Ruská Kórea

Viem, že je to divný nadpis a mnohí si myslia, že zjednotenie je nielen nemožné, ale je to aj výplod mojej fantázie. Keď poviem, že sa nielen zjednotia, ale aj skončia ako súčasť mnohonárodnostnej Ruskej civilizácie spolu s Japonskom, možno aj s Čínou a Indiou, tak ma budú považovať za blázna. Pravda je ale taká, že predpovedám o 5 minút 12 predpovedám poludnie.

Prečo to hovorím?

Rusi sa vložili do procesov prebiehajúcich na Kórejskom polostrove, lebo Lavrov nielen absolvoval historickú návštevu Severenej Kórey a daroval Kimovi maľovanú škatuľku, kde „tajné veci môžu byť zamknuté“ (narážka na Sovietsky film z obdobia druhej svetovej vojny s názvom „Prikázané zničiť–operácia Čínska krabička“, ktorý je o zneškodnení zradcu), ale aj Putin pozval Kima na summit a pogratuloval Trumpovi k tomu, že sa rozhodol stretnúť s Kimom. Toto sa ale globálnemu zákulisiu nebude páčiť lebo búra ich dlhodobé plány.

Dokážu niečo proti tomu urobiť?

Nie, a to z 2 dôvodov:

  • znovu-zjednotená Kórea je ich projekt;

  • Putin rieši Kórejský problém spôsobom aby to vyhovovalo tak Ruským záujmom ako aj zostatku sveta t.j. riešia veci v rámci objemnejšieho konceptu globalizácie.

Keďže Putin ako aj Lavrov a Šojgu sú koncepčne zdatní a chápu globálnu politiku, tak globálne zákulisie nebude môcť nič proti tomu urobiť.

A čo Japonsko?

S ním Putin urovnáva vzťahy a ponúka im obchod vo vlastnej mene lebo Japonsko je importérom ruského plynu.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Aby som ilustroval efektivitu ruskej diplomacie, stačila jedna návšteva Lavrova a Etiópia urovnáva vzťahy po 30 ročnej vojne, a preto JAR pozvala Putina vystúpiť v ich parlamente.

2 thoughts on “Ruská Kórea

  1. priznám sa že tento príspevok na blogu nesie so sebou určitú dávku adrenalínu. aj spôsob akým je napísaný aj udalosti v ňom obsiahnuté. vďaka. je to naozaj napínavé.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s