Fiškálna apokalypsa

Apokalypsa je slovo starogréckeho pôvodu, ktoré znamená odhalenie alebo vyjavenie. Teraz nebudem rozoberať to, aký krivák musí byť človek, a akú nízku reálnu morálku musí mať skupina kňazov, aby nechala asociovať odhalenie resp. vyjavenie od Boha s koncom sveta. Skutočnosť je ale taká, že my žijeme v časoch, keď sa pravda odhaľuje a vychádza najavo, že nielenže „niečo zhnité je v štáte dánskom“, ale prakticky celý štát je v rozklade, lebo bol postavený na lžiach.

Prečo ten nadpis?

Dôvod je jednoduchý – 31.10.2018 je fiškálna uzávierka v USA, t.j. federálna vláda USA bude musieť zaplatiť svoje dlhy. Lenže nielen samotný dlh je vo výške cca 22 bilióna (amerických trilion, t.j. 12 núl po 22), ale existuje aj cca 21 biliónová diera v rozpočte. To znamená, že oficiálne nikto nevie, kam sa podelo asi 21 bilióna US$, pričom to nie je môj výmysel či konšpiračná teória, ale tvrdenie profesora ekonómie z Michigenskej univerzity. Takže panika Clintonovic je pochopiteľná, lebo ak nevyvolajú vojnu, tak nezachránia US$, ktorý im umožňuje vysávať celý svet, t.j. boja sa, že prídu o svoje status quo.

Takže asociácia apokalypsy s koncom sveta je na mieste?

Áno a to hneď z 2 dôvodov:

 1. Ak vyjde najavo, že celá vaša ríša bola postavená na lži, tak pre vás akoby skončil svet.

 2. Vojna, ktorú chcú Clintovci vyvolať, by bola termonukleárna.

A tu sa zastavme, v posledných dňoch prebehli dva pokusy o provokáciu. Prvý pokus bol ten spadnutý ukrajinský SU-27, ktorý bol pilotovaný teraz už mŕtvym Američanom (pôvodné články boli stiahnuté), a druhý pokus bol ten masaker a výbuch v krymskej škole, keď 18 ročný mladík vystrieľal 19 ľudí a spáchal samovraždu, a ktorý mal podľa všetkého komplica. A po týchto udalostiach Lavrov vyhlásil v Paríži, že Rusko je pripravené čeliť akejkoľvek agresii, a Putin v Soči povedal (nepresne citujem) : „Rusko použije atómové zbrane ako odvetu proti agresorovi, a kým oni zdochnú, tak my skončíme v raji“.

Čo sa stane?

Clintonovic budú odstavení, ich zhabaný majetok bude použitý na zalátanie dier v rozpočtoch a umorenie dlhu, upustí sa finančná bublina, vo voľbách vyhrajú Republikáni a konferencia Putin-Trump v Paríži 11.11.2018 prebehne v poriadku. A to bude symbolickým štartom perestrojky nielen USA, ale aj EU a celého sveta. Samozrejme, nepôjde to bez krvavých obetí, hladko a už vôbec nie podľa plánov globálneho zákulisia.

S pozdravom

Oracle 911

PS: V procese perestrojky USA ako ho poznáme zanikne, a povstane na tých Kvakerských princípoch (americká náboženská skupina Quaker), ktoré boli deklarované pri jeho zakladaní (a to pre globálne zákulisie neznamená nič dobré). Dodávam, že táto perestrojka stiahne so sebou aj slniečkárstvo a ďalšie formy posadnutosti, ktoré sa tam šíria (aj do sveta) zaniknú.

6 thoughts on “Fiškálna apokalypsa

  • avalus v tedy to budú dobré správy ak sa to podarí uskutočniť, čiže nehovorme hop kým sme nepreskočili, ale potom začne bežať druhý program o tom už dlhšie hovorí Pjakin, je to boj na dlhé trate, ale neodkladný raz sa muselo začať.

   Páči sa mi

 1. Co ma spolocne fiskalna uzavierka a splacanie dlhu? Dlhopisy emitovane statom sa splacaju podla datumu splatnosti a nie podla datumu fiskalnej uzavierky. Ani Slovensko nesplati kazdy rok, ked ma uzavierku, svoje dlhy. Ani USA to nebudu mat. Urcite maju datumy splatnosti poposuvane podla toho, kedy sa ocakavaju najvyznamnejsie prijmy. Viem, ze Pjakin hovoril o tom, ale podla mna je to nedorozumenie, USA urcite prekonaju 31.10. bez oficialneho krachu, koniec koncov v najhorsom pripade FED tieto dlhopisy nakupi a nasledne zmonetizuje teda ako keby dal priamo peniaze vlade USA. A ked to urobi cez Belgicko alebo Kajmanske ostrovy, ako doteraz, tak nebude ani nikto velmi kricat. Na dovere k dolaru to mozno prilis neprida, ale kym sa neprevali nova kriza, v ktorej by Europa kvitla a USA isli dolu, tak nevidim nadej napriamo, ze dolar skonci. Casom ano, ked sa bude v nom obchodovat prevazne len tradermi, bankami apod. ale kym nemusia USA platit v eurach, zlate apod., tak to nie je pravdepodobne.

  Páči sa mi

  • Tvoje námietky by boli opodstatnené, keby neboli len polovicou príbehu lebo problém je dvojaký:
   1) Súčasný spôsob emitovania US$.
   2) Splácanie resp. nesplácanie dlhov.

   1) V súčasnosti ministerstvo financií vydá zúročený dlhopis, ktorý skúpi buď komerčná banka alebo FED t.j. musia vrátiť bankám viac, než bolo emitovaných peňazí.
   2) USA a v podstate, žiadna Západná krajina nespláca svoje dlhy len ich posúva do budúcnosti tak, že vydá nové dlhopisy na splatenie starých.

   Lenže americké dlhopisy prakticky žiadny zahraničný subjekt nekupuje, nízke úrokové sadzby dlhopisov sú zabezpečované derivátmi a štát nemá dostatočné daňové príjmy.
   Takže ak teraz FED natlačí peniaze na vyplatenie starých dlhov by bolo to isté ako vyháňať čerta s diablom a v konečnom dôsledku by niekto musel vyhlásiť bankrot.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s