Mníchovská zrada a zradcovia v Prahe?

Faktom je, že nás Briti, Francúzi a Američania doslova predhodili Hitlerovmu Nemecku. Niektoré „chytré“ hlavy túto zradu stihli premenovať na dohodu, a stavajú ZSSR na úroveň 3. ríše. Lenže skutočnosť je taká, že globálne zákulisie prišlo s týmto plánom, Anglosasi to zorganizovali, a špinavú prácu nechali na Nemcov.

Prečo to hovorím?

Ak by niekto nevedel, tak Rusi úplne odtajnili svoje archívy ohľadom Mníchova (o tom píšu aj tu) a vychádzajú najavo zaujímavé skutočnosti, napr. ZSSR by išla s nami do vojny s Nemeckou ríšou aj bez Francúzov, ak by sme o to boli požiadali (o tom tu) a inde sa môžeme dozvedieť aj to, že Američania podporovali britské a francúzske snahy. Pritom si treba uvedomiť jednu zásadnú vec – City of London mal vtedy veľký vplyv tak na Francúzsko, ako aj na USA, ktoré na tejto vojne resp. na jej príprave bohatli, napr. IBM dodal počítače do koncentračných táborov (a tie tetovania boli registračné čísla pre IBM počítače).

Prečo sa to deje?

Globálne zákulisie (GP) chce nielen odpísať Britániu ako centrum koncentrácie riadenia, ale chce nás aj oddeliť od Západu, a keď sa podarí označiť Mníchovskú zradu za skutočný začiatok 2. svetovej vojny a pakt Molotov – Ribbentrop by bol priamym dôsledkom tejto zrady, tak by podľa medzinárodného práva boli Briti a Francúzi označení za vinníkov vojny. Lenže toto predstavuje riziko aj pre GP, lebo by sa začali klásť doplňujúce otázky k otázkam typu „prečo nezakročili Francúzi keď Hitler nechal obsadiť Porýnie“.

Aké boli naše možnosti a alternatívny vývoj?

Treba si uvedomiť 2 veci:

 • ak by Štefánik žil, tak by menšiny boli emancipované a Hitlerovi by nebola poskytnutá výhovorka vo forme „zlej situácie Sudetských Nemcov“;

 • mali sme veľkú a kvalitnú armádu, silné opevnenia, dosť výzbroje na 40 divízií (po obsadení Česka Nemci prezbrojili presne toľko divízií), zásoby cca na tri mesiace (kým Nemci mali tak akurát na mesiac) a ľudí, ktorí chceli brániť svoju vlasť.

To znamená, že keby pražské elity spolu s Benešom nezradili (Rusi tú pomoc podľa archívov naozaj mysleli vážne a Francúzi klamali, aby poskytli Benešovi alibi), tak aj v najhoršom prípade by sme vydržali, kým zo ZSSR príde pomoc, a v najlepšom by sme pochodovali v Berlíne. A to tvrdím aj napriek tomu, že by Hitlerom vyzbrojené sudetské komandá páchali teroristickú a záškodnícku činnosť, a Poliaci by boli na Hitlerovej strane (tak ako bolo aj v realite) pretože existovala Malá dohoda, ktorá by nám umožnila vybaviť koridor pre Červenú armádu.

To znamená, že ak by Beneš alebo Štefánik (ak by žil) požiadali o pomoc, tak by prišla a donútila by GP preskupiť sily – t.j. Británia a Francúzsko by sa ocitli na strane agresora a 2. svetová vojna by sa buď nekonala, alebo mala úplne iné výsledky.

S pozdravom

Oracle 911

10 thoughts on “Mníchovská zrada a zradcovia v Prahe?

 1. som si myslela že snáď už niečo viem, ale v skutočnosti len to viem, že nič neviem. díky za Tvoje “stručné” a výstižné články. na dlhé litánie už nemám čas a ani chuť, ani zrak a ani nervy, a na “tlusté knihy”, sorry hox, som už asi moc stará a možno aj blbá. ešte raz díky, aj za tie tlusté knihy, aj za voduksb, aj za tieto články.
  A.

  Páči sa mi

 2. Ale o ponúknutej pomoci Sojuzom po Mníchove sme sa za socíku učili v dejepise. To si dobre pamätám, hoci dejiny ma teraz viac zaujímajú ako vtedy na 2. stupni. Zrejme súčasný dejepis je preorientovaný.

  Páči sa mi

 3. Mníchov je veľmi špinavá záležitosť a pre podpindosníkov je lepšie keby ju nevyťahovali na svetlo sveta. Ich snahy o prepisovanie histórie sú pre nich opičou prackou.
  Je zrejmé a aj historicky dokázané, že Hitler bol Britániou fascinovaný. Nebolo by odveci tvrdiť, že Hitler bol najväčší podpindosník v 3. ríši a to až do doby keď zúrila bitka o Britániu. Vtedy asi Hitler pochopil ako ho dobehli a využili. Ale k tej zrade. O úlohe Roosvelta som nemal ani tušenia, avšak na základe uverejnených materiálov môžeme usudzovať, že to bol Roosvelt (bol ako posol) kto Hitlerovi načrtol formát riešenia danej “krízy”. Úlohu usnadňoval aj fakt, že hranice nových štátov po WWI neboli ešte pevne dané a mohli sa meniť (umožňovala to aj dohoda, ale meno si už nepamätám). Toto všetko indikuje, že západ išiel do Mníchova pripravený, z vopred známym výsledkom. A bol to západ a nie Hitler kto určoval tón a kurz Mníchova. Bolo to víťazstvo GP a opičia pracka pre Nemecko (ale to bola celková politika Nemecka a jej “úspechy” po nástupe Hitlera k moci).

  Lenže je tu aj otáznik kto bol ten západ? Vedeli “francúzske elity” o ich úlohe, alebo len boli hlúpo využití GP v danom procese, ktorého výsledkom bola aj likvidácia postavenia Francúzka ako svetovej veľmoci? Lebo Dankerk napovedá o mnohom a veľavravný je aj postoj “francúzskych elit” po tejto evakuácii a celkovo po skončení WWII.

  Otázna je aj pomoc ZSSR. Červená armáda bola po rozsiahlych čistkách a je otázne či by bola schopná viesť bojové operácie proti obrovskej presile a bez možnosti pomoci zvonka.

  A čo sa týka agresora. Tým agresorom by bola ČSR, ktorá odmietla rešpektovať výsledky “mierových diplomatických snažení”. V prípade keby prijala ponuku ZSSR, by bola ešte obvinená zo šírenia komunizmu v Európe. To by písali na západe.

  Čo by bolo keby sme sa bránili je alternatívna história, ale všetko ukazuje, že WWII musela vypuknúť. Iná možnosť nebola, otázne je však kto by bol označený za vinníka tejto vojny.

  Páči sa mi

  • Gramotné poznámky a otázky. A k tomu len 2 poznámky:
   -Každý v miere svojho chápania pracuje na seba a v miere nechápania na toho, kto chápe viac.
   -Globálne zákulisie vládol a čiastočne vládne cez reguláciu k prístupu k informáciám a tým pádom ovplyňoval aj chápanie.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s