Modrá vlna, červená vlna, alebo červená stena?

Narážam na politicko-mediálne konštrukty, ktoré sprevádzali tieto prelomové americké parlamentné voľby, lebo modrá je farba Demokratov a červená je farba Republikánov. Prelomové je to jednak kvôli tomu, že sa v nich určilo ďalšie smerovanie USA, a jednak kvôli tomu, že boli použité prakticky všetky špinavé triky zo strany Demokratov a médií, a podľa všetkého aj vrátane tých ilegálnych.

O čo išlo vo voľbách?

Volebný systém v USA je dosť špecifický – kým prezidenta volia elektori, tak guvernérov a členov dvojkomorového parlamentu, t.j. kongresu volia voliči priamo. A podľa viac menej konečných výsledkov (o tom trocha neskôr), žiadna Modrá vlna, o ktorej básnili médiá a mediálni experti (to je tá istá sorta, ktorá hovorila, že Trump nemôže vyhrať) sa nekonala, a preto Snemovňu reprezentantov získali Demokrati iba tesnou väčšinou, a Senát zas udržali Republikáni pohodlnou väčšinou. Pritom pomer Demokratov a Republikánov v Snemovni je druhoradý, lebo Trump sa podľa všetkého zbavil opozície z Republikánskej strany, a väčšina zvolených je podchytená práve globálnym zákulisím.

Ďalšia vec je, že štátne/regionálne elity stavili na Demokratov, ktorí často presadzovali tzv. identity politics, t.j. politiku identity, čo je nielen de facto klin do americkej spoločnosti, ale aj najtrockistickejšia interpretácia Marxovho triedneho boja – inými slovami neomarxizmus, o ktorý pracujúca väčšina nestojí, keďže Demokratická strana často presadzuje otvorené hranice, štedré sociálne dávky aj pre ne-občanov, kontrolu zbraní atď., t.j. veci, ktoré sú pre väčšinu Američanov nestráviteľné. A nič neilustruje znechutenie Američanov viac než to, že zvolili mŕtveho majiteľa niekoľkých nevestincov do snemovne, t.j. Demokrati totálne znechutili voličov (samozrejme hlasy prepadli niekomu inému).

Prečo nie sú výsledky až tak celkom isté a konečné?

Pretože sú tu závažné podozrenia, že v niekoľkých štátoch boli spáchané volebné podvody Demokratickou stranou, o tom bližšie tu, tu a tu. A to sú len tie prípady, o ktorých sme sa mohli dozvedieť pred voľbami. Pritom treba brať na zreteľ to, že volebné podvody boli spáchané aj v prezidentských voľbách, a tie vyšetruje tajná služba na Trumpov príkaz, čo znamená, že ak niekoho prichytili, bude mať na krku tajné služby a možno aj vojenský tribunál. To znamená, že v zasiahnutých okrskoch sa bude voľba opakovať, z čoho vyplýva, že Demokrati, ktorí často klamú svojich voličov (bližšie o tom tu, tu a tu), a ani teraz nehrali čisto (2 hodiny pred uzavretím hlasovacích miestností na západnom pobreží Demokrati ohlasovali svoje víťazstvo), za tieto špinavosti zaplatia vysokú cenu.

Ďalšia vec, kvôli ktorej sa prekreslí politická mapa USA je to, že existuje niekoľko tisíc zapečatených obžalôb, t.j. také obžaloby, ktoré nie sú uverejnené kvôli tomu, že buď dotyčný/á je pohlavárom, ktorý by mohol odpratať dôkazy, alebo obvinený/á by mohol utiecť.

Ako to súvisí s raketami stredného doletu?

Asi tak, ako so splatením amerického dlhu. Obe veci sú súčasťou procesu odstrihávania USA od pák globálnej politiky a zánik americkej ríše. Totiž kvôli zrušenej dohode Macron má šancu žiadať to, na čo ho globálne zákulisie tak dlho pripravovalo – požadovať od Európy aby postavila európsku armádu, lebo kvôli zrušeniu tejto dohody sa Európa v prípade vypuknutia vojny medzi USA a RF premení na rádioaktívny popol, a to národné/priemyselné elity nechcú.

A čo sa týka dlhu, tak ten je v súčasnosti nesplatiteľný, preto v USA prebehne menová reforma, t.j. US$ sa rozdelí na menu zahraničnú a domácu – zahraničná z väčšej časti pôjde na umorenie derivátov (menšia časť pôjde na nákup zlata/čínskych zlatých certifikátov, aby sa zahraničný obchod USA nezastavil), a domáca sa bude používať na revitalizáciu ekonomiky.

Dodávam, že na to treba mať doma politickú stabilitu, a tú zabezpečí senát, ktorý má významný vplyv na zahraničnú politiku USA, a samozrejme aj čistky.

S pozdravom

Oracle 911

One thought on “Modrá vlna, červená vlna, alebo červená stena?

  1. Ahoj.
    mam namet na otazku resp. temu na clanok: ak vies nieco viac rozviest k informacii v clanku: … existuje niekoľko tisíc zapečatených obžalôb …
    Dakujem. A.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s