Otázky a odpovede č.5

Teší ma, že dostávam toľko otázok, lebo to znamená, že môj blog ožíva a buduje sa tu komunita. Takže dnes zodpoviem viacero otázok, a ako vždy, pôjdem chronologicky, tak v prípade otázok položených pod mojím článkom, ako aj otázok, zaslaných mailom.

Otázky a odpovede:

Avalus sa pýtala:

Ahoj.
Chcem sa Ta spytat na transporty vojenskej techniky smerom na vychod, vraj vo zvysenej miere.
Dakujem za odpovede. A.

Dušan to čiastočne to aj zodpovedal:

Ak je to pravda (čo asi áno) je to v podstate príprava na obsadenie Bieloruska. To najbližšej dobe. Aj keď príprava môže ostať len prípravou.

V dlhodobom (čítaj 20rokov) pláne je to samozrejme útok na Rusko.

A ja to doplním:

Globálne zákulisie plánuje v nasledujúcich 15-20 rokoch rozobrať Rusko na malé štáty, ktoré budú buď pod riadením Iránu alebo Číny. Lenže ani Irán a ani Čína nebudú na túto rolu pripravené. Ďalšia vec je, že Putinovo riadenie je také, že z jednej strany Rusko získava čoraz väčšiu suverenitu, a z druhej robí čistky, ktoré aktivujú sociálne výťahy.

A netreba zabúdať ani to, že prípadné obsadenie Bieloruska vojskami NATO by automaticky znamenalo vojnu s RF, a to nie je v záujme nikoho súdneho.

Lulu sa pýtala:

Ahoj mám otázku z tak trochu iného súdka. Zvyšovanie cien. Od potravín typu olej , maslo, mäso a podobne. Cez elektrinu a plyn ako dlho sa to bude diať ? Ustoja to vôbec niektoré slovenské domácnosti ? Pretože to nie je veľa krát len pár centov. Ďakujem za odpoveď

Treba brať na zreteľ 4 veci:

 • pôžička s 0% úrokom bankám často ide na špekulácie, ktoré zdvíhajú náklady, a nie na rozšírenie produkčných kapacít;

 • úžera, ktorá tiež zdvíha náklady firmám (a našinec platí oveľa väčší úrok, ako napr. Rakúšan);

 • naša potravinová výroba sa začala rozbiehať, ale zahraničné reťazce z toho nie sú nadšené;

 • Dzurinda a Radičova sprivatizovali čo mohli, vrátane elektrární a rozvodu, t.j. nielenže našinec kradne, ale aj zahraničný vlastník chce svoj „funt mäsa“ s tým, že z cudzieho krv netečie.

Či naši to ustoja? Dúfam, a súčasná vláda robí v rámci možností všetko preto, aby to ustáli.

malysveter sa pýtal:

ahoj ja by som sa chcel opýtať na rozvírenie hladiny okolo otráv vo VB. naozaj ide o útok na Putina zvútra? najprv neagenti teraz kopec dôkazov že sú to agenti atď. vyzerá to tak že tomu výmyslu sa naozaj nemožno smiať pretože premyslené to briti nemali až tak zle. Ďakujem

Ako si povedal, ide o útok Britov, ktorí si snažia zachrániť zvyšky svojho kreditu. Dajako im to však nejde.

Anjel sa pýtala:

Ahoj. Rada by som sa spýtala na tvoj názor na pána čarnogurského. U mňa je jasný, ale radšej nenapíšem, aby som ťa neovplyvňovala :o) Len ma zaujíma, či sa zhodneme, kedže sa mi celkom pozdávajú tvoje náhľady pod povrch, či utváranie si mozaiky… Dakujem..

Podľa mňa pán Čarnogurský buď patrí k nejakému proruskému klanu na Slovensku, alebo je predstaviteľom miestnej periférie globálneho zákulisia. Podľa jeho krokov a doterajšej kariére, ja by som povedal, že druhá možnosť je správna.

Marián my poslal mailom toto:

Důležitzprava od Prezidenta Spojených států amerických
Moji spoluobčané, během několika příštích několika dnů nepochybně pochopíte, že chráníme naši velkou zemi (zemi svobodných) od zlých tyranů, kteří nám chtějí ublížit a zničit poslední zbývající ostrůvek zářícího světla. Na příkaz prezidenta Spojených států jsme iniciovali jisté bezpečnostní opatření, které ochrání veřejnost před primárním následkem, který může přijít 3. listopadu 2018 po oznámení zatčení pana Podesty.

Potvrzení (veřejnosti) toho, co nastane, bude odhaleno a nebude otevřeně přijato. Veřejné nepokoje jsou organizovány ve velkém množství v úsilí zabránit zatčení a dopadení výše postavených veřejných úředníků.

