Nechápe a nechápe

Hovorím o Lajčákovi, ktorý podľa všetkého nechápe, že Sorosova agenda nových hnedších Európanov, ktorú tak tvrdošijne presadzuje, je pre náš región pasé a ktorá sa pre Západnú Európu odkladá na dobu neurčitú. Druhá možnosť je, že toto všetko pochopil, ibaže kvôli tomu, že upísal svoju dušu diablovi resp. Sorosovi musí toto presadzovať, t.j. sú tu objektívne okolnosti.

Prečo Fico zobral do vlády tohto Sorosovho koňa?

Vidím 3 dôvody:

 1. Na slovo vzatý odborník, ktorý skončil v 1987 MGIMO a tento rok tam dostal aj vyznamenanie.

 2. Keď bol vymenovaný, tak v strane Smer-SD bolo liberálne krídlo, ktoré predstavoval Maďarič (nedávno odišiel) silné.

 3. Fico ako premiér ho mal dostatočne podchyteného.

To celé znamená, že ak by bol Fico aj teraz premiérom, tak by sa Marakeš nekonal a pakt OSN by vyzeral inak – v tomto sa prejavuje neskúsenosť Pellegriniho, ktorý nedokázal týmto nepríjemnostiam zabrániť.

Ako ďalej?

Lajčák sa vyhráža, že ak sa neprijme pakt, tak možno podá demisiu. Je tu množstvo scenárov, medzi nimi aj to, že pakt OSN sa neschváli, Marakešskú deklaráciu nepodpíšeme a Lajčák zostáva, ale aj taký, že Fico bude šéfom MZV. Je to logické, lebo jednak riaditeľka kancelárie premiéra (bola tam aj za Fica) odchádza na MZV, a jednak Fico chápe globálnu politiku s tým, že hlavného poradcu by mu mohol robiť Lajčák.

Ďalšia možnosť je, že Lajčák bude dotlačený do kandidatúry na prezidentský post (robí sa dosť agresívna kampaň, a globálne zákulisie resp. jeho periféria mu túto možnosť núka-oprava: robia to hlavne poskokovia Clintonovcov), a keby sa pán Harabin nedostal do DRUHÉHO kola, tak by dostal môj hlas, lebo by nám nerobil hanbu a je na slovo vzatý odborník v niečom legálnom a morálne prijateľnom.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Problematické v pakte OSN sú okrem iného body ohľadom pozitívneho prínosu migrácie, a aj to, že sa nerozlišuje medzi legálnou a nelegálnou migráciou, čo vytvára nebezpečné precedensy. Ďalšia vec je, že na budúci rok sa chystá pakt OSN ohľadom utečencov, ktorý ak sa schváli v takej forme, ako Clintonovci chcú, tak v kombinácií s paktom ohľadom utečencov vytvára výbušnú zmes, ktorá ak sa odpáli, tak zmetie celý svet.

7 thoughts on “Nechápe a nechápe

 1. Ori, ako si myslel túto vetu?
  “To celé znamená, že ak by bol Fico aj teraz premiérom, tak by sa Marakeš nekonal a pakt OSN by vyzeral inak – v tomto sa prejavuje neskúsenosť Pellegriniho, ktorý nedokázal týmto nepríjemnostiam zabrániť.”
  Ten Globálny pakt (materiál) sa začal spracovávať na pôde OSN už dávnejšie (aj pán Lajčák povedal, že agendu “zdedil”) a to bol pán Fico určite ešte premiétom. Neviem si predstaviť, ako by mohol či už pán Fico alebo pán Pellegríny zasahovať do agendy a do materiálov spracovávaných na pôde OSN jeho byrokratickou mašinériou (teda nie len p. Lajčákom). Mohol by si prosím, priblížiť ten tvoj názor na neskúsenosť Pellegrinyho a to, že nedokázal zabrániť nepríjemnostiam? .Nerozporujem čo si napísal, iba tomu nerozumiem.

