Otázky a odpovede č.4

Teší ma, že dostávam toľko otázok, lebo to znamená, že môj blog ožíva a buduje sa tu komunita. Takže dnes zodpoviem viacero otázok, a ako vždy, pôjdem chronologicky, tak v prípade otázok položených pod mojím článkom, ako aj otázok, zaslaných mailom.

Otázky a odpovede

Jozef sa pýtal:

ahoj, chcem sa spýtať na jednu divnú postavu na Sk politickej scéne – Lipšica. koho “koňom” je?(vatikán?) lebo tento neschopný a slizký had je už celé roky v politike, je absolútne nedotknuteľný pre ktorúkoľvek vládu a zložku na Slovensku, vyskytuje sa pri oboch politicky najcitlivejších vraždách – Valko, Kuciak. zabitie človeka mu vynesie iba podmienku a v advokácii aj politike pôsobí ďalej… ďakujem

Avalus to čiastočne zodpovedala:

tiež mám dotaz k figurke lipšic.
zdroj wikipédia:
V rokoch 1991 – 1996 absolvoval štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, v rámci ktorého sa zúčastnil študijných pobytov na právnickej škole na Univerzite v Minneapolise a v Centre práva Univerzity v Georgetowne, Washingtone D.C. v USA (1994).
Pokiaľ ma pamäť neklame, ale zdroj si už presne nepamätám ( možno Tajné dejiny jezuitov?), Georgetown University sa spomína ako jedna z liahní jezuitov či presnejšie povedané “školiacich stredísk” jezuitských kádrov.
Mýlim sa, alebo môže vietor fúkať odtiaľ?

Nemýliš sa Avalus, za Lipšicom naozaj stoja Clintonovci, t.j. nepoučiteľná časť americkej štátnej/regionálnej elity, pretože ak pozrieme na liberálov z presvedčenia a ostatných poskokov Clintonovcov (ktorí skutočne prišli k moci s Dzurindom), tak zistíme, že buď boli na niektorej západnej univerzite, resp. sú produktom západného školstva (Sulík), alebo boli školení Sorosom (napr. Schmögnerová). Ani v Rusku to nie je teraz oveľa lepšie, ibaže ich Putin poriadne podchytil a s pomocou globálneho zákulisia robí čistky.

Miroslav mal doplňujúcu otázku:

doplnim Jakuba. Čítam vašu diskusiu na Vode. No vzhľadom na moju nevedomosť sa do nej zapájam minimálne. Zuzka napísala k príp. Kuciak toto “Po Čižnárovom prosení novinárom sa priklánam aj ja k prvej možnosti…zneužili to,no na druhej strane ak predtym zavadzali s identikitom ,nevylučujem ,že hra sa posunula do druheho dejstva…čo tak odpis mainstreamu?…odhalenie ako klamu…atd.” Sú to špekulácie, ale aj ja mám ten pocit, alebo lepšie povedané prajem si, aby to tak bolo. Ani Lipšic nemusí vedieť všetko. A možno vie. Nevie všetko, skočil na udičku s Kočnerom a po rozuzlení padne spolu s liberálmi, dúfam, že to tak bude. Alebo pochopil, vie a presedlal a drží stranu polícii, aby nepadol spolu s liberálmi. Rozmýšľal som, kto ho sedlá (priznám sa, ja nie som schopný sledovať ho a nielen jeho v tel., čítať N, SME, takže si ani nevypočujem Fica, keď ho spovedá Dobšinský a klinických debilov to už vôbec nie) či štátna elita alebo GP, ale nijako sa z toho neviem vysomáriť. Alebo využijú všetko možné, aby to hodili na Kočnera, ktorého budú spájať s Ficom a Smerom, ako už aj činia … no pri tejto verzii, očakávam protiútok tak zo strany Fica ako aj zo strany Kočnera. No v podstate som obšírnejšie napísal to čo Jakub, len som tak v duchu premýšľal. Vďaka.