Na příkaz prezidenta Spojených států bude dočasně zavedena vojenská kontrola a provedou se speciální operace. Ujistěte se, že bezpečnost a blaho každého muže, ženy a dítěte této země jsou zcela zajištěny.

Přesto atmosféra uvnitř země bude bohužel rozdělena, jelikož mnoho lidí je zkorumpovaných a byly dlouho vysílány špatné příběhy. V této době budeme iniciovat systém nouzového vysílání (EMS = Emergency Broadcast System) ve snaze poskytnout přímé zprávy (a vyhnout se falešným zprávám) všem občanům. Organizace a nebo lidé, kteří nám chtějí během této doby ublížit, se setkají s rychlou odpovědí. Určité zákony byly předem zrušeny, aby se našim skvělým vojákům poskytly potřebné pravomoci k provedení a zvládnutí těchto operací doma i v zahraničí.

Prezident USA bude dobře ochráněn ve svém letadle AF1 (Air Force One). Je načase vzít zpět naši zemi a znovu udělat Ameriku velkou. Modlete se za odvážné muže a ženy v uniformě, kteří se budou snažit o to, aby přinesli mír, jednotu a návrat moci k lidu.

Doufejme, že tato zpráva doletí k mnoha lidem. Nemůžeme tuto zprávu rozšiřovat pomocí běžných prostředků z důvodů, které jistě zde všichni určitě chápou. Zůstaňte klidní, primární cíle jsou ve Washingtonu DC. „Přelití“ do ulic bude rychle ukončeno. Zůstaňte v pohotovosti a buďte ostražití.
TADESCO 9.10.2018

Samotná správa je s najväčšou pravdepodobnosťou „fejk“ (lebo som to nezachytil ani na amerických blogoch), ale zakladá sa na pravdivých faktoch, lebo existujú hromadné zatykače, v USA de facto platí vojnový stav vyhlásený Bushom ml., podľa ktorého zradcov budú súdiť vojenské súdy a následne ich môžu aj zastreliť, a podľa prezidentského nariadenia majetok tých, ktorí narušili ľudské práva (napr. pedofili a pašeráci ľudí) a napomáhali nepriateľom môžu zhabať.

Ďalšia vec je, že ak Trump nedokáže zaistiť čistotu amerických volieb do senátu, tak ich môže zrušiť, a bez ladu a skladu môže začať robiť čistky, ktoré by inak robil po voľbách. Treba ale pripomenúť jednu vec – niektoré štáty zamietli spolupracovať s volebným výborom pri vyšetrovaní podvodov pri prezidentských voľbách v roku 2016, a Trump z toho urobil vec národnej bezpečnosti, ktorú teraz vyšetruje tajná služba.

S pozdravom

Oracle 911

13 thoughts on “Otázky a odpovede č.5

 1. Zaujala ma otázka č. 4 nakoľko Čarnogurského troška poznám… Istá časť Slovensko-Ruskej spoločnosti na neho nedá dopustiť nakoľko z času na čas právne zastupuje nejakého aktivistu ktorý sa kvôli svojim názorom dostane do problémov. Tá druhá časť ho ale rovno považuje za trójskeho koňa a agenta sí aj ej, ktorého len trpia (lebo ho aspoň majú prečítaného). Dosť mal ale istý čas kontakty na nemeckú CDU/CSU (Kresťanskí demokrati) a tá mi príde ako taká zmes podpindosov a GP. Takže summa summarum, on je všetko možné len nie pro-ruský v tom slovazmysle ako to my chápeme. A čo sa týka jeho osobnosti… škoda reči. Profesný politik ako vyšitý takže mu neverte ani len keď vám povie koľko je práve hodín.

  Like

  • Kto chce daco vediet o carnogurskom nech si pozrie jeho aktivity pri vzniku statu +- 5 rokov. Plus netreba zabudnut, ze dostal oceneni od radu maltezskych rytierov ci jaku gutu, takze urcite robi poskoka niekomu zo zahranicia.

   Like

  • Vidím, že blog má aj šikovných diskutujúcich 🙂 … dakujem veľmi pekne za obohatenie Oraclovej odpovede a teším sa, že máme podobný názor na tohto dosť nebezpečného pána. Nech sa hrá na čo chce, zostane šedou eminenciou na Slovensku…zároveň ničí pozitívne procesy svojim zasahovaním do nich..svojou záškodníckou činnosťou na mňa pôsobí ako vysokopostavený jezuita… Zaujímavé čítanie je aj toto: http://www.chelemendik.sk/Carnogursky_ma_v_rodine_estebaka_397415499.html
   ked si poskladáme mozaiku, s pochopením, že disidentov si podchytávali jezuiti, aby nimi mohli manipulovať, alebo ich sami vyrábali (školili) a infiltrovali do procesov..

