„Dať niekomu dosť lana aby sa obesil.“

Myslím si, že každý pozná tento idiom, ale v prípade Kisku veci sú trochu inak. Nielenže dostal dosť lana aby sa obesil, ale aj strčil krk do slučky, hodil zostatok lana na zem, rozbehol sa dostatočnou rýchlosťou a liberálna opozícia sa k nemu pridala. Niežeby som nepredpokladal nejaký záťah proti nim, ale toto ma prekvapilo. Žiaľ, je to dôsledok toho, že ľudia nevolia politikov, ale podnikateľov, ktorí nasľubujú kde čo.

Čo stalo?

Nuž, deň pred tým než Kiska oznámil či bude kandidovať nielen Smer zvolal tlačovku ohľadom zasadnutia výboru pre nezlučiteľnosť funkcií na ktorej Fico požadoval aby Kiska zverejnil účtovníctvo KTAG, ale aj Pravda prišla s článkom o tom, že pri Kiskovi sa vedú 3 vyšetrovania. Po zasadnutí výboru sa rozbehla mediálna hystéria, ktorá sa dala čakať a má za ciel vykresliť Fica plus vládnu koalíciu ako hrubého útočníka a Kisku za zosobnenie nevinnosti. Pritom Kiska nielen oznámil, že nebude kandidovať na tlačovke (čo veta to „perla“), ale aj bývalý člen SaS oznámil svoju kandidatúru.

Nevyzerá to na nič svetoborné, tak prečo hovorím o obesení sa?

Prvá vec ktorú musím spomenúť je to, že medzi liberálnou opozíciou u verejnosti nielen bolo médiami vytvorené spojenie, ale aj toto spojenie zosilňované až došlo k tomu, že u niektorých platí Kiska = opozícia.

Druhá vec je, že Pravda a niektoré iné médiá neustále pripomínajú, že do akých špinavostí je zapletený Kiska.

To znamená, že ak niečo z týchto vecí na Kisku praskne (môže prasknúť na neho aj niečo iné napr. Marocká deklarácia), tak Kisku to zničí a liberálna opozícia utrpí vážnu porážku. Pritom mediálna hystéria a hysterické vykrikovanie liberálnych politikov len zhorší ich situáciu s tým, že celá liberálna opozícia má oveľa viac masla na hlave, ako koalícia.

Prečo hovorím, že je to dôsledok toho, že volíme podnikateľov, ktorí sľubujú kde-čo?

Keby opozícia bola zložená z profesionálnych politikov alebo aspoň chápala politiku a vedela čo robí bez ohľadu na morálku a úmysel, tak by nielen sa nepridala na stranu Kisku a nedržala s ním basu, ale by sa mu aj vyhýbala ako malomocnému a udržiavala s ním styky na minime. Samozrejme páni podnikatelia si myslia, že ak majú peniaze tak majú rozum ako aj moc a so získaním nejakej ústavnej funkcie sa stanú nedotknuteľnými. Lenže onedlho zistia, že to zďaleka nie je pravda resp. opak je pravdou a ich voliči zas zistia (aspoň tá rozumnejšia časť), že veci sú v politike inak ako si mysleli.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Nicholsonová pustila do Matečnej kvôli agrodotáciám pre jedného poľnohospodára, toto pre SaS neskončí dobre.

One thought on “„Dať niekomu dosť lana aby sa obesil.“

  1. Pokial ide o menovaného K. praskne to vo veľkom vtedy, ak hociktorý z tých na ktorých sú “prepísané” jeho aktivity sa zľakne. Ale vätšinový majiteľ nie z tohto štátu a najde si iného. Zdá sa, že naša SIS (v minulosti fungoval server Slovenská Indiskrétna Služba. Ktože ho prevádzkoval?) informuje vládu iba o tom, čo jej (resp. jej majiteľovi) vyhovuje. Inak by divadlo posledného pol roka vôbec nevzniklo a vnútorný vývoj by bol dnes už na inej trajktórii.
    Vďaka za filtráciu, z ktorej vyšli jasné a presné postrehy.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s