Trump nie je pominutý

Hoci podľa médií ním je, ale to je z ich strany len klamstvo čo hovoria na príkaz ich pánka. Pravdou však je, že Trumpové kroky sú takpovediac na milimeter vypočítané a preto mu väčšina vecí vychádza na vtedy ako plánoval. Samozrejme tu i tam narazí a to spôsobí rôzne sklzy, ale ako podnikateľ a miliardár, ktorý dvakrát prekonal bankrot vie sa s tými sklzmi vysporiadať. To je možné len kvôli tomu, že veľmi dobre chápe, že peniaze sú len nástrojom a nie cieľom.

Prečo to spomínam?

Stali sa 4 veci za posledné 2 týždne v ktorých priamo figuruje Trump:

  • Trump prakticky odpísal G7 tým, že nielen nepodpísal záverečné komuniké, ale dožadoval aby Rusi boli prijatí naspäť (je to logické, lebo bez Rusov nijaký globálny problém sa nedá riešiť);

  • stretol sa s Kim Chong-unom s ktorým strávil cca 1 hodinu osamote (boli tam aj prekladatelia) a po tom podpísali rámcové dohody o stiahnutí vojsk a denuklearizácií Kórejského polostrova;

  • stretol sa s Kim Kardashian (americká hviezdička Arménskeho pôvodu), ktorá viedla kampaň proti Trumpovi v mene tzv. umeleckej elity;

  • Čína vypovedala všetky obchodné dohody s USA ako odpoveď na chystané sankcie.

Aký je význam tých to udalostí?

Kým zostatok G7 chce silou mocou ohraničiť Rusko, tak dôležité veci sa rozhodujú v Číne resp. na ŠOS (Šanghajská Organizácia Spolupráce), ktorá teraz má väčšiu HDP ako G7 bez USA. Dodávam, že India a Pakistan, ktoré boli na hranici atómovej vojny pred asi 10-15 rokmi sa pripojili v 2017 len kvôli tomu, že je tam Rusko. Inými slovami ocitli sa mimo hru.

Stretnutie so severokórejským vodcom má historický význam, lebo de facto ohlásili to, že USA už nebudú svetovým policajtom.

Prakticky odo dňa oficiálneho oznámenia Trumpovho víťazstva a preto návšteva Kim Kardashian znamená uznanie Trumpa za prezidenta umeleckou elitou.

Vypovedanie obchodnej zmluvy s USA Čínou treba brať v kontexte toho, že Rusi predali cca polovicu nimi držaných Amerických dlhopisov. Keď k tomu prirátame vyhlásenie šéfky Ruskej CB, ktorá hovorila o de-dolarizácií t.j. chcú aby ruská mena bola aktívom aj pasívom v ruských bankách.

Čo to v praxi znamená?

V praxi to znamená, že koniec US$ bol ohlásený, lebo Čína za zlato a ropu platí svojou menou (za Ruskú určite, či aj za Saudskú je zatiaľ otázne), Irán buď obchoduje cez zlato alebo barter, India platí zlatom a Európa Eurom.

To, že bol ohlásený koniec ešte neznamená, že začiatok nového uvidíme tento rok, lebo kopa vecí sa musí ešte urobiť. Jednou z nich je re-industrializácia USA, lebo keď sa to vynechá, tak sa budú diať škaredé veci. Žiaľ, tento proces nejde tak rýchlo ako by si Trump a globále zákulisie želali.

S pozdravom

Oracle 911

5 thoughts on “Trump nie je pominutý

  1. veľká vďaka. dnes viac pjakinovské, ale výstižné. mám otázku. re-industrializácia USA a jej potreba znamená zabezpečenie zamestnaneckej stability a zabránenie masových nepokojov a možnej občianskej vojny v USA?

    Páči sa mi

  2. Spätné upozornenie: Koniec ríše Anglosasov v  dohľade? | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s