„Pracovný dobytok má byť vďačný za to, že zdochne v zamestnaní.“

Takto je slovne vyjadrený postoj tých „elít“, ktoré zväčša cez liberálnych poskokov bránia tomu aby bol zavedený dôchodkový strop. A tie úvodzovky sú žiaľ na mieste, lebo táto banda ktorá bola vynesená na svoju pozíciu rozkrádačkou po 1989 a nielen nič hodnotné nevytvorila, ale sa aj rozhodla, že neprenechá svoju vedúcu pozíciu nikomu produktívnemu a bude naďalej parazitovať na práci produktívnej väčšiny. Možno, že moje slová znejú urážlivo a poburujúco, ale žiaľ mám dôvody k tomu aby som tieto slová preniesol.

Čo sú tie dobré dôvody?

Prvá vec čo ma napadá je to, že automatizácia spôsobuje systematickú nezamestnanosť a keby všetky technológie na automatizáciu boli zavedené teraz, tak máme aspoň 80% nezamestnanosť. Náhodne vybraté dôkazy ktoré poukazujú na pravdivosť mojich tvrdení:

Inými slovami 4. priemyselná revolúcia o ktorej hovorili Staněk a Švihlíková je tu, napriek tomu, že bola systematicky brzdená, lebo je proti-kapitalistická. Čiže akonáhle sa tieto veci presadia, tak celú našu mocenskú a socio-ekonomickú štruktúru budeme musieť prerobiť od základov.

Druhá vec je, že akonáhle sa zavedie strop, tak plánovanie a adekvátna dotačno-daňová politika bude nutnosťou a ulievanie peňazí zo sociálnej poisťovne cez rôzne pochybné projekty sa znemožní resp. sa sťaží. A to sa z pochopiteľných dôvodov liberálom a ich pánom už nepáči.

Tretia vec je, že jednak mnohí by sa nedožili svojich dôchodkov keby sa neustále zvyšoval dôchodkový vek a jednak by mladí ľudia, ktorí skončili školu nemohli nabrať potrebné skúsenosti a návyky, lebo škola poskytuje len základ resp. nutné minimum (často ani to nie kvôli systematickej degradácie školstva).

Čo urobiť?

Treba podporiť tú pre pracujúcu väčšinu najvýhodnejšiu variantu t.j. vyjadriť podporu v tejto veci vládnej koalícií a poslať liberálov tam, kde slnko nesvieti, lebo akonáhle sa dostanú k moci s nami je amen.

Čo sa týka 2. a 3. piliera, nuž netreba brániť ľuďom aby si individuálne šporili na starobu, ale žiaľ je aj pravda, že často poistenci neuvidia ani to, čo do toho vložili resp. prežijú svoj dôchodok ako sa to deje v USA. Verím, že Fico si je toho vedomý, ale túto klauzulu dáva do pripravovaného ústavného zákona len preto aby ten strop bol schválený t.j. robí kompromis.

Prečo to otváram teraz?

Okrem toho, že to otvorila vláda a hore som vymenoval pádne dôvody, tak na jeseň parlament bude na toto téma rokovať t.j. máme čas aby sme vytvorili adekvátny tlak na politikov.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Viem, že nadpis je provokačný a viacerým zdvihol mandle, ale je to okruh otázok ktoré skôr či neskôr každého začnú zaujímať.

7 thoughts on “„Pracovný dobytok má byť vďačný za to, že zdochne v zamestnaní.“

 1. > Inými slovami 4. priemyselná revolúcia o ktorej hovorili Staněk a Švihlíková je tu, napriek tomu, že bola systematicky brzdená, lebo je proti-kapitalistická.

  Proti-kapitalistická v akom zmysle?
  Že kapitalisti budú musieť spoločnosti vracať viac než dnes – viď progresívne zdaňovanie?
  Že sa bude musieť viac plánovať na celo-štátnej úrovni – viď socializmus – z čoho majú liberálni ekonómovia (= ideológovia/politruci liberálneho kapitalizmu) nočné mory?

  Like

  • Relevantné otázky.
   >Proti-kapitalistická v akom zmysle?
   A proti-kapitialistická v tom zmysle, že by “zabil” kapitalizmus t.j. by neumožnilo hrabanie.
   >Že kapitalisti budú musieť spoločnosti vracať viac než dnes – viď progresívne zdaňovanie?
   Na túto otázku nepoznám odpoveď ale najpravdepodobnejšia verzia je, že zaniknú ako vrstva (teraz nemyslím niečo dramatické a násilné).
   >Že sa bude musieť viac plánovať na celo-štátnej úrovni – viď socializmus – z čoho majú liberálni ekonómovia (= ideológovia/politruci liberálneho kapitalizmu) nočné mory?
   Áno-otázka je, že čo, ako a akým cieľom sa bude plánovať.

   Like

  • Ešte ma napadlo, že 4. priemyselná revolúcia môže byť proti-kapitalistická aj v tom zmysle, že keď v jej dôsledku (t.j. kvôli robotizácii a automatizácii) príde veľká časť ľudstva o prácu (teda príjmy), tak zákonite poklesne i celkový konzum, čím kapitalistom poklesnú zisky.

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s