Pár slov k SNP

Nedávno sme oslávili 74. výročie SNP a chcem k nemu napísať pár slov. Viem, že toho bolo napísané dosť, ale chcem sa tejto témy dotknúť z iného pohľadu. A to z pohľadu globálnej politiky a globálneho historického procesu. Dôvod je prostý, bez toho nepochopíme celé SNP, a tiež akú rolu hralo v histórií našej malej, ale strategicky dôležitej krajiny.

Čo bolo pred Mníchovskou zradou?

Prvá republika bola projektom globálneho zákulisia, v ktorom Slobodomurári Štefánik a Masaryk hrali významnú rolu s tým, že vznik Československa bol z jednej strany vyjadrením prianí oboch národov na sebaurčenie, a z druhej strany perfektne zapadal do plánov Oxfordskej skupiny na odstránenie veľkých ríš, ktoré ohrozovali plány globálneho zákulisia. Zaujímavé je, že tento nový štát získal svoje stále hranice pri podpise Versaillskej zmluvy v 1922 po vojne s Maďarskom (naši vojaci pochodovali na uliciach v Budapešti).

Ešte zaujímavejšia je smrť Štefánika, totiž koncom vojny globálnemu zákulisiu bolo jasné, že politické ciele 1. svetovej vojny neboli splnené, a potrebovali vytvoriť jednak voľný prechod pre prípadnú úspešnú celosvetovú revolúciu, a jednak národnostnú rozbušku v prípade ďalšej vojny. Lenže vedeli aj to, že Štefánik je muž charakteru, chápe politiku a teda by stál v ceste plánom globálneho zákulisia, lebo:

 1. nedovolil by prechod do Karpatskej kotliny revolučným gardám (v roku 1918 po podpise Brest-Litovskej mierovej zmluvy bolo jasné, že marxistická revolúcia v Rusku stratila hybnosť smerom na Západ, a po 1929 bolo de facto potvrdené, že nezmetie Západ, lebo Stalin ako generálny tajomník získal skutočnú moc);

 2. svojou činnosťou by emancipoval Slovákov, Rusínov, Nemcov a Maďarov s Čechmi.

A zastavme sa pri druhom bode – ak by toho dosiahol, tak by nielen donútil Prahu hrať čestne (a to sa pražským/českým elitám nepáčilo), ale ani by nevzniklo to národnostné napätie, ktoré bolo zneužité Hitlerom. Preto využili Slobodomurára Beneša (ktorý spreneveril nemalé sumy) a časť pražskej elity, aby odstránili Štefánika, a samozrejme, bola im poskytnutá logistická pomoc.

Čo bolo po Mníchovskej zrade?

Beneš uteká do Londýna, a Tiso (kňaz, podľa všetkého Jezuita, t.j. patril k úderke Vatikánu a globálneho zákulisia) dostáva ponuku, ktorá sa neodmieta – buď vyhlásia Slovenský štát, alebo sa Slovensko bude deliť medzi Maďarskom a Poľskom, čo by znamenalo genocídu. Keďže Tisova láska k slovenskému národu bola silnejšia ako poslušnosť k RKC, tak návrh prijal (čo sa mu aj stalo osudným, lebo sa ho zbavil tak Vatikán/globálne zákulisie, ako aj časť slovenskej elity ako nepohodlného svedka).

