Otázky a odpovede č.9

Teší ma, že dostávam otázky a teší ma, že na ne môžem odpovedať. Mám radosť, že som dostal približne toľko otázok ako minule, žiaľ niektoré teraz nedokážem zodpovedať. Aj tentoraz to budú len otázky z fóra, opäť budú na aktuálne témy – a znova pôjdem chronologicky.

Otázky a odpovede

Jakub sa pýtal:

Mna by zaujimali tie celkom pravidelne zverejnovane spravy o znasilneniach v Indii. Je to ludnata krajina, ale to su aj ine a urcite aj v nich dochadza k podobnym zlocinom, no pise sa hlavne o Indii. Je v tom zamer?

Môj najlepší odhad je, že určité kruhy chcú brzdiť posilňovanie vplyvu Indie v našom regióne. Dodávam, že dotyčným to vyjde pekne draho.

avalus sa pýtala:

k Brunerovej otazke o RTVS:
Prave vcera davali v spravach na rtvs reportaz aj s vyhrazkami o nutnosti zabranit hoaxom resp. ich aj trestat. Pritom ukazali web konspiratori.sk, kde je o.i. napr.leva-net … na tento Oriho web este neprisli 😉 …
Vlastne nemam otazku len sa sama seba pytam: kedy tieto manipulacie skoncia? dufam ze nie az vtedy ked zacnu pre zmenu uplne ine manipulacie!
Ja viem, musim si dat salamovy chlebicek. Uz si aj idem dat, na ranajky som si kupila fajny oblozeny chlebicek s debrecinkou.
Ale predsa len ma napadli este 2 otazky. Mozno ani nie otazky len v dusi mam taku tajnu nadej, ze:
– pripravovana novela o mimovladkach, neviem v akom je stave, mozno je pripravovana proti slov.brancom, nocnym vlkom a pod., … ale v konecnom dosledku sa hadam uplatni hlavne proti momovladkam typu sorosovky?
– konspiratori.sk a podobni “antikonspiratori” budu konecne odhaleni ako skutocni manipulatori?
Snad sa toho aj dozijem?
Prajem pekny den.

Klasické médiá, obzvlášť na Západe zomierajú, a smrteľnú ranu im nenasadil samotný internet a tzv. konšpiračné stránky, ale možnosť porovnať realitu s tvrdením médií. A ľudia zistili nielen to, že médiá nepovedia často ani 50% pravdy, ale aj to, že ich klamú a manipulujú, a takto v podstate ničia vlastnú značku spolu s faktom, že dlhoroční manipulátori strácajú pôdu pod nohami. A keďže „zdochýnajúca kobyla najviac kope“, tak jednak prichádzajú s takýmito stránkami, a jednak zavádzajú cenzúru a hrozia týmto „konšpirátorom“ väzením (úvodzovky sú na mieste, lebo hlásajú niečo iné ako oficiálne uznávaná propaganda, a sú často bližšie k pravde). Takéto reštrikcie môžu fungovať v súčasných podmienkach rok – maximálne päť, lebo reakcia sociálnych super-systémov (teoretický základ v DVTR a vo verzii z 1991) bude taká, že to celé zmetie ako 300 metrová cunami hociktorú pobrežnú civilizáciu na Zemi. Dodávam, že je to na dlhšiu diskusiu a áno, dožiješ sa toho.

Lulu sa pýtala:

Mám otázočku o migračnom pakte a vyhlásení Lajčáka , čo si o tom myslíš ? Bude nejaké to ,,sťahovanie národov” aj na Slovensko ? Ja osobne mám taký pocit že kebyže to tí správny ľudia chceli tak už by ich tu boli mraky. Ďalej sa chcem opýtať na to že poslednou dobou cca týždeň sú správy skôr namierené proti globálnemu paktu…. Má to nejaký hlbší význam ? Či je to len také divadielko pre ľudí ? Taktiež vo si myslíš o takzvaných alternatívnych médiách , lebo mne tak neprídu skôr mám pocit, že vyťahujú skreslené informácie a to čo sa im hodi podobne ako slniečkári. Ďakujem

Tvoj dojem je správny, v zákulisí zúri tvrdý mocenský boj, v ktorom sa určuje ďalšie smerovanie Slovenska – a to sa odráža aj v správach. Dodávam, že Lajčák je dobrý diplomat a Smer ho chce udržať na mieste bez toho, aby obetovali záujem Slovenska.

Čo sa týka alternatívy, tak na 90% máš pravdu, lebo často je, tak či onak, kontrolovaná opozíciou.

avalus sa pýtala:

Seřízení hodinek“ / setkání Putin-Trump,
Malo sa konať 11.11.2018. Kolujú správy, že kvôli Macronovi a jeho oslavám sa konať nebude / bude až na summite G20. Ako to je/bude?

