačnú politiku inak. Podobne je to aj s rozvojom ekologicky čistého poľnohospodárstva a spracovania potravín, ale to nie je až tak jednoduché, lebo sme členmi EU, ktorej nariadenia potrebujeme rešpektovať.

Čo teraz?

Kollár síce môže vykrikovať čo len chce, ale situáciu to nerieši. Inými slovami riešenie je na nás a preto najprv treba podumať nad tým čo chceme vyriešiť, pozrieť sa na to aké sú riešenia inde (nemusíme vynájsť koleso odznova), zhodnotiť našu situáciu, možnosti a nakoniec ponúknuť svoje riešenie. Mojim čiastkovým cieľom je zabezpečiť Slovensko na 105% ekologicky čistými potravinami tak, aby sme obnovili biosféru a aj boli energeticky sebestačnými s tým, že by sme pri zamestnaní/práci mali čas osvojiť svoj plný potenciál.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Pred publikovaním tohto článku sa ku mne dostala neoverená informácia o tom, že Kollár zastupuje Zetor Brno na Slovensku a ponúka ich traktory a strojové vybavenie t.j. z každého predaného stroja má svoju províziu (teraz sa vytvárajú zberné dvory v obciach sú na to eurofondy a Kollár si takto zarába). Teraz je hádam každému jasné, že odkiaľ vietor fúka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s