Akonáhle vznikol Slovenský štát, tak tie elementy, ktorým sa priečilo ľudáctvo a Hitlerovský nacizmus, začali pripravovať ozbrojené povstanie, pekne potichu (veľa vecí bolo prenesených do Banskej Bystrice). Podľa plánu, po vyhlásení povstania mala Slovenská armáda prejsť na stranu povstania (tá armáda, ktorá pomáhala ruským partizánom, kvôli čomu ich Nemci nazývali Partizáni číslo dva), lenže to sa nestalo. Dôvod je prostý – egoizmus vojenského vedenia, lebo údajná unáhlenosť je len výhovorka. Totiž vedenie partizánov svoje kroky koordinovalo tak s Londýnom, ako aj s Moskvou, ale zatiaľ čo Moskva posielala pomoc vo forme ľudí a techniky (syn onoho Beriju sem prišiel s rádiovým vysielačom), tak Londýn a exilová vláda podľa všetkého veci sabotovali. Ostatne, to aj zapadá do dlhodobej stratégie Londýna, t.j. predĺžiť vojnu, aby po oslabení bojujúcich strán mohli zlízať smotanu. Pritom ak by Nemci a Anglosasi uzavreli separátny mier, tak by spojenci spolu s Nemcami vyrazili na Moskvu, a preto vydal Stalin zdanlivo nezmyselný odkaz na dobytie Berlína (spojenci to považovali za nemožné) a preskupenie jednotiek Červenej armády po dobytí Berlína, t.j. tento scenár hrozil aj po uzavretí spoločnej mierovej zmluvy (tentoraz by bolo výhovorkou to, že mierová zmluva so ZSSR je neplatná, lebo to nebolo podpísané v Berlíne). Pritom úspešné SNP by nielen skrátilo vojnu o pekných pár mesiacov a ušetrilo by tým Rusom sily, ale by aj umožnilo ZSSR obsadiť prakticky celé Nemecko.

Netreba pritom zabúdať na to, že všetky ruské zásluhy si chcú Anglosasi privlastniť, naposledy prebehol americký pokus o privlastnenie pomoci v SNP – našťastie to tak Harabin, ako aj Fico efektívne zatrhli s tým, že už nejaký čas prebieha pokus dávať na rovnakú úroveň ZSSR a 3. ríšu.

Čo si myslím o SNP?

SNP považujem za úspech, a to napriek tomu, že nedosiahlo deklarované vojenské ciele lebo:

 • po vojne a po 1993 sme neplatili vojenské reparácie ani pre ZSSR a ani pre USA (zradcovia slovenského národa toto pretláčali);

 • Nemci nestihli rozmontovať tú techniku, ktorú na Slovensku vybudovali, a tým obnova Slovenska mohla prebiehať rýchlejšie;

 • do konca vojny boli na Slovensku viazané nemalé vojenské sily.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Aby som dokreslil pokrytectvo Vatikánu, Vatikán a Rímskokatolícka cirkev umožnili falošnými papiermi nacistickým pohlavárom útek do Argentíny.

PS2: Pohrobkovia členov Hlinkovej gardy (ktorej časť vstúpila do KSČ a zúčastnil sa normalizácie 1968) nadávajú na SNP a partizánov, niežeby všetci partizáni boli svätí, ale dajako ignorujú ten fakt čo robili Nemci v Rusku a čo plánoval Hitler Slovanom.

