BRICS ešte neskončil?!

Dav má historickú pamäť plus-mínus 2 týždne, a je to spôsobené javom „zíde z očí, zíde z mysle“. To ale, samozrejme, neznamená, že veci sa nedejú a daná vec prestala existovať. Spomínam to preto, lebo po poslednom zasadaní BRICS sa začali objavovať bombastické správy a dav, samozrejme, híka. No chápem ich.

O čom je reč?

Ide o to, že BRICS sa stal nielen hospodárskou platformou, ale aj nástrojom na presadenie alternatívnej koncepcie globalizácie, ktorá stabilizuje svet (a to hovorím napriek tomu, že nová vláda JAR sa chystá zobrať pôdu bielym farmárom a bieli farmári utekajú odtiaľ v húfoch). Ide o to, že doterajšia globalizácia prebiehala v mene zotročovania a rabovania, ale prišla alternatíva a teraz pomaly všetci chápu, že alternatíva na základe spolupráce a spravodlivosti je lepšia, a preto:

Čo to znamená?

Znamená to, že sa vzniknú viaceré centrá koncentrácie riadenia, ktoré spolupracujú v mene spoločného cieľa. Lenže jednou z podmienok je upustiť od finančnej bubliny a preformátovať USA na lokálnu mocnosť, náznaky čoho sú už čoraz viditeľnejšie:

Pritom preformátovanie USA sa deje na príkaz globálneho zákulisia, ale existujú náznaky, že nahradenie USA Čínou bolo chybné rozhodnutie z ich strany, lebo Čína skončí v závese Ruska, tak ako India a Irán. Samozrejme, aj USA sa môžu vymknúť ich kontrole po porážke americkej štátnej/regionálnej elity hlavne kvôli tomu, že pomaly ale isto sa kvakerské princípy stávajú čoraz atraktívnejšími pre pracujúcu väčšinu.

S pozdravom

Oracle 911

11 thoughts on “BRICS ešte neskončil?!

 1. vďaka za komentár a aj odkaz na kvakerov. máme tomu rozumieť tak, že napríklad, nielen škandály okolo Tesly, ale aj jej zlá hospodárska situácia – pokračujúca strata, znamenajú rúcajúce sa plány GP? lebo podľa všetkého Tesla a jej zakladateľ sú práve projektom GP na potlačenie vplyvu štátnej elity (prostredníctvom alternatívy k rope a tiež potlačenie klasického automobilového priemyslu). nechcem všetko škatuľkovať a štruktúrovať ale predpokladám že FB a Amanzon sú projekty slúžiace štátnej elite US. okrem toho by ma celkom zaujímal Tvoj názor na odchod bielych JAR práve na Krym (asi nebude náhoda že záujem o Krym majú práve židovskí farmári, vzhľadom na historické postavenie Krymu)

  Páči sa mi

  • Podľa mňa ide s Teslou všetko podľa plánu.
   Čiastočne splnila svoje viaceré ciele (asi aj tie, o ktorých píšeš) a už nie je viac potrebná.
   Pjakin napr. tvrdil, že globalisti Teslu vytvorili aj preto, aby robila reklamu americkej akože technologickej dominancii vo svete, čím sa zabránilo rýchlemu pádu USA ako svetovej veľmoci č. 1 (lebo rýchly pád USA by mal škodlivé následky pre svet a samozrejme i globalistov).

   Poďalšie, je dobré si všimnúť, ako sa zatiaľ ostatné automobilky držia vzadu, čo sa týka elektro-mobilov.
   Podľa mňa ide o slepú cestu vývoja automobilového priemyslu a budúcnosťou je nejaký plyn (vodík), ale globalisti zámerne naťahujú čas aj pomocou Tesly (jednak aby sa do určitej miery vyčerpal technologický potenciál USA, a jednak preto, lebo sa z viacerých dôvodov, aj straty moci, boja poskytnúť ľuďom nové technológie):
   https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/477379-pa-consulting-tesla-straca-dych-dozenu-ju-konkurenti/

   Páči sa mi

  • Salmich polovicu tvojich otázok zodpovedal. Preto sa zameriam na iné otázky:
   -rúcajúca sa ekonomika USA je dôsledok vývozu produkčných kapacít a technológií za hranice USA (asi všetci domyslíme kto zneužil koho nenásytnosť);
   -prepad akcií Tesla, FB, Amazon a ostatných z FANG negatívne neovplyvní americkú ekonomiku;
   -dopočul som, že židia po vyhnaní z Izraela sa chcú usadiť na území býv. Uhorska.

   Páči sa mi

 2. tiež som pred pár rokmi čital o istých interpeláciách v maďarskom parlamente po návšteve Izraela a o odozvách v tlači po svete. (k poslednej poznámke v diskusii). Zaujíma ma, či pri “území byv. Uhorska” sa budú následné aktivity vsťahovať aj na územie Slovenska. Predseda Orbán robí silné kroky, aby terajšie aktivity (Orbo ab Chao), po ktorých by potenciálne to “usadenie” zasiahlo Maďarsko obmedzil ako len môže. Ale na Slovensku to vyzerá opačne (možno mám vychýlenú optiku), čo by znamenalo že predpoklady, uvádzané dlhodobu v tomto blogu asi nebude možné realizovať.

  Páči sa mi

 3. K tomu “Veľkému -M”. Pred “nežnou” som bol s kolegom vo Varšave, služobne. Prekvapil nás pred cestou jeden poľský “disidend”, ktoréhosme poznali a cestoval s nami. Robil si na Slovensku “veľký doktorát” a tvrdil, že bude ministrom v Poľsku o pár rokov, čo bolo pred rokom 89 nemysliteľné. Počas pobytu nas pozval v jeden večer do “svojho starého bytu”. Tam nám vysvetľoval, že Slovensko bude najlepšie “rozdeliť medzi Poľsko a Maďarsko po hrebeni Nízkých Tatier”. Pretože som ináč zameraný, pohádali sme sa a odišiel som. Kamarát tam ostal. Až po roku 95, keď vyšli známe “zoznamy” a iné okolnosti som pocjhopil, aký to bol byt a o aké “verbovanie tam išlo. Naivita a zásadovosť mi pomohli. Potom keď sa pripravovalo “nové územné členenie Slovenska” (severné a južné kraje v počte 12) mi očitý svedok jednej schôdze v Martine vravel. Prišiel známy český politik (meno zámerne neuvádzam) a zvestoval nám: “páni, práve som sa vrátil z jednania s maďarskou menšinou, a môžem Vám oznámiť, že onedlho bude táto menšina na Slovensku väčšinou”. Potom nasledovali tie známe plány o rozdelení Slovenská, ktoré boli vymyslené v Poľsku pre II. vojnou za vlády Becka.
  Celá “kauza Čentéš” mala v pozadí niečo podobné inou formou, pričom do toho boli zapojení naši vtedajší vrcholoví politici. Ale v novinách sa samozrejme o tom nepísalo. Táto situácia pretrváva a nie je stabilná pre štát. Mali by byť ľudia viac informovaní o pozadí týchto udalosti a o potencialných cieľoch a možnej obrane. Čo samozrejme tento blog robí preto som rád, že existuje

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s