Krutý žart a zlý vtip

Krutým žartom na náš účet sa dá nazvať obdobie perestrojky a to, čo nasledovalo po 17.11.1989, t.j. po oslavách Povstania pražských študentov za Protektorátu. Pretože nás zaslepilo pozlátko Západu a dav, ktorý štrngal na námestiach a protestoval kvôli vražde neexistujúceho študenta bol len komparzom v hre globálneho zákulisia, ktorý delegoval zodpovednosť na svoju obeť.

Prečo to hovorím?

Pretože tento týždeň to urobili tiež, tentoraz na účet neprispôsobivej časti amerických štátnych/regionálnych elít a ich poskokov, lebo EP schválila novú smernicu o ochrane autorských práv a potrestala Maďarsko za údajné nedemokratické postupy. Dôvod môjho tvrdenia je prostý – akonáhle zaútočili na Maďarsko, v tom momente bruselskí poskokovia americkej štátnej/regionálnej elity poskytli celej V4 politickú muníciu na protiútok. A výsledok toho protiútoku bude ten, že budú musieť zadefinovať, čo sú tie európske a demokratické hodnoty. Avšak akonáhle to zadefinujú, v tom momente vytiahnu novú smernicu EP o autorských právach spolu s inými vecami. Problém nie je v tom, že globálne zákulisie urobilo z Maďarska fackovacieho panáka (a to pre znalých, ktorí sledovali maďarskú politiku kútikom oka nie je prekvapením), ale to, že spôsob a načasovanie, akým sa rozhodli urobiť z Maďarska onoho fackovacieho panáka, prinesie viac škody ako úžitku. Totiž globálne zákulisie má chronický nedostatok vhodných kádrov a môže sa stať to, že Maďarsko spolu so zvyškom V4 vyštípu, a to spolu s politickým a sociálnym napätím v Nemecku môže vyústiť do rozpadu Nemecka a celej EU, čo bude mať neželané následky pre celý svet. Inými slovami, globálne zákulisie to pohnojilo a jediná poľahčujúca okolnosť je to, že aktívne musia brániť vypuknutiu 3. svetovej vojny.

Ako to je s Nemeckom?

Keďže politická a sociálna situácia je taká, že krajina je pred rozpadom, veci došli tak ďaleko, že nielenže niektorí občania z bývalej DDR požadujú, aby Berlínsky múr bol postavený znova, ale o dva metre vyšší, ale aj AfD naberá na sile. Problémom je, že v súčasnej situácii rozpad Nemecka by bol naozaj katastrofou a mohol by priniesť hrôzy občianskych vojen a ozbrojených povstaní v Európe. Inými slovami, globálne zákulisie hasí čo môže, ale problém je, že sa musí pripraviť na delenie Nemecka a EU. A Nemecko by sa podľa mňa delilo tak, že bývalé DDR + Bavorsko spolu s Brémami a Hamburgom, ktoré sú nielen veľké európske prístavy a bývalé hanzovné mestá, ale sú aj mestskými spolkovými krajinami, ktoré spolu s Berlínom založia Nemeckú ríšu. Alternatívou je, že Brémy a Hamburg (ktorý má zaujímavý český, resp. česko-slovenský uhol) môžu oživiť hanzovnú ligu s tým, že politicky by boli závislí na V4, a ekonomicky na Číne a Rusku. Treba si tu ale uvedomiť, že Čína by aj mala na to zdroje, ibaže zďaleka nie je pripravená na riešenie takých komplikovaných a prestížnych úloh.

Čo je zlý vtip?

Existencia a činnosť slovenských liberálov (hlavne od roku 1998), ktorá je silne napojená na americkú ambasádu, lenže doba zlých vtipov na Slovensku (a vo svete končí), lebo nositelia liberálnych myšlienok sa diskreditujú – príklady:

Inými slovami, miestna periféria globálneho zákulisia vyštartovala po krku liberálnej mafii na Slovensku (ktorá je tiež svojim spôsobom mafiózna štruktúra), a urobila to takým spôsobom, že to nedestabilizuje Ficovu pozíciu. Samozrejme, je tu možnosť, že útok je vedený z americkej ambasády, aby bol vyvolaný ešte väčší chaos. Jedno viem ale naisto – nech to bol ktokoľvek, tak globálne zákulisie, ako aj poskokovia americkej štátnej/regionálnej elity padnú na hubu.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Stále si myslím, že jeseň bude horúca, ale nie termojadrovo horúca.

PS2: Ak má niekto otázky, môže ich položiť tu do diskusie, alebo mi ich poslať mailom do 8:00 CEST (Central European Summer Time) v nedeľu, (aby som mal čas ich zodpovedať).

6 thoughts on “Krutý žart a zlý vtip

 1. Bloger Branik je veľký obdivovateľ Žitňanskej. V článku:” Prestaňte klamať o Ficovi” o nej píše:
  “Budem aj trochu osobný: odchod poslednej z postáv z vlády, ktorej morálnu a mravnú integritu považujem naďalej za nespornú je tiež dobrou správou. V rámci umenia možného Lucia Žitňanská za čas svojho pôsobenia na ministerstve spravodlivosti a vo vláde dokázala takmer nemožné, verejný záujem nadradila nad svoj osobný a prežívajúc aj v súkromnom živote príšerne ťažké časy presadila do legislatívy veci ktorých cenu bude možné objektívne zhodnotiť až oveľa neskôr, keď opadnú emócie a ľudia zas začnú premýšľať hlavou. V záujme dobrej veci riskovala dobré meno, pristúpila na takmer netolerovateľný kompromis, zažila podozrievanie zo zrady a stihla odisť o deň skôr, ako by som si ju musel prestať vážiť. Vzhľadom na to čo som zažil od údajných a bývalých priateľov za ostatné týždne jej rozumiem o kus viac, než kedykoľvek za ostatné dva roky. Klobúk dolu.”
  Žitňanskú oceňuje aj Kiska, možno budúca jeho stranička, keďže Most- Hid je za zenitom…

  Like

 2. Zravim ta, aky mas nazor na tieto temy: Vostok 2018, Interview s udajnymi ,,vrahmi,, Skripalovych, Putin navrhuje Abemu do konca roka mierovu zmluvu a ako bude dalej pokracovat Meciar… vdaka.

  Like

 3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.1 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s