8 thoughts on “Pár slov k SNP

 1. Opäť raz kvalitná a stručná analýza, bohužiaľ ojedinelá svojho druhu na slovenskom internete. Ak to len zopakujem inými slovami tak v SNP sa stretli tri hlavné prúdy ktoré určovali celé predošlé storočie – ľudáci (Vatikán, RKC, Rakúsko-Uhorsko, dnes Kotlebovci), Benešovci (Slobodomurári, dnes EuroAtlantisti, podpindosníci) a partizáni (partizán v pôvodnom význame tohto slova – stúpenec, človek bojujúci za určitú ideu… teda zdravé národné sily, iné názvy – nálepky dávané nám nepriateľmi – si ľubovoľne môžeme doplniť…). Benešovci a ľudáci, v zmysle porekadla každý chvíľku ťahá pílku rozbili ČSR, respektíve tomu aktívne po celý čas napomáhali aby potom keď už bolo neskoro mohli ľud “zachraňovať” pred tým istým Hitlerom, na ktorého záujmy po celý čas pracovali. Ľudia ich ale prekukli – aspoň tá zdravá časť a ani jedna z týchto dvoch skupín nezískala po vojne masovejšiu podporu… Akokoľvek by sa snažili nás presvedčiť že po ich zrade ich národ neskonale miloval a Sovieti nám tu len nanútili bodákmi svoje neľudské poriadky.
  Čo sa týka vojenského hľadiska tak sme tu v časoch postupu Červenej armády držali pol roka zoskupenie nemeckých síl s názvom 178. Tanková (Panzer) divízia Tatry, ktorú okrem elitných bojových skupín ako Ohlen (jadro tvorili tankoví granátnici – prakticky motopechota a tanková rota o sile 15 stredných a 15 ľahkých tankov plus pechota) a Junck (motopechota, pechota, 14 samohybných kanónov) plus rôzna pakáž (zvyšky Dirlewangera, teda nemeckí basisti, neskôr intersvoloč, zvyšky balkánskych hrdlorezov, údajne aj pozliepanci SS veliteľa Haruna Al Rashida, rakúskeho dôstojníka ktorí prijal Islam aby mohol veliť Albáncom, nejakí banderovci – ak máte presnejšie info tak ma prosím doplňte, dosť sa tejto téme venoval vynikajúci autor historických kníh a bývali minister zahraničia ČSSR – Bohuš Chňoupek). Túto bandu profesionálnych hrdlorezov s bohatými skúsenosťami z celej Európy tu pol roka držali slovenskej jednotky armády, väčšinou delostrelci ktorí sa zotavovali zo zranení na východnom fronte, odvedení branci a partizáni ktorých jadro tvorili civilisti s minimálnymi bojovými skúsenosťami plus zopár profíkov zo ZSSR vrátane Slovákov a Čechov a rôznych vojnových zajatcov z iných krajín ktorí sa tu v tom čase nachádzali a boli oslobodení.
  Nemci tu temer dokonale predviedli všetky nuansy proti-partizánskych operácií ktoré potom naučili aj Francúzov a Amíkov (Britov nemuseli, tí ich prekonávali) a ktoré potom oni s chuťou používali vo Vietname a kade-tade kam ich záujmy monopolov práve zaviali… Teda používanie plameňometov na civilné obyvateľstvo, rôzne tie genocídy typu My Lay (Ostrý Grúň, Kľak, Telgárt), demonštratívne masakrovanie miestneho obyvateľstva aby vzbudili emócie a vylákali z lesov partizánov do predom pripravených palebných pascí, používanie ľudí ako živých štítov, psychologické operácie, infiltrácie, únosy ľudí, mučenia, odvlečenia do koncentračných táborov… to čo zažívali obyvatelia Malajzie, Kóreje, Vietnamu a mnohých iných krajín počas studenej vojny sme tu my mali už v 40. rokoch. A dôkazom toho že nás to nezlomilo bol fakt, že ku koncu vojny ustupujúce nemecké kolóny boli veľkou zúrivosťou napádané partizánmi ktorí prežili vyše pol roka v neľudských podmienkach, v horách kde dodnes umierajú aj skúsení turisti a horolezci s moderným vybavením.
  Po tom čo podľa Wikipédie “úspešne rozdrtili” SNP sa po pol roku zvyšky kedysi divízie Tatra stiahli na juh do Maďarska kde proti silám Červenej armády a jej spojencom dokázali vzdorovať až tri dni. Zdroj tiež ten istý… Ako písal už jeden slovenský klasik v 19. storočí – Tak to vždy bývalo a bude bývať, pokorný budú sa na pád nadľudí dívať.

  Liked by 2 people

 2. Nie je mi jasne z tvojej analyzy co bolo prisudene slovensku globalnym zakulisim v ’39. Ak bol Tiso clovekom gp ako tvrdis, tak jeho moralny odpis po skonceni vojny bol iba logickym vyustenim toho ze svoju ulohu splnil a pre buducnost uz bol nepouzitelny. Z tvojho textu som pochopil ze sme mali byt rozdeleny medzi polsko a madarsko, co by ale bola zbytocna komplikacia.

