Ježišovo učenie vs. historicky vzniknuté kresťanstvo

Pre jednoduchosť by som mohol použiť aj výraz paulizmus, ale tomuto výrazu by prakticky nikto nerozumel, niežeby som považoval svojich čitateľov za nevzdelaných hlupákov, ale okrem kresťanských teológov málokto chápe prínos apoštola Saula/Paula do formovania vznikajúceho kresťanstva. Vzhľadom na dôsledky a výsledky prínos Saula/Paula, ktorý bol bývalým agentom rabinátu je aj jemne povedané pochybného charakteru.

Prečo otváram túto dosť háklivú tému?

Sú tu 2 hlavné dôvody prečo otváram túto tému:

  • diskusia pod publikovanými úryvkami tejto knihy (hlavne z prílohy);

  • kresťanstvo resp. paulizmus napriek čiastočnej odluky štátu a cirkvi stále má vplyv na formovaní našej reálnej morálky.

Pritom z jednej strany nemám problém s Ježišom, jeho učením len s jeho samozvanými fanúšikmi a z tej druhej píšem tento článok len ako podnet k zamysleniu.

Je nejaký rozdiel medzi Ježišovým učením a historickým kresťanstvom?

Na to aby sme odpovedali musíme sa pozrieť na 2 skupiny vecí:

  • Spoločnosti kresťanských krajín sú zmietané rôznymi spoločenskými problémami, ktoré sú tak či onak zapríčinené chybnou morálkou nielen tzv, elít, ale aj obyčajných ľudí resp. pracujúcej väčšiny.

  • Západné cirkvi resp. RKC a jej odnože zažívajú v takej či onakej podobe krízu.

Mnohí ukazujú na židov a slobodomurárov ako na pravých vinníkov tohto stavu. Netvrdím, že tieto skupiny ako nástroje globálneho zákulisia sú bez viny, ale len to, že nie sú hlavnými príčinami tohto stavu. Na to aby ste pochopili kam týmto mierim musíme položiť 2 otázky:

  • Ak je historicky vzniknuté kresťanstvo skutočne od Boha stvoriteľa, všemohúceho a vše-vedúceho, milujúceho nás všetkých, tak by bolo možné kresťanské spoločenstvo rozvrátiť?

  • Ak je RKC od Boha stvoriteľa, všemohúceho a vše-vedúceho, milujúceho nás všetkých, tak by bolo umožnené temným silám ju infiltrovať a následne ju rozvrátiť

Odpoveď na tieto otázky na základe výsledkov na obe otázky je jednoznačné nie (a ktokoľvek, kto tvrdí opak nám podsúva dosť nechutné veci).

Ako to?

Okrem toho, že fakty o súčasnom stave vecí hovoria jasne, treba si pozrieť na tieto veci:

  • Ježiš hlásal, že do Božieho kráľovstva vstupuje každý svojou spravodlivosťou a vlastným pričinením t.j. každý má byť spravodlivým a snažiť o vybudovanie spravodlivej spoločnosti.

  • Dôsledkom činnosti Saula u davu sa utkvel názor, že kresťanstvo nie je o snahe vybudovať spravodlivú spoločnosť, ale o tom, že Boh obetoval spravodlivého človeka (údajne svojho najmilšieho syna) aby vykúpil nespravodlivých hriešnikov. Toto má za následok to, že ak sa vykoná nejaký rituál v rámci ktorého aj symbolicky konzumuje krv a mäso na smrť utýraného človeka, tak účastník rituálu t.j. veriaci sa zbaví hriechu. Toto má zas za následok, že nielen nemusia byť spravodliví a tým pádom môžu aj hrešiť, ale aj to, že ak nastane to najhoršie, tak Boh pošle spravodlivého človeka (svojho syna) aby ho utýrali k smrti.

  • Nicejské vyznanie viery nielen neobsahuje ani slovo od Ježiša Krista alebo deklaráciu, že veriaci majú sa snažiť naplniť jeho slová, ale vyhlásenie, že Ježiš je boh čo je forma satanizmu.

Mohol by som pokračovať dosť dlho, ale myslím si, že každému je jasné, že na veriacich bol spáchaný kolosálny podvod lebo Boha vše-vedúceho, všemohúceho a milujúceho nielen vykresľuje ako nemohúceho sadomasochistického hlupáka, ktorý nenašiel iný spôsob vykúpenia (vykúpiť od koho?) nespravodlivých hriešnikov ako nechať na smrť utýrať spravodlivého človeka/najmilšieho syna/časť samého seba, ale aj postavili Ježiša do polohy boha t.j. spáchali formu satanizmu aby mohli zadupať do prachu jeho vysoko humánne učenie. A keby to nestačilo katolícka cirkev snahy o vybudovanie spravodlivej spoločnosti na základe Ježišových slov t.j. milleniarizmus označila za kacírstvo.

A čo to znamená v praxi?

To si hádam každý si domyslí, ale závery pre cirkev obzvlášť pre katolícku nebudú v žiadnom prípade pozitívne.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Čo sa prihodilo Saulovi na ceste do Damašku sa nedá nazvať inak, ako znásilnenie slobodnej vôle a to je vec morálne neprípustné. Preto sa vynára otázka: aký boh robí takéto veci alebo to bolo dielo členov globálneho zákulisia?

PS2: Kopa ľudí má plnú hubu Ježiša a Boha, a pravidelne chodí do kostola, pritom nielenže nepresadzuje do praxe to, čo Ježiš hlásal ale aj hreší prakticky každý deň, a po bohoslužbe sa tvári akoby nič z toho neurobil a všetko by bolo v najväčšom poriadku.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s