  Like

 2. Ahoj.
  Na Lajcakovi mi od zaciatku nieco ( nic) nesedi, takze vynimocne nezdielam Tvoj pozitivny nazor nanho. Ale na druhej strane do toho az tak hlboko nevidim ako Ty, takze mozem sa mylit.
  Stale mi vrta hlavou preco ho tlacia na prezidenta, ciastocne si uz odpovedal. Nie je to mozno aj preto, ze podla prieskumov ma sancu porazit Mistrika, zatialco Harabin nie? ( aj ked prieskumom sa da figu verit).
  A este k tej migracii. Mne osobne vadi, ze nasa vlada vlastne uz schvalila ciastocne migraciu … pracovnej sily z tretich krajin. Vadi mi to preto, lebo len umoznili zamestnavatelom ( ktori chudaci vyplakavaju ze nemaju kvalifikovanych ludi) dalej zdierat lacnu pracovnu silu. Keby aspon o nieco zvysili platy, nasli by sa aj u nas ludia a mozno by sa aj vela mladych vratilo domov. Ale ktory chlap bude u nas muklovat za pasom za 500€? Zatialco Srb ci Ukrajinec bude rad robit aj za 300 … 😦
  Pokladam to cele za nehorazne zderstvo a preto ak by som bola prezidentom ( 🙂 ) ci zakonodarcom a mala tu moc, znizila by som platy politikov … v zavislosti od minimalnej mzdy!!! To by si videl, ako by isla nahore :-).
  Povodne som chcela od priemernej mzdy v NH, ale to je velmi skreslujuci udaj lebo TOP manazeri a protekcni zamestnanci a papalasi nehorazne navysuju priemerku a povedzme si uprimne: kto z normalnych smrtelnikov dosahuje priemernu mzdu ktora je teraz prognozovana uz cez 1000 €?

  Prosim tuto temu pracovnej migracie zaradit aj do dalsich odpovedi, ak mas k tomu co povedat.

  Dakujem. A.

  Like

 3. Vďaka Ori za dobrú analýzu. Doplním len pre úplnosť zopár dielikov do skladačky…

  korektor Dag Daniš doslova preberá Harabinovu rétoriku ohľadom Lajčáka: „Lajčák už totiž nepracuje pre slovenskú vládu, ale pre seba. A pre naplnenie svojich osobných ambícií v OSN či vo vedení Rady Európy. Pokiaľ ide o podstatu veci, o migračný pakt, tak tam to vyzerá podobne, ako v „Lajčákovom svete“. Pakt má pri migrácii globálne ambície, no prehliada domáce (národné) problémy a riziká, spojené s prisťahovalectvom.“ (zdroj https://www.aktuality.sk/clanok/644028/tyzden-v-kocke-daga-danisa-konflikt-fica-a-pellegriniho-pokracuje/)
  Oriho český kolega Petr Novák vo svojich analýzach na FB postrehol takisto zaujímavý fakt: „…Jeho manželka, moderátorka veřejnoprávní RTVS, v době mistrovství světa v hokeji moderovala zprávy oblečená v šatech s americkou vlajkou. Je nutné udávat pro koho tento vlastizrádce pracuje? “
  Tak tejto jeho manželke RTVS predĺžila neplatené voľno lebo pre ňu nemajú flek (zdroj https://www.cas.sk/clanok/768424/hargasovej-predlzili-neplatene-volno-v-rtvs-nemaju-pre-nu-flek-video/)
  no a poslanec Ľuboš Blaha v jednom zo svojich statusov to povedal veľmi jasne: „Miroslav Lajčák v čase, keď viedol Valné zhromaždenie OSN potreboval našu podporu – a dostal ju. Nikto mu do kompaktu nebúšil, nikto ho v New Yorku nestrápňoval. Išlo o dobré meno Slovenska. Ale dnes už je doma a našou spoločnou úlohou je chrániť Slovensko.“

  Takže to vidím tak že Liberál z povolania ako ho výstižne nazval Ori splnil svoju úlohu užitočného idiota – kúpil nám čas ktorý sme potrebovali aby sme ustáli čo bolo treba ustáť no teraz už môžeme pomaly začať deratizovať.

  Like

 4. Odporúčam si vypočuť dnešnú reláciu ,SRo 1 po 12 :15 /ktorú voľakedy moderoval liberál Dobšinský /.
  Samozrejme ,moderátorka Jančkárová myslením je niečo podobné.
  Hostia boli ,
  Lajčák a Atlantista Klus /SaS /

  Like

 5. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.11 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s