  Like

  • Ono Hitler pochopil 1 vec, Briti mu predhodili celé ČSR ale to by znamenalo vojnu so ZSSR, na ktorý vtedy ešte nebol pripravený, preto dal Tisovi ponuku, ktorá sa neodmieta. Ďalšia vec, Tiso presadzoval svoje ciele v rámci svojho chápania, a v rámci svojho chápania Vatikánu a GP, zrejme niečo pochopil a odmietol to plniť (asi aj to zmienené odmietnutie rozdelenia medzi Poľsko a Maďarsko).

   Liked by 1 person

  • Myslím si že Slovensko, ba ani Československo v plánoch GP v tom čase nehralo nejakú významnejšiu úlohu. Hitlerovi vtedy predhodili prakticky celý priemyselný potenciál vtedajšej Európy pričom aby šetrili nemecké (hitlerovské) zdroje tak sa snažili aby v čo najviac európskych krajinách boli fašisti legitímna politická sila, viac-menej zvolená miestnym obyvateľstvom (z najrôznejších vnútro-politických dôvodov). Samozrejme fašisti z dnešného pohľadu – vtedy to boli len “neutrálni” zarputilí antikomunisti ktorí si želali slobodu a demokraciu, no akosi ich to ťahalo do spojenectva s fašistami a ochotne im poskytovali svoje zdroje… Teda v čase pred a na začiatku 2. sv. vojny to boli: Salazar (RKC, klerikál) v Portugalsku, Franco (fašista, RKC) Španielsko, Pétain (katolícky pôvod, kvázi Bonapartista) vo Francúzsku, Mussolini (bez komentára) v Taliansku, Metaxas (potomok talianskej šlachty, ultranacionalista), Quisling (káder Britov, protestant, veľvyslanec v ZSSR, otvorený fašista) v Nórsku, Fínsko bolo úplne otvorene fašistické a anglo a ameriko-filné zároveň (Mannerheim bývalí belogvardejec kvázi prezident, premiéri – bankári s väzbami na anglosasov), Boris III. (Monarcha, pôvodne RKC, vzal si za ženu taliansku šľachtičnú) v Bulharsku, Antonescu (vojenská rodina, fašista s väzbami na UK a Belgicko) v Rumunsku, Horthy (starý monarchisticko-fašistický káder) v Maďarsku, Juhoslávia ktorá sa rozpadla na malé štátiky – Chorvátsko kde vládol Pavelič (Jezuita-RKC, ovplyvnení Islamom, ultranacionalista), Četnici ktorí bojovali na oko proti nemcom no brali od nich výzbroj a ich najväčším nepriateľom boli Titovi partizáni a Chorváti… V tejto schéme naozaj nikoho neprekvapí že Tretia ríša roztrhla ČSR, vzala si jej priemyselnú časť (Nemci vždy považovali Česko za svoj “zadný dvor” podobne ako USA považue za svoj “backyard” Mexiko) a zvyšku krajiny darovala “nezávislosť” podobne ako v prípade Francúzska kde si vzali priemyselný a strategicky významný sever plus stred a juh nechali akémusi Pétainovi.
   Takže Slovneský štát bol len súčasťou vtedajšieho celo-európskeho trendu a po splnení cieľov GP bol jeho osud úplne bezvýznamný… Tak ako aj mnohé iné, oveľa väčšie národy, mal sa skrátka rozplynúť v Novom Svete podľa GP. No ako hovorí Korán:
   But they (the Jews) were deceptive, and Allah was deceptive, for Allah is the best of deceivers (Wamakaroo wamakara Allahu waAllahu khayru al-makireena)! S. 3:54; cf. 8:30
   V preklade zhruba toľko že snažia sa ľudia intrigovať no posledné slovo má Boh, lebo on je najlepší intrigán zo všetkých.
   Mal GP rôzne plány no Pán boh mu skrze ZSSR urobil vtedy škrt cez rozpočet… A cez dnešné Rusko mu ten škrt cez rozpočet robí dodnes.

   Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s