Čiastočne to je odpis mainstreamu, lebo keď vyjde pravda najavo, tak všetci krikľúni sa vyfarbia ako hlupáci. Lipšic naozaj nevie všetko a koná tak, ako zvyčajne, čo ho nakoniec dostane do problémov. Čo sa týka Kočnera, ten sa pozná s kdekým, ale keď si spomeniete na video so Sulíkom, tak má silnejšie väzby na liberálnu opozíciu, ako na vládnu koalíciu.

Miroslav mal doplňujúce otázky:

Ešte ma napadlo. Ak by bol prípad Kuciak vyriešený zdarne, t.j. poškodí liberálov, sračkomety a nepoškodí Fica, mohlo by to smerovať k očisteniu p. Mečiara? P. Mečiar onoho času vyhlásil, že sa vyjadrí ku kauzám z minulosti, ale ešte neprišiel ten správny čas, občania na to ešte nie sú pripravení. Že by sa ten čas blížil, vzhľadom na terajšie aktivity p. Mečiara?

Na obe otázky je odpoveď jednoznačne áno.

Lulu napísala:

Ja by som sa chcela opýtať na Pellegriniho vyjadrenie ohľadom sýrskych sirôt…. Taktiež na migráciu a čo sa vlastne bude vo V4 diať ? Taktiež na globálny pakt ktorý má byť podpísaný ….Ako je to ?

Čo sa týka sirôt, to čo šíria médiá, je bohapustá sprostá lož s cieľom zmajdanizovať Slovensko – stačí si vypočuť, čo presne povedal Pellegrini, alebo prečítať prepis od cca 25 minúty, aby ste sa presvedčili o opaku:

Moderátor: Poďme sa pozrieť trošku ďalej za hranice… Odkaz Macrona, kto nebude solidárny v témach ako sú utečenci, tak si nesiahne na eurofondy. Rovno vás chytím za slovo, v Česku bola kauza 50 sýrskych sirôt a na koľko si trúfne Slovensko?

Pellegrini: Ja som o tom hovoril, ale niektoré siroty mali 15 aj 18 rokov, iné je hovoriť o sirotách malých deťoch a iné je hovoriť už o skoro dospelých ľuďoch. My nechceme z tej solidarity robiť nejaké teatrálne akty, ktoré potom budeme teatrálne ukazovať v správach.

Ja by som nechcel, aby výsledkom môjho vyjadrenia boli titulky zajtra ideme prijať siroty.

Moderátor: Ale to je pekné! Bojíte sa toho? To sa bojíte toho?

Pellegrini: Nie, nebojím sa toho, ale naozaj musíme vedieť, odkiaľ sú detičky, aký je ich životný osud…

Moderátor: A vadilo by vám, keby mali nejakých príbuzných… (SIROTY), majú nejaké babky, príbuzných… A napríklad Belgičania ich príjmu aj s týmito, lebo pre nich je tá rodina veľmi, veľmi dôležitá. Či by vám toto robilo problém.

Pellegrini: … a možno to bude znieť cynicky, ale nesmieme dopustiť, aby tieto deti boli zneužité tým, že sú najprv niekde vyslané, účelovo s tým, aby sa ich ujal niektorý zo štátov a nakoniec boli zneužite na scelenie rodín. Aby sa prostredníctvom nich…

Ja som svedkom a porozprávali by vám z iných krajín, aká mafia dnes funguje okolo utečencov, aké miliardy eur zarábajú na pašovaní ľudí a takáto mafia sa neštíti ničoho.

Takže povinné kvóty nie, V4 je naďalej na ceste byť centrom koncentrácie riadenia, a čo sa týka globálneho paktu legálnej migrácie z dielne OSN, nuž to sa ešte uvidí.

Brunero sa pýtal:

Moja otázka – v náväznosti na prvé otázky k prípadu K+K : Prečo nebol záujem položiť nejaké otázky zdupkanému Nicholsonovi? Predpokladá sa, že je to agent Západu, tak preto sa to “nepatrilo”?

