Periféria usilovne pracuje na svojom konci

Minule som spomínal, že koho považujem za perifériu. Žiaľ, musím žasnúť nad tým, čo tá liberálna/slniečkárska banda a 5. kolóna dokážu natárať, povystrájať, aby si nielen udržali svoju moc, ale aj sa zapáčili svojmu pánkovi. Ten „žiaľ“ je na mieste, lebo zatiaľ majú v Európe informačnú prevahu a údajne sú svojprávni. Skratka zdravý rozum zostáva stáť nad tým čo robí táto banda klinických debilov a šialencov.

Čo zas vyviedli?

Otázka je na mieste, Macron sa začal vyhrážať zavedením finančných sankcií proti štátom, ktoré odmietajú prijímať migrantov v dobe keď Merkelová uznala, že to bola chyba. Ak k tomu prirátame, že Merkelová a Macron chcú zaviesť centrálne schvaľovanie štátnych rozpočtov plus to, čo sa deje v Taliansku, v Rakúsku, tak človek, ktorý len trošku viac rozumie politike na základe dosiahnutých výsledkov dôjde k tomu, že niekto robí v zákulisí intrigy hlavne vo svetle vyhlásení Trumpa o clách na importovaných autách z Európy.

Na domácom fronte sa tiež začínajú diať zaujímavé veci. Prvá vec je, že slniečkári odštartovali prezidentskú kampaň predčasne. Ďalej azet.sk začal rozoberať prečo vypuklo na Ukrajine protižidovské povstanie (a kam odtiaľ židia odišli), Pellegrini musel okríknuť moderátora aby nevyťahoval Sorosov pôvod (a aj mu naznačil, prečo je to zlý nápad), Kiska zas táral bez poradcov (tentoraz tam bol Pellegrini a Danko), Klaus začal útočiť na Bruselských liberálov ako aj na pražskú „kaviareň“ s tým, že ničia liberálnu demokraciu a o Havlovi sa verejnosť mohla dozvedieť ďalšie pikantnosti.

Ako sa k tomu postaviť?

Musíme si uvedomiť, že celé je to dôsledok globálneho zákulisia, to je prvá vec.

Druhá vec je, že v konečnom dôsledku sa odpíše nielen periféria, ale posilnia sa alternatívne centrá ako V4 (o tom nabudúce).

Tretia vec je, že treba podporiť našu vládu a ak sa niečo nepáči z ich dielne, tak poskytnúť alternatívu resp. robiť konštruktívnu kritiku. Ak to neurobíme, tak prakticky v ničom sa nebude líšiť od tých komediantov z opozície a naša krajina skončí tam, kde nikto súdny nechce.

S pozdravom

Oracle 911

2 thoughts on “Periféria usilovne pracuje na svojom konci

 1. ďakujeme pekne. mám niekoľko otázok – ako vnímate schválenie prítomnosti us vojsk v SR? ide o posledné kŕčovité pokusy? alebo snahu o pozastavenie Nemecka v jeho plánoch? ako si vysvetliť spomalenie nákupu stíhačiek? ako príležitosť na upratanie na MO SR? vďaka

  Páči sa mi

  • Za málo. 🙂
   A teraz odpovede:
   >ako vnímate schválenie prítomnosti us vojsk v SR? ide o posledné kŕčovité pokusy?

   To je mi novinka, že sú tu ale ak nie, tak 5. kolóna určite tvrdí, že sú garantom bezpečia ale toto sa môže obrátiť proti nim. A čo teraz poviem vychádza zo súčasnej Trumpovej rétoriky. Stačí keď povie, že tie štáty, ktoré majú USA ako garanta svojej bezpečnosti majú platiť za prítomnosť US vojsk. Toto poskytne dosť politickej munície nielen k odpisu 5. kolóny ale aj US.

   >alebo snahu o pozastavenie Nemecka v jeho plánoch?

   Nemecko je stále okupovaná krajina.

   >ako si vysvetliť spomalenie nákupu stíhačiek? ako príležitosť na upratanie na MO SR?

   Áno čiastočne, je v tom ale aj to, že umožní vláde manévrovať dovtedy, kým nebudeme mať modernizované lietadlá MIG (podľa mňa je to najpravdepodobnejšia varianta vývoja). Poviem to aj prečo, nákup zbraní je strategická záležitosť a v podstate určuje spojenectvá. Druhá vec je, že Západné zbrane sú predražené a v boji prakticky nepoužiteľné napr. mäknúci plast na nemeckých samopaloch, nefunkčná F-22 a F-35…

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s