Frontálny útok V4 na Brusel

Inak charakterizovať súčasné kroky V4 ako frontálny útok na Brusel a západnú Európu neviem. Dodávam, že tento krok prichádza v pravý včas, lebo aj západné národné/priemyselné elity vidia, že Brusel nielenže slúži americkým záujmom, ale až na výnimky sú nekompetentní. Teraz boli postavení pred rozhodnutie: buď presunú naše kádre do vedúcich pozícií a pri splnení ďalších podmienok sa takto zachránia tie potrebné, prospešné štruktúry/inštitúcie alebo všetko sa rozsype na prach a nezostane im nič. My sa s tým vysporiadame veď sme prežili 90.-e roky, ale oni budú mať na krku občianske nepokoje.

Čo tomu nasvedčuje?

Spoločné interview Pellegriniho a Orbána hovorí jasnou rečou (videozáznam som nenašiel ak niekto má, tak sem s ním) kde v podstate povedali: buď EU bude hrať podľa našich pravidiel, získame spravodlivý kus torty a nad dôležitými vecami budú robiť dozor naše kádre napr. energetika alebo nech sa v EU pripravia na najhoršie lebo nezostane im kameň na kameni. Pritom téma migrácie je zo širšieho pohľadu len páka, to potvrdzujú slová tak Pellegriniho napr. tu a tu ako aj Sakovej, a to v praxi znamená, že Marakešská deklarácia neplatí napriek tomu, že vláda priamo proti nej nevystupuje.

Samozrejme Západné elity si myslia, že nás spacifikujú Rakúskom, ale to sa nestane a to z niekoľkých dôvodov:

Jediný náš problém je, že nie sme iniciatívni, ale to je dôsledok menšej zdrojovej stability než má Česko, Maďarsko alebo Poľsko.

Čo sú tie ďalšie podmienky?

Presne tá spravodlivá časť torty čo som povedal a to neznamená veľký kus, ale len to, že nás nebudú drieť z kože a to sa prejavuje tak zvyšovaním minimálnej mzdy a príplatkov za prácu ako aj podporou domácich výrobcov. Možno to znie divne, ale keď si uvedomíme, že my sme pre Západ len trh a skládka, tak veci nadobudnú iný rozmer.

Ďalšia vec je školstvo, ktoré sa musí dať do poriadku a zbaviť sa liberálnych nezmyslov.

Tretia vec je, že nám umožnia nakúpiť také zbrane aké naozaj potrebujeme a presne o tom sú prieťahy na MZV ohľadom nákupu lietadiel (samozrejme je v tom trochu viac).

A 5. kolóna t.j. liberáli, slniečkári atď?

Nuž tá to má zrátané, lebo nielen sa odhalili čím v skutočnosti sú a hlásiť sa k nej je prinajmenšom hlúpe*, ale ich odpis bude mať neblahé následky aj pre perifériu globálneho zákulisia, lebo ľudia si začnú klásť otázky a hľadať odpovede. Ostatne z našich končín a Ruska dostávajú dosť varovných signálov.

S pozdravom

Oracle 911

*Pre tých, ktorí nevedia prečo poviem len to, že čoraz viac voličov prekukol Kisku a má ho plné zubu, takže pre nás je to dobrá správa…

PS: Stále si myslím, že západná Európa skončila, otázka je či sa niečo z toho zachráni alebo nadobro skončia v prepadlisku dejín.

6 thoughts on “Frontálny útok V4 na Brusel

  1. Spätné upozornenie: Kam nemôže Rus, Boh posiela Slováka. | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

  2. Spätné upozornenie: Ticho pred búrkou?! | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s