Kam nemôže Rus, Boh posiela Slováka.

Toto parafrázované príslovie platí aj naopak. Dôvodom prečo to hovorím sú čiastočne udalosti posledných dní a čiastočne aj nadchádzajúcich udalostí. Ďalšia vec je, že kvalita našich kádrov je špičková a prevyšujú nás snáď len Rusi, lebo vzdelanie v niekdajšom Československu bolo špičkové a zdravý svetonázor z nich robí ideálnych ľudí na riešenie problémov.

Čo sa deje, čo sa udialo a čo sa bude diať, že to hovorím?

Mám na mysli tieto veci:

Aké prekážky potrebujeme prekonať?

Musíme vyštípať amerických poskokov, lebo nielen poškodzujú ekonomiky členských štátov EU tými proti-ruskými sankciami, ale aj presadzujú také nezmysli ako jednotný rozpočet. Prvá vec bola ťažká rana pre celú EU, ale presadzovanie jednotného rozpočtu by bola rovno politická samovražda. Proti tomuto kroku sú južanské štáty ako Grécko, Taliansko Portugalsko, Španielsko a pri prvom pokuse by nielen blokovali celý návrh, ale rovno by šli za V4 a s nami s tým, že nech zastavíme toto šialenstvo. Samozrejme začali by sme s nimi dohadovať čo a ako a najpravdepodobnejšie by sa to skončilo tým, že by skončili pod našim riadením.

Preto vyvstáva otázka o gramotnosti a chytrosti elít, lebo síce dostali na výber v podstate z 2 možností, ale či tieto možnosti rozoznajú je už otázka iná.

Prečo hovorím, že busta Dubčeka bola politická deklarácia?

No z jednej strany je tam príhovor poslanca Blahu a z druhej je to, že Dubček deklaroval socializmus s ľudskou tvárou. Podľa všetkého on tomu aj veril a v celej „Pražskej jari“ bol len užitočným idiotom na presadenie proti-národných a proti-režimových cieľov.

V súvislosti s Dubčekovou deklaráciou treba spomenúť jednu vec, České denníky začali písať tiež o „socializme s ľudskou tvárou“, ale v súvislosti s novou Babišovou vládou. Toto poukazuje na synchronizáciu sociálnych procesov v ČR, na Slovensku a v Európe.

Prečo ten nadpis?

Svetonázorom sme dostatočne blízko k Rusom, ale z jednej strany Rusi v Európe nie sú vítaní, a z druhej nemajú kádre k tomu aby Európu zachránili, preto ten nadpis. A dôvod prečo platia veci naopak je prostý, Sme malá krajina s minimom zdrojov a minimálnou zdrojovou stabilitou preto na niektoré projekty jednoducho nemáme a aj preto šéfom Asgardie sa stal Rus.

S pozdravom

Oracle 911

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s