Exkluzívna inkluzivita vývojárov Linuxu

Dnes sa dotknem veľmi závažného problému, ktorý sa nezdá byť vážnym problémom, ale ním je, a dokáže privodiť technogénnu katastrofu, ktorá môže zničiť nielen našu civilizáciu, ale aj vyhladiť život na Zemi. Hovorím o vyčíňaní slniečkárov, feministiek a podobne klinicky postihnutých ľudí v rámci vývojovej komunity Linuxového kernelu/jadra.

O čom to rozprávam?

Aby som to vysvetlil, Linux je meno jadra operačného systému, a toto jadro vlastne obhospodaruje hardware/“železo“. A to, čo „civil“ pozná pod menom Linux ako Ubuntu, RedHat, Debian, CentOS, Arch Linux, PCLinuxOS, Manjaro, Android atď. je vlastne distribúciou, t.j. jadro obalené vecami ako grafické rozhranie, ovládacie prvky, aplikácie. Lenže nie vždy je potrebné a želané, aby linuxová distribúcia mala grafické rozhranie a bola obalená množstvom vecí, ako to je v prípade android telefónov, a to je prípad switchov, modemov, dátových a iných serverov. Chcem tým povedať, že internetová infraštruktúra de facto beží na Linuxovom kerneli, a kvôli novému kódu chovania, ktoré umožní usporiadať hony na čarodejnice, celý svet je ohrozený.

Ako to?

Podľa GPL 2.0, pod ktorým je licencovaný aj Linux, umožňuje autorovi stiahnuť svoju časť kódu, resp. brániť jeho voľnému šíreniu a požadovať za používanie a šírenie licenčné poplatky. Tento krok síce je krajným riešením, ako na to poukázalo toto a toto video, ale z morálneho hľadiska správnym. Sú tu 2 hlavné dôvody (podané „polopate“):

 • za súkromný názor resp. „narieknutie“, ktovie ako dlho dotyčný/á nebude môcť prispievať do spoločného diela;

 • meritokracia je údajne rasistická a sexistická, a preto čierna tučná americká trans-sexuálna lesba, ktorej kódy prešli prísnymi kvalitatívnymi kritériami a dostala sa na vedúce miesto projektu vlastným pričinením je menej ako tá, ktorá napísala príšerný kód, lebo slniečkárska ideológia to diktuje.

To znamená, že v najhoršom prípade nielen budú straty v biliónoch (číslo s 12 nulami), ale sa aj môže rozsypať celá internetová štruktúra (koľko vecí teraz závisí na funkčnom internete).

Čo sa stane?

Nerobím si ilúzie o globálnom zákulisí, lebo projekty, ktoré sa zakladajú na voľnom šírení informácií a vedomostí by najradšej zadupalo do prachu, ale tentoraz bude nútené sa do toho priamo vložiť spolu s technologickými gigantmi ako Google, Sonny, Nintendo, Red Hat, atď. kvôli tomu, čo som vyššie povedal, a odpísať toto nákazlivé šialenstvo s bezpečnými miestami, ktoré sa tvári ako ideológia pre lepšie zajtrajšky (hoci ich kroky smerujú opačným smerom ako nekonečná revolúcia Trockého, lebo je to priamo od neho prevzaté) .

Ďalšia vec, prečo v konečnom dôsledku slniečkári padnú na hubu, je historický príklad delenia OpenOffice-LibreOffice, pretože keď slniečkári prebrali kontrolu nad projektom OpenOffice, celý projekt sa rozdelil na dva. Pôvodný projekt sa rozsypal a zanikol, a tá skupina, ktorá sa vydelila vytvorila LibreOffice, na ktorom píšem tento článok.

Tretí dôvod, prečo Linux nakoniec zvíťazí, je rastúca hráčska komunita (video tu a tu), a treba si pritom uvedomiť dve veci:

 • väčšina ľudí berie Windows buď kvôli hrám, alebo nepozná alternatívu;

 • Microsoftu sa nielen nevydaril Windows 10, ale sa neustále zaplieta do škandálov, pričom tieto škandály poukazujú na to, že sú v podstate nástrojom amerických národných/regionálnych elít.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Napadlo ma to pred publikovaním, títo posadnutý/postihnutý môžu vyčíňať len kvôli tomu, že majú prístup k financiám a k platformom. A vôbec by som sa nečudoval, že po tom čo sa začnú masovo prebiehať tie vojenské súdy o ktorých som napísal aj tu, tak sa usporiada hon na nich resp. budú odstrihnutý dosť nepekným spôsobom.

8 thoughts on “Exkluzívna inkluzivita vývojárov Linuxu

   • To by aj mňa potešilo. Ale priznám sa, že nerozumiem skoro ničomu v tomto článku. Že je Windows humus je mi jasné, pritom inštalácia Ubuntu je tak jednoduchá. Anglicky bohužiaľ neviem. Ak by si mal trošku času objasnil by si problém bližšie? Ide o to, že ak nejaký kvalitný tvorca kódu povie napr., že nesúhlasí s LGBT propagandou, tak bude stopnutý a nahradený neschopným slniečkárom a tým pádom je ohrozený celý projekt? Ďakujem

    Páči sa mi

   • @Miroslav Dugis
    Ide o to, že na základe hoci aj krivého obvinenia môže byť programátor na neurčitý čas vylúčený z komunity t.j. aj na stálo a jeho/jej kód nezahrnutý do jadra bez ohľadu na kvalitu. Extrémne riešenie je aby takto vylúčený programátori stiahli svoj súhlas na volné šírenie a používanie inkriminovanej časti kódu v rámci GPL 2.0 licencie. A v článku bol použitý príklad programátora, ktorý vehementne protestoval voči tomu, aby sa do jadra dostala verzia kódu, ktorá umožňuje špehovanie cez chybu v konštrukcií procesorov od Intelu. Tento programátor bol obvinený z toho, že obhajuje znásilnenie.

    Áno, ale tak ďaleko ešte nie sme lebo jednak komunita spolu časťou korporácií sa vložila do celého prípadu (a nielen oni, kopa ľudí má po krk slniečkárskej a feministickej ideológie), a jednak vojenské súdy, ktoré sa už prebiehajú a naberajú na intenzite (podľa všetkého vojnový štváč McCain bol týmito súdmi odsúdený a popravený) budú namierené aj proti tým, ktorí slniečkárom a spol. poskytujú financie a platformu t.j. Soros, Zuckemberg a spol.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s