Do smiechu mi veľmi nie je

Mám dva kúsky do tej mozaiky, ktorú si má poskladať každý môj čitateľ sám, lebo z jednej strany formát má svoje mantinely, a z druhej strany zas nemám záujem o nejaký kult osobnosti. Takže zohľadňujúc tieto hľadiská, optimálny postup je upozorňovať „na čo sa zvoní“ t.j. „ktorá bije“ a ako to zapadá do všeobecného chodu vecí. A mnou spomínané kúsky sú nový satirický seriál na Joj-ke a nová vlna proti-ruskej hystérie.

Prečo spomínam seriál?

Seriál Ministri je podľa zámerov tvorcov jednoznačne špinavá proti-ficovská propaganda s cieľom vyvolať majdan, lenže často krát sa veci nielenže minú účinkom, ale aj obrátia proti svojim tvorcom. Dôvod je prostý, vysmiate zlo dav prestáva vnímať ako zlo, t.j. tieto javy prestane vnímať negatívne – príkladom je britský seriál „Iste, pán minister“, kde sa robí sranda tak zo špinavostí v kuloároch, ako aj z diktátu byrokratického aparátu Bruselu, a keďže zo špinavostí kvalitne robili srandu, tak jeden z autorov dostal šľachtický titul. Ďalšia vec čo musím spomenúť je to, že takto sa uvoľní poriadny sociálny tlak na Slovensku. Takže dav nielenže bude reagovať na liberálnu propagandu opozície pokrčením pliec a tým pádom ich mobilizačný potenciál ešte viac poklesne, ale môže sa stať aj to, že tou 24/7 proti-ficovskou propagandou primaje časť davu, ktorá by hlasovala proti Ficovi, aby z trucu dala hlas práve Ficovi.

Prečo spomínam protiruskú hystériu?

Dôvod je prostý, každá vojna potrebuje informačnú prípravu, a neprispôsobivá časť americkej štátnej/regionálnej elity práve toto robí. Presne o tomto je znovuotvorenie káuz otravy Skripaľových a ruského dopingu, teórie o tom, že Zacharčenka nechal zavraždiť Putin atď. Prosto démonizujú Rusko pred útokom na ruské sily v provincii Idlib, ktorú obkľúčili zvyšky ISIS, t.j. neregulárna armáda USA. Hystéria je pochopiteľná, lebo v ISIS slúžia aj špeciálne jednotky ostatných členov NATO. Pritom zmienené elity si myslia, že Putin blafuje a ruské ozbrojené sily nevrátia úder, hoci jasne povedal, že nevidí zmysel v takom svete, v ktorom neexistuje Rusko. Globálne zákulisie, ktoré chce žiť vie, že Putin neblafuje, a všemožne mu pomôže urobiť poriadok tak vo svete, ako aj doma – t.j. kvôli dôchodkovej reforme prebehnú v radoch „ruskej elity“ také čistky, voči ktorým tie, čo uskutočnil Stalin v radoch vtedajšej elity ZSSR, budú prechádzkou v ružovej záhrade.

Ako tieto veci súvisia?

Dav prestal vnímať špinavosti špinavcov ako špinavosť, prestal tiež vnímať nebezpečenstvo, vyplývajúce z činnosti týchto špinavcov, a preto sa ľudstvo ocitlo na hrane záhuby. Inými slovami, globálne zákulisie si môže zagratulovať – dosiahlo svoje týmito satirickými seriálmi, žiaľ, cena môže byť príliš vysoká.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Po napísaní tohto článku sa mi dostal do rúk tento článok, v ktorom Nikki Haley obvinila Assada z chemického útoku na občanov Sýrie. „Komu nie je zhora dané v apotéke to nekúpi.“

One thought on “Do smiechu mi veľmi nie je

  1. Spätné upozornenie: Vojenské súdy v  USA, alebo 3. svetová? | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s