„Teraz buďte chytrí páni…“

Vidieť, že Trump bol v šoubiznise, lebo jedným ťahom takto postaviť celú Európu pred výber a urobiť z poskokov amerických štátnych/regionálnych elít totálnych hlupákov a to tak, že mnohým ešte ani nedošlo, čo sa vlastne stalo a naďalej poslušne pritakávajú. O niečo podobné sa pokúsila Slovenská vláda a bola pomerne úspešná, hlavne keď sa pozrieme na reakcie opozície.

Prečo to hovorím?

Mediálna činnosť Trumpa je veľmi zaujímavá a chcel by som z toho vypichnúť The Apprentice (u nás známe ako Šéfka) a Saturday Night Live (Sobotňajšia noc naživo). Tá prvá relácia ho naučila vyberať osoby na verejné pozície a tá druhá ho naučila robiť „šou“ takým spôsobom, že dosiahne svoje. Povedal som o ňom, že Trump má za úlohu zachrániť USA na úkor americkej ríše a to, čo sa dialo na summite NATO resp. jeho vyhlásenia hovoria za seba:

Dodávam, že nielen on to považuje za úspech, ale aj ja, lebo tieto požiadavky a vyhlásenia splnia svoje nedeklarované účely:

Podotýkam, tomu celému by nasadil korunu keby vyhlásil niečo v tom zmysle, že „ak niekto chce mať na území základňu USA/vojakov USA, tak by si túto ochranu mal platiť z vlastného“.

A čo Slovensko?

Sulík zas „perlil“, tresol tú hlúposť, že dostavbe Mochoviec pomôže privatizácia a následne ho ministerstvo hospodárstva posadilo aj s tým, že Enel poskytne pôžičku. Nebola to posledná takáto perla od nich, lebo po tom, čo vláda oznámila to, že nakúpime 14 stíhačiek F-16 hneď začala ziapať s tým, že Sulík a Galko (ten, kto nechával odpočúvať novinárov) chcú zrušiť toto rozhodnutie. Výborný ťah to bol, lebo nielen odpoveď Hrnka bola geniálna, ktorá ich vyfarbila ako debilov, ale aj sa podarilo rozšíriť rozkol medzi Kiskom, ktorý toto rozhodnutie schválil aj s zostatkom opozície.

A prečo F-16 a nie Mig-29 alebo Grippeny?

Ide o získanie času a manévrovacieho priestoru, lebo modernizovaná F-16 je dobrý stroj, síce nie až tak dobrý ako Mig-29, ale sa dodá za 36 mesiacov, kým Grippeny len za 20 mesiacov.

Ide o to, že pomaly, ale isto prakticky všetci začínajú chápať, že ríša USA sa rozpadáva a našťastie nie cez katastrofické scenáre, ale postupne a riadene. Lenže to potrvá nejaký čas, kým si môžeme dovoliť slobodne vybrať podľa vlastných potrieb a preto stíhačky Grippen (ktoré sú neoverené) a zmodernizované Mig-29 si nemôžeme dovoliť kúpiť.

Ďalšia vec je, že ten tlak na Slovensko zo strany regionálnych/štátnych elít je ohromný t.j. niekde sme museli vyhovieť aby inde sme mohli postúpiť v suverenite Slovenska a s tým, že tú zmluvu budeme môcť v priebehu 3 rokov vypovedať resp. ani nemusíme ju podpísať.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Ten ťah s lietadlami nie je jediný, ktorý je namierený proti liberálom na Slovensku.

2 thoughts on “„Teraz buďte chytrí páni…“

  1. len idiot a predajná dievka môže uvažovať a schvalovať nákup akýchkolˇvek stíhačiek pre SK
    ,pretože sú to v našej krajine absolútne zbytočné premrhané peniaze daňových poplatníkov.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s