Montovňa USA

Dotknem sa teraz témy, ktorú som v minulosti neraz rozoberal, a tou je reindustrializácia USA, ktorá musí prebehnúť kvôli objektívnym dôvodom. A tieto dôvody sú dosť závažné – nemyslím tým len schodok zahraničného obchodu, alebo nedostatočné príjmy jednotlivých štátov a federálnej vlády kvôli tomu, že výrobu presunuli do zahraničia.

Čo také?

Ide o to, že USA vysávajú svet cez US$ – konkrétne asi 4% populácie spotrebujú asi 20% zdrojov planéty a vytvoria 50% odpadu, t.j. ak by každý mohol žiť ako Američan, tak ľudstvo by potrebovalo 5 planét. A to sú, prosím, niekoľko rokov staré údaje, pričom situácia sa odvtedy zhoršila. Preto sú pokusy o uchovanie statusu zo strany americkej regionálnej/národnej elity nebezpečné, lebo ak veci pôjdu takto ďalej, tak nielenže zanikne táto ľudská civilizácia, ale aj biosféra tejto planéty. Presne z tohto dôvodu globálne zákulisie láme nielen ich a ich poskokov tam kde môže, ale usiluje aj o preformátovanie na štandardnú krajinu a zníženie spotreby Američanov.

Čo sa deje?

Trump zaviedol tarify na čínske tovary, ktoré nielen znepríjemňujú život amerických firiem, ktoré dovážajú, ale aj zvyšujú ceny dovážaných produktov. Krátkodobý efekt je ten, že dovážané neesenciálne veci budú mať vyššie ceny a dlhodobý efekt bude to, že výroba týchto vecí na území USA bude zase rentabilná, čo znamená, že časť výroby sa bude sťahovať naspäť.

V čom je problém?

Americké školstvo je v dezolátnom stave, lebo produkuje funkčných analfabetov (prečítajú text, ale nerozumejú tomu, napr. nerozumejú manuálu-a to nie je náhoda), čo znamená, že vysoko-technologická výroba bude minimálna. S týmto súvisí aj to, že doteraz dovážali odborníkov zo zahraničia, ktorí im robili výskum a vývoj, ale táto možnosť vymizne v tom momente, ako US$ príde o svoj štatút globálnej rezervnej meny.

Ďalšia vec, ktorá súvisí s dezolátnym stavom školstva a z toho vyplývajúceho nedostatku kádrov je to, že Američania sa stanú otrokmi v montovniach vlastnej krajiny, tak ako my, avšak na rozdiel od nás nemajú šancu zvrátiť to v priebehu niekoľkých rokoch.

S pozdravom

Oracle 911

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s