Stretnutie postojačky v pomerne priateľskom duchu, ako to ilustruje toto video, pár vecí si vybavia, a hlavné veci prenechajú na G20.

avalus sa tiež pýtala:

Marčekov projekt národnej strany začína byť dosť medializovaný, aj alternatívou. Je to hrozba ešte väčšieho trieštenia národných síl./? Kupodivu ani alternatíva nemedializuje iné národné projekty, ľudia o nich takmer nevedia a je hrozba že národne orientovaní ľudia budú ešte viac dezorientovaní, starší ľudia ( bývalí Mečiarovi podporovatelia) nemajú internet, facebook ani nemajú šancu sledovať alternatívu, mladí sú zmanipulovaní, ako potom národ naozaj prebudiť?

Je to provokačne imitačný projekt, svojim spôsobom je to reakcia miestnej periférie globálneho zákulisia na Mečiarove snahy. Stroskotá to tak, ako stroskotalo ĽSNS.

A čo sa týka národa, pár faciek od života ho preberie. Dodávam, že stačí, ak sa prebudí okolo 1-5% obyvateľstva, zvyšok pôjde akoby samo-sebou.

S pozdravom

Oracle 911

PS: avalus, ja sa na tie témy pozriem.

4 thoughts on “Otázky a odpovede č.9

 1. Ahoj, mam 2 otazky:
  1. poprosim viac info o pozadi a dovodoch prip.dosledkoch tejto frasky:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prulomove-svedectvi-v-kauze-capi-hnizdo-slonkova-a-kubik-vypatrali-zmizeleho-babisova-syna-60198?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp
  http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-49/#comment-174568
  2. co hovoris na slova autota clanku na HS?:
  Nechcem tvrdiť, že všetci nezávislí sú vlastne národovci, ani nebudem odhadovať, koľko ich takých je. Chcem len upozorniť, čo tieto komunálne voľby jasne hovoria: pronárodné sily sú stále neprejavené. Ich sila sa dá len tušiť. Ale ona tam niekde je.
  zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/skryta-moc-lsns-narodnej-koalicie/1577280
  Dakujem. A.

  Like

 2. Ahoj, mal by som prosím Ťa tiež jednu otázku a to ohľadom tej (prípadnej) budúcej spoločnej európskej armády ktorá sa tu už myslím riešila. Ak teda bude, čo bude jej hlavná úloha ? Boj s „vnútorným nepriateľom“, teda s pôvodným obyvateľstvom Európy alebo nátlak na okolité krajiny ako napr. V4 či nedajbože ako nejaká hrozba Rusku ? Alebo expedičný zbor pre nejaké vojnové dobrodružstvá v krajinách tretieho sveta ? Asi by bolo krajne naivné si myslieť že by táto nová armáda začala napríklad strážiť hranice pred imigrantmi alebo nejako ináč slúžiť národom Európy… Aký je Tvoj názor ?

  To bola moja otázka, lebo ozaj netuším s akým zámerom ju budú budovať a popravde ani veľmi ako. Časy kedy európsky zbrojný priemysel vedel vyrábať také zbraňové systémy ako jeden príklad za všetky, legendárnu stíhačku Mirage sú už dávno preč. To čo momentálne vyrábajú je drahé, v porovnaní so zbraňami USA alebo RF nedostatočné, závislé na US technológiách, vhodné skôr len na cvičenia než do boja. Aj keď po tom poslednom cvičení NATO v Nórsku kde nórska fregata (vyrobená v španielsku, s americkými radarmi) nezvládla ani len návrat z cvičenia a jediné čo jej momentálne trčí z vody je len ten drahý americký 3D radar tak už pochybujem aj o tom. Celé Európske NATO je skrátka a jasne bez USA absolútne nebojaschopné. Síce Briti sa radi chvastajú, ale finančné škrty ktoré prebiehali v ich ozbrojených silách prakticky od konca studenej vojny si vybrali svoju daň. U nich je ale problém hlavne získať odborníkov – technikov do armády, keďže je verejným tajomstvom že techniku už (kvôli nízkym platom v porovnaní s inými odbormi) študujú na západe len farební a servis zase robia prevažne Poliaci, Rusi a pod. Tí prví ale slúžiť nechcú, tí druhí zas nemôžu kvôli problémom so získaním občianstva. A ozbrojené sily V4, to sú len chudobní príbuzní ktorí sa tešia ako malé deti na cvičenie s US vojakmi že dostanú od nich nejaké žuvačky a možnože dokonca aj konzervy ktoré nezjedia. Ako chcú z tohto spraviť nejakú jednotnú Európsku armádu, to je bohužiaľ nad môj pochop…

  Like

 3. Otázka do ďalšieho kola : Ako si máme vysvetliť pozastavenie alebo stopnutie vypočúvania “pouličných sorošových mládežníkov”. Je reálne pokračovanie alebo je predpoklad, že to niekto z pozadia stopol? Opäť by Smer stratil body v spriaznenej verejnosti. Je možné, že to bolo iba z dôvodu, aby 1/sa na námestiach okolo 17.11. nevybičovali emócie, alebo 2/ zase mohol mať námietky MOST-Híd, keďže sa spomínalo meno Soroša?

  Like

 4. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.10 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s