Nicholson vypadol prakticky ihneď po vražde Kuciaka a Kušnírovej, a ja si myslím, že buď ho recyklovalo nejaké zviera, alebo je v základoch nejakej budovy.

Avalus použil ďalšiu otázku:

Ahoj.
tiež by ma zaujímali súvislosti s očakávaným “červeným októbrom” a Slovenskom. Čo nám k tomu vieš/môžeš povedať?
– menovanie Kavanaugha a očakávané zatýkania
– situácia okolo Kočnera v kauze news ( K+K+ ….)
– otázok je toľko a pravdy tak málo
Ďakujem. A.

Všetky ostatné otázky som už zodpovedal, a menovanie tohto sudcu urýchli očistu USA a tým pádom aj našich končín lebo nadväznosť procesov je značná.

Kancelár mi poslal mailom tieto otázky:

Ahoj, chcel by som sa opytat na vyvlastnovanie pozemkov v JAR a Namibii. Kam to smeruje? Chystaju hladomor? Chcu vyhnat poslednych belochov? Kam ti ludia pojdu, do Ruska ich pojde mozno par rodin, ale zvysok? Dik

Tvoje závery sú správne a zvyšok neviem, ale dobre to neskončí.

Matej sa ma pýtal v maile:

Ahoj, prosím ťa o tvoj názor na stranu Národná koalícia. Tlačia sa teraz do komunálnych volieb, konkrétne u nás v Humennom jej predsedníčka aj na primátorku. Na pozadí sú bývali mečiarovci, resp. som našiel nejaké články so súvislosťou Anny Belousovej k strane. Je to príprava pre návrat potom samotného Mečiara, alebo si idú po svojom? Konkrétne riešenia som nejako od nich nezachytil, nejaká zdrojová základňa zo starých mečiaristov tam ale je a teda by som povedal aj že budú riadiace skúsenosti, idú ale dosť ostro po smerákoch a rád by som vedel tvoj názor pre lepšiu vlastnú skladačku. Ďakujem

No Mečiar to tam riadi ako poradca zo zákulisia, a vecná a tvrdá kritika Smeru je jediná schodná cesta, ako sa dostať do povedomia voličov a do vrcholovej politiky v priebehu nasledujúcich dvoch rokoch.

S pozdravom

Oracle 911

 

PS: Otázky na ďalší týždeň očakávam sem do nedele 18:00.

 

7 thoughts on “Otázky a odpovede č.4

   • Ak je to pravda (čo asi áno) je to v podstate príprava na obsadenie Bieloruska. To najbližšej dobe. Aj keď príprava môže ostať len prípravou.

    V dlhodobom (čítaj 20rokov) pláne je to samozrejme útok na Rusko.

    Like

 1. Ahoj mám otázku z tak trochu iného súdka. Zvyšovanie cien. Od potravín typu olej , maslo, mäso a podobne. Cez elektrinu a plyn ako dlho sa to bude diať ? Ustoja to vôbec niektoré slovenské domácnosti ? Pretože to nie je veľa krát len pár centov. Ďakujem za odpoveď

  Like

 2. ahoj ja by som sa chcel opýtať na rozvírenie hladiny okolo otráv vo VB. naozaj ide o útok na Putina zvútra? najprv neagenti teraz kopec dôkazov že sú to agenti atď. vyzerá to tak že tomu výmyslu sa naozaj nemožno smiať pretože premyslené to briti nemali až tak zle. ďakujem

  Liked by 1 person

 3. Ahoj. Rada by som sa spýtala na tvoj názor na pána čarnogurského. U mňa je jasný, ale radšej nenapíšem, aby som ťa neovplyvňovala :o) Len ma zaujíma, či sa zhodneme, kedže sa mi celkom pozdávajú tvoje náhľady pod povrch, či utváranie si mozaiky… Dakujem..

  Like

 4. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.5 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s