   Like

 2. Čarnogurského pán sídli vo Vatikáne. Pri prevrate bol spolutvorcom štátneho systému a prakticky celá zberba KDH patrí pod Vatikán http://necenzurovane.net/gosudarjon/g34.html . Je zaujímavé sledovať ako sa z totálneho anti-ruského kresťana pred *89 stal súčasný pro-ruský, pro RPC činiteľ ktorý dokonca propaguje pjakina http://www.srspol.sk/ .
  Chcem sa spýtať, je možné že pomocou hodenia vraždy novinára Kuciaka na Kočnera + spájania Kočnera so Smerom, chcú zatlačíť na vládu v momentálnej téme stropu zvyšovania dôchodkového veku, alebo môže tam byť aj iný zámer? Vďaka

  Like

 3. Ahoj.
  mám novú otázku do rubriky Otázky a odpovede:
  Hon na M.Kočnera začal zhruba v čase, keď medializoval svoj zámer zverejňovať ( možno aj začal zverejňovať?) na svojom portáli Na pranieri klamstvá novinárov ( iba novinárov?).
  Vzápätí ho vypočúvali pre zmenky, zavreli, hľadajú všetky možné spojenia s vraždami, domové prehliadky jeho nehnuteľností, …
  Môže to mať nejaký súvis s tým, že ho chcú o.i. umlčať?
  Ďakujem. A.

  Like

 4. Ďalšia otázka: vieš povedať niečo viac k téme “Rozkol v pravoslávnej cirkvi sa stupňuje, problémom je Ukrajina”.
  Nie tak dávno ( 2 roky?) avízovali možný koniec schizmy po stretnutí Františka s Kyrillom + škandály v katolíckej cirkvi + teraz rozkol v pravoslávnej … ECAV tiež nič moc … česť výnimkám …
  Jedná sa o rozklad cirkvi v priamom prenose?
  Ďakujem. A.

  Like

 5. Moja jednoduchá otázka : Ako by si charakterizoval Lajčáka? Vyškolený v Rusku, zdá sa ako Sorošov človek, jeho vysoké ambície v OSN. Akú hru hrá vo vzťahu medzi Západom, Východom poprípade V4?

  Like

  • Lajčáka dlhodobo vnímam ako diplomata s takou úrovňou profesionality, že jeho výsledky možno považovať za pomerne presný ukazovateľ pozície a miery suverenity štátu vyjadrenej v jeho diplomatických možnostiach. V zhode s tým vnímam Lajčáka ako profesionálneho dilomata, nekonfliktne a pragmaticky budujúceho kariéru vždy v aktuálnych možnostiach a vždy dôveryhodne v oficiálne deklarovaných rámcoch. Lajčák je diplomat vysokých kvalít, aktuálne šte umocnených epidémiou diletantizmu v rozvrátenej západnej diplomacii. Opodstatnenosť takého vnímania nedávneho predsedu Valného zhromaždenia OSN, potvrdzujú aj pozitívne vyjadrenia ministra zahraničia RF S. V. Lavrova na jeho adresu a čerstvý čestný doktorát MGIMO.
   Vnímanie Lajčáka predovšetkým ako profesionála mi dlhodobo dáva ucelený zmysel a dokonca je aj dôvodom na optimizmus.

   Profesionalita M. Lajčáka vysvetľuje jeho problematické aktivity krátkodobo poškodzujúce Slovensko najmä z pohľadu priebežných národných záujmov v informačnom poli. Profesionálny diplomat budujúci kariéru s dlhodobými cieľmi musí byť dlhodobo dôveryhodný a teda konzistentný so zahraničnou politikou štátu, čiže aj vtedy, keď je formovaná v obmedzenej miere suverenity pod diktátom hegemóna, dokonca v prostredí hlbokej krízy dilomacie ťažko deformovanej diletantizmom. Zachovanie profesionality a dôveryhodnosti pri spomínanom tlaku prostredia nemožno bez kompromisov takej intezity, ktorá vyvoláva podozrenia zo zrady. Zradca má v slovenských pomeroch charakteristické osobnostné predpoklady. Zradca je vždy výnimočmou mediálnou celebritou s výnimočnou imunitou, vždy s oddanou podporou “apolitických” strážnych psov demokracie, s nimi v zhode šteká a zavíja proti nepriateľom slobody a demokracie. Zradca vždy disponoval rozumom, jazykom, podliezavosťou a servilitou mimoriadnej priemernosti účinnej pri oslovení rovnako priemerného, a zákonite najpočetnejšieho davu, čo je podstata demokracie v praxi.

   Osobnostné predpoklady M. Lajčáka vyjadruje miera jeho autority a dôveryhodnosti na medzinárodnej scéne, dosiahnutá profesionalizmom v komplikovaných podmienskach a v komplikovanej dobe.. Každopádne jeho osobný úspech, je objektívne úspechom Slovenska a slovenskej diplomacie,

   Like

 6. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.6 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s