Otázky a odpovede č.1

V piatok 14.09.2018 som sformuloval prosbu o vaše otázky, a prísľub, že v nedeľu do ôsmej hodiny večer sa položené otázky pokúsim zodpovedať. Moja prosba bola vypočutá, moju emailovú adresu spolu s diskusným fórom „zaplavila“ až jedna otázka. Som aj za túto jednu položenú otázku vďačný.

Otázka:

Miroslav položil túto otázku:

Zravim ta, aky mas nazor na tieto temy: Vostok 2018, Interview s udajnymi ,,vrahmi,, Skripalovych, Putin navrhuje Abemu do konca roka mierovu zmluvu a ako bude dalej pokracovat Meciar… vdaka.

Odpovede:

 • Tak vojenské cvičenie Vostok, ako aj ekonomické fórum Vladivostok 2018 sa konali súčasne, týmto krokom bol vyslaný signál – „Sibír, t.j. ruský Ďaleký východ a Arktída je náš (Rusi stavajú ľadoborce s úctyhodným výkonom a výtlakom), bude sa rozvíjať podľa našich podmienok, a komu sa to nepáči, nech si trhne“. To treba vnímať v tom kontexte, že Západ má zálusk na Sibír a Arktídu (zdroj surovín a nová námorná trasa okrem iného ), preto prebieha pokus vyvolať majdan a následne občiansku vojnu v Rusku. Putin si to uvedomuje, a rozhodol sa tomu čeliť nielen tým, že obetoval časť svojej popularity, keď uviedol svoju verziu reforiem, ale aj tým, že postaví vedľa seba pred „popravčiu čatu“ celú súčasnú vládu – stačí si pozrieť toto ruské video s anglickými titulkami a prečítať tento článok v RJ, a hneď bude jasné, že Medvedevova výhovorka o jeho náhlej chorobe je mu nanič. Treba si ale uvedomiť aj to, že na tom výjazdovom zasadnutí (z toho videa), na ktorom zniesol Putin pod čiernu zem ministra financií, bol preberaný aj rozvoj civilnej infraštruktúry a zvyšovanie kvality života obyvateľstva. Mimochodom, ruská vojenská infraštruktúra v Arktíde z čias ZSSR bola obnovená a rozšírená (z tohto pohľadu hysterický záchvat Západu je pochopiteľný, lebo nielenže musia hrať podľa ruských pravidiel, ale Rusi dokázali aj to, že ich armáda je na špici, a dokáže takéto veci zorganizovať ) .

 • Šinzó Abe odmietol Putinov návrh k bezpodmienečnej mierovej zmluve ku konca roku, ale chce mierovú zmluvu, v ktorej sa bude riešiť aj osud Kurilských ostrovov, lebo práve kvôli ním nie je uzavretá mierová zmluva medzi Ruskom a Japonskom od čias 2. svetovej vojny. Pritom si treba uvedomiť dve veci: Kurily do čias Rusko-japonskej vojny v roku 1910 boli ruským územím, a Japonsko veľmi potrebuje ruský plyn, lebo má nedostatok elektrickej energie kvôli odstaveným atómovým elektrárňam vo Fukušime, a koks/uhlie nie je dostupná alternatíva.

 • Interview s údajnými vrahmi Skripalových som nevidel, lebo som to nepokladal za dôležité s tým, že aj tak zhruba viem, čo v ňom bolo. Dôležité je, že toto video existuje a bolo uverejnené, lebo prezentovalo ruské dôkazy, ktoré podporujú ich oficiálne stanovisko. Z tohto dôvodu britská a západná hystéria je pochopiteľná.

 • Pán Mečiar pracuje na svojom projekte, práve pokladá silné základy, čo dedukujem zo zvýšenej aktivity bývalých kádrov a finančníkov HZDS a SNS. Samozrejme, nejaký čas potrvá, kým sa jeho práca prejaví, a bude môcť prezentovať novú stranu po tejto horúcej jeseni.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Ďalšie otázky čakám do budúcej nedele do 6:00 večer.

8 thoughts on “Otázky a odpovede č.1

 1. Otázka – Maďarsko a Poľsko, ako sa dalo očakávať, spojila otázka národných štátov a ovládnutie priestoru V4 aj napriek nevôli globalistov a Rímskeho klubu, ktorý odnárodňovanie naplánoval aby mohli majitelia tohto finančného matrixu ovládať svet., čo čaká Slovensko? Čechy ukázali tiež v dôraznom NIE MIGRANTOM svoje národné záujmy – kde je Slovensko, jeho vláda, jeho predstavitelia, jeho národná politika a strategické záujmy prežitia národa ako takého ?

  Páči sa mi

 2. Otázky:
  1/ Keďže som nemal možnosť položiť otázku Mečiarovi či Klausovi, chcel by som vedieť tvoj názor na : bolo rozdelenie (neľutujem, iba ma zaujíma) samovoľným procesom resp. v kontexte rozpadu Sojuzu a Juhoslávie mohlo byť “naordinované” a následne zinscenované svetovými elitami?
  2/ Sú ti známe skutočnosti v súvislosti s Antarktídou, keďže v predošlom období sa tam “unúvali” niekoľkí politici a mám dojem aj pápež; naposledy pravdepodobne to bol John Kerry tesne pred ukončením funkcie min. zahraničných vecí USA. Čo ich tam viedlo / zaujímalo?

  Páči sa mi

 3. Ja mám otázku týkajúcu sa Slovenska. ako momentálne prebieha boj v RTVS? donedávna bolo veľa štekotu o výpovediach ľudí zo spravodajstva, rozviazanie zmluvy s Bakovou, atď. po čase však vidno, že sa takmer nič nezmenilo (silná zostava prebieha stále naživo,jedných spravodajcov nahradili iný avšak názory a propaganda zostávajú). ako to vyzerá s odpisom liberálov v mediálnej oblasti? ako dlhodobá je podľa Teba táto záležitosť? dá sa očakávať že po jeseni nastanú naozaj zmeny? aj v tejto oblasti?

  Páči sa mi

 4. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.2 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

 5. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.3 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s