A diabol by musel hrať druhé husle

Máloktorý politik mi leží tak v žalúdku, ako Bugár – samozrejme okrem liberálov, ktorí sú nespôsobilí vedenia. A o ňom som neraz povedal, že urobí čokoľvek, len aby si zohrial svoju polievočku – eventuálne by sa spolčil aj s diablom, ktorý by však musel hrať podľa jeho podmienok. Našťastie, Bugár odchádza z aktívnej politiky (chce sa stať prezidentom), a „diabla“ hádže cez palubu.

O čom hovorím?

Bugár vyhlásil, že Ficova vláda musela padnúť, lebo Fico začal spomínať Sorosa. Toto by samo osebe znamenalo, že je pešiakom Sorosa, ale to tak nie je, lebo ak sa pozrieme na poslanecký klub strany Most-híd, ako vstupovali do vládnej koalície a akú politiku robí táto strana, tak hneď je jasné, že Bugár sa de facto spolčil s diablom a diabol ho musel poslúchať.

Teraz je situácia taká, že Bugár našiel nového patróna namiesto Sorosa, ktorý mu sľúbil uzavrieť jeho kariéru dôstojným spôsobom t.j. pomôžu mu stať sa prezidentom za určité protislužby s tým, že čo si nahrabal, tak to mu aj zostane. Pritom podľa fám, okolie Dunajskej Stredy riadi ako malý kráľ, lebo tam skutočne všetko riadi, ale inak ako Zsolt Simon, ktorý tam vlastní nemalé majetky.

A čo ďalej?

Bugár využije Most-Híd na svoju prezidentskú kampaň, ktorý týmto počinom vyčerpá svoje zdroje a potenciál skončí. Samozrejme, politický pravo-stredný politický subjekt, ktorý na seba viaže tak maďarských ako aj slovenských voličov, má stále dostatočne veľký potenciál, a toto chcú využiť aj tie maďarské kruhy, ktoré pochopili, že maďarská karta je pasé. Dôvod je prostý – lebo vedia, že väčšina Maďarov na Slovensku je spokojná s tým, že má školy a môže sa kultúrne vyžiť vo vlastnom jazyku a tiež vedia, že s Orbánom by ich čakali problémy (okrem straty občianstva v prípade prijatia aj maďarského).

Ďalší dôvod, prečo má strana Zsolta Simona tak veľký potenciál je to, že bola odpálená informačná bomba, ktorá bola pomerne kvalitne pripravená miestnou perifériou globálneho zákulisia. A toto označenie je na 110% oprávnené, lebo tieto informácie sú dôležité pre politický marketing, a keďže liberálne strany robia posledné dva roky kampaň 24/7, tak kvôli týmto informáciám si navzájom vykričia aj to, o čom by mali mlčať s tým, že ak Kiska vstúpi do už existujúcej strany, tak sa stane čiernym Petrom kvôli tomu maslu, čo má na hlave, pritom na založenie a správu vlastnej strany nemá.

S pozdravom

Oracle 911

6 thoughts on “A diabol by musel hrať druhé husle

 1. Článok v štýle “Snívajte s nami”. Nepopisuje komplexne realitu u maďarských voličov na Slovensku. Sám autor v nej tápe. Čo už, veď okres RS, to je – ani ryba, ani rak, ako som mu už písal predčasom a toto má dopad aj na jeho postoj k svojmu vlastnému bytiu. Chápem. A on, ako odpoveď, uznal za vhodné mi argumentovať P.O.Hviezdoslavom vtedy, že áno …?! . Škoda. Aj to, že nevie, že podľa neho vraj malý kráľ (Béla Bugár) má ale nad sebou ešte väčšieho kráľa (Elemér Jakab), riadiaceho aj toho malého. Jeden začínal ako šofér, kým druhý už za socializmu panoval a riadil, a to klanovo – ako sa to dnes nazýva. Veď tichá voda brehy myje, ale o to intenzívnejšie …. už 6. volebné obdobie (!) po sebe úspešne v NRSR Nenápadný pred verejnosťou, a o to efektívnejší (do pekla) riadiaci ľudskú a slovenskú spoločnosť – činiteľ https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=poslanci/poslanec&PoslanecID=710

  Like

  • A “niekto” tu ZAS rieši autora a nie obsah, a to znamená, že ak to dotyčný este raz to urobí, tak putuje na ručné schvalovanie.
   Dodávam, že nielen formát týchto stránok neumožňuje komplexné popisy, ale ani nie je cieľom dávať komplexné opisy.

   Like

 2. tak veľmi nerád vidím na blogoch, ktoré rád čítam nezmyselné konfrontácie, týkajúce sa osôb. úplne zbytočné alebo zámerné? určite je vhodné polemizovať o udalostiach a názoroch, ale zmysel a užitočnosť to bude mať keď je to vo vecnej rovine, nie osobnej. veď to je škoda energie. vôbec neriešim autora ale to o čom píše. nemusím súhlasiť s jeho názormi, ale vždy mám na to argumenty. ide predsa o to vzájomne sa obohatiť o názor a informáciu, nie presviedčanie sa o tom koho názor je správny a koho nie.

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s