A liberáli zas zbytočne otvárali ten šampus.

Hovorím o de facto výhre Smeru, je to výhra vďaka 20% získaných starostovských kresiel na Slovensku. Niekto môže namietať, že Smer prišiel o krajské mestá, a preto je to umierajúca strana, ktorá nemá podporu ulice. Lenže asi pätina starostov má za sebou celoštátne štruktúry, o ktoré sa môže oprieť pri riešení problémov, a to je veľké plus v nadchádzajúcich komunálnych voľbách.

O čom hovorím?

Otakmer oficiálnych výsledkoch volieb, kde Smerzískal 592 starostovských kresiel a 664 poslaneckých kresiel.Takže Kotlebovci majú jedného starostu, a liberáli podľa slov Fica nie sú oponenti.A čo sa týka nezávislých, tých treba deliť na 2 skupiny:nezávislí, ktorí sa nemôžu oprieť o stranu, a „nezávislí“,za ktorými stojí pravo-ľavá koalícia všetkého možného.

Čo to znamená?

Asi to, čo povedal Kaliňák,lebo v tých obciach, kde majú prevahu nezávislí a „nezávislí” t.j. aj liberáli, veci pôjdu od 10 k 5 s tým, že kde majú prevahu štandardné strany, tak ak obec nebude napredovať, tak situácia sa nebude zhoršovať.

Ďalšia vec, čo sa udeje je, že tento podpriemerný výsledok vedenie Smeru využije na obrodu, lebo ako sa zdá, na komunálnej úrovni je potrebná výmena krvi, t.j. dať na správne miesto už existujúce kádre, a začať vyhľadávať perspektívne nové kádre. Samozrejme, treba ešte k veci prirátať aj to, že je nutné zlepšiť komunikáciu . To sú samozrejme triviálne veci, ktoré vedenie Smeru rieši – ako som to v minulosti neraz spomínal.

Takže bol to test na parlamentné voľby?

Svojim spôsobom áno, lebo sa ukázalo, kto je ako dobrý v práci s informáciami a v riadení. A podľa výsledkov opozícia pohorela a Smer vyhral.

Ďalšia nemenej dôležitá vec je, že liberáli a nezávislí či „nezávislí“ pohoria, lebo sa naplno preukáže to, že riadiť nedokážu. Samozrejme, je to pomerne drahá lekcia v ktorej ich slovenskí občania naučia aspoň dve podstatné veci: štruktúry, hoci aj neoficiálne sú dôležité, a byť proti niečomu v politike je OK len vtedy, ak aj vieme, čo chceme.

S pozdravom

Oracle 911

4 thoughts on “A liberáli zas zbytočne otvárali ten šampus.

  1. ahoj, vďaka za dnešný príspevok. mám otázku k 17.11. – v médiách sa opäť rozdúchavajú spomienky na revolúciu a je prezentovaná ako chcená spoločenská zmena aj s jej dôsledkami. aký je Tvoj názor na využitie/zneužitie tohto dátumu na Slovensku a v Čechách v tomto roku? mám na mysli “slušných” ale aj obyčajných ľudí, ktorým je opäť niečo vtĺkané do hláv, avšak efekt to môže mať práve opačný (“dopadlo to ako vždy”). Ďakujem

    Like

  2. Nebol by som az taky skepticky voci novym tvaram v poziciach. Skor by som to bral ako test. Mozno nie su vsetci liberali, mozno sa niekde dostali k moci aj ozajstne kadre. Nechajme sa prekvapit.

    Like

  3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.10 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s