„Keď sa dolár štiepi, tak lietajú triesky“

Povedal som minule, že jeseň bude horúca, len som nečakal, že bude takto horúca a plná ohňostrojov. Toto hovorím, keď píšem tento článok v predposlednom týždni augusta 2018 (konkrétne nedeľa). Lenže tento víkend sa ku mne dostali také informácie, na základe ktorých usudzujem, že politický a finančný odpis neprispôsobivej časti americkej národnej/regionálnej elity (často nesprávne označovaných ako globalisti) bude prebiehať súbežne.

Prečo?

Istý pán Rjabkov, námestník MZV Ruska povedal, že je už na čase sa zbaviť US$. Je to veľmi silné vyhlásenie, lebo je to takpovediac oznámenie globálnemu zákulisiu, že RF je pripravená na zlikvidovanie US$ ako medzinárodného platidla. Vo veci je totiž to, že na jeseň v období amerických volieb do senátu a domu reprezentantov (či pred alebo po, to neviem) sa chystajú čistky, ktoré bude sprevádzať aj zhabanie majetku. A zhabané majetky sa sčasti použijú na zníženie deficitu a štátneho dlhu. Lenže je tu problém – časť amerických štátnych/regionálnych elít, ktorú nie je možné zatknúť za vlastizradu či iné nelegálne aktivity ako pedofília, pranie peňazí, ľudské obete atď., bude môcť cez US$ a na ňom založenom finančnom systéme napáchať škody.

A aké je riešenie?

Jedným z riešení je rozdelenie US$ na zahraničné a domáce s tým, že medzinárodné zmluvy, ktoré sú denominované US$ sa budú môcť účtovať v zlate a možno aj v striebre. Toto ale predpokladá minimálnu cenu 5000 US$ za uncu zlata, ale ak by sa Američania rozhodli kryť svoje dlhy a platiť zlatom, tak cena by bola 147000 US$ za uncu zlata (nie, nie je to preklep). Toto ale nie je možné priamo zaviesť, lebo by to znamenalo, že US$ sú konfety nevalnej kvality, a ekonomika USA a v podstate aj celého sveta by bola v čudu, čo by viedlo ku katastrofám, ktoré by zničili nielen ľudskú civilizáciu ale aj biosféru planéty.

Takže zostáva len to, že sa US$ rozdelí, a domáca časť sa časom devalvuje o 50-70% (spočiatku kurz bude 1:1). Čo sa týka zahraničnej časti, tú treba stiahnuť z obehu, a najlepšie na to poslúži Deutsche Bank (DB), lebo:

  • je zahraničná;

  • je aj tak na pokraji krachu, pretože nemá zdravý segment (prehnité úplne do základov);

  • rodina Busha ju používa na pranie špinavých peňazí, aj z obchodu s drogami (aj týmito peniazmi sa financuje ISIL/ISIS);

  • Arabi tam majú zlato;

  • veľká expozícia derivátmi.

A prvý i posledný bod je najzaujímavejší – tú banku už teraz kontroluje globálne zákulisie cez európske priemyselné/národné elity, a deriváty sú zas americké. A tu trochu sa odbočím – DB bol donútený kúpiť v roku 1998 americký Bankers Trust, ktorý mal prezývku Fed‘s bank, lebo cez neho kupovali Federálne rezervy (v podstate súkromná spoločnosť) deriváty, ktorými sa vyriešila finančná kríza z 1987. Treba ešte dodať, že k týmto derivátom pribudli „pochutiny“ ako MBS, ABS, a syntetické deriváty (deriváty z derivátov). Lenže pri likvidovaní týchto vecí dochádza k tomu, že sa likviduje aj US$, a to vytvára taký vysoký dopyt, že to vyháňa dolárový index do stratosféry a potápa obeživo rozvojových krajín, čo je obrovský problém pre krajiny, ktoré brali lacné pôžičky US$ mysliac si, že kurz zostane rovnaký, a toto predražilo tieto lacné pôžičky.

Takže stačí len maličké „ťuknutie“ a DB sa zloží, čo povedie k tomu, že deriváty sa budú urýchlene likvidovať a to bude mať za následok, že sa bude sťahovať US$ z obehu. Čo povedie k tomu, že Rusi budú môcť kúpiť dolárové dlhopisy perspektívnych krajín, ktorých dlhopisy sa budú splácať aj v naturáliách. Ďalšia vec, ktorá bude dôsledkom je to, že drahé kovy budú znova platidlom, t.j. krátkodobé čínske dlhopisy a čínske zlaté certifikáty budú zameniteľné. To ale bude znamenať, že čínsky Yuan/RMB de facto nahradí US$, lenže „človek mieni a pánboh mení“ a dopadne to tak, že niekto v čínskom vedení niečo pohnojí, a Čína sa zdiskredituje, takže zase to zostane na Putinovi a Rusku, aby to „hasili“.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Cenu zlata čaká 5 až 15 násobné zdraženie, striebro môže zdražieť oveľa viac, lebo to je priemyselný kov, a podľa všetkého má kľúčovú funkciu v moderných elektrických zdrojoch

3 thoughts on “„Keď sa dolár štiepi, tak lietajú triesky“

  1. Zdravím, rád čtu tvoje komentáře (blog jsem objevil přes Leva-Net), jen mi někdy přijdou až moc spekulativní (příliš optimistický). Nepsal jsi o krizi dolaru a skokovému nárůstu zlata / stříbra už před 6-7 lety na pro investory.cz? 🙂

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s