Je to populizmus!

Toto vykrikuje hystericky, takpovediac s penou na ústach tak parlamentná ako aj mimoparlamentná opozícia (ku ktorému rátam aj tlač) len čo táto vláda urobí niečo pre pracujúcu väčšinu, alebo pre sociálne slabšie skupiny. A ako som už v minulosti neraz povedal, nie som fanúšikom ani Fica, ani Kaliňáka, ani Pellegriniho, ani Danka a už vôbec nie Bugára, ale keď sa pozriem na alternatívu k tejto koalícií, tak som zhrozený myšlienkou, čo by oni urobili s moju domovinou, Slovenskom.

Prečo som zhrozený?

Stačí si pozrieť čo vypúšťajú z úst – napr. Dzurinda by podpísal Marakešskú dohodu napriek výhradám, ten Sulík, ktorý sa prehlásil za nepriateľa národa a pracujúcich chce, aby EU zrušila Nord Stream 2 (týmto vyhlásením poštval proti sebe priemyselnú elitu Európy), a ktorého zadupal aj nadšený politický amatér Danko (ten Danko, ktorý zje Kollára na raňajky) atď. – a človek nevyhnutne dôjde k záveru, že táto opozícia je v lepšom prípade plná zradcov a klinických prípadov, a v horšom prípade je tvorená len klinickými prípadmi.

Ďalšia vec je, že keď táto vláda urobí hocičo pre ľudí (hoci aj s prechmatmi), resp. aby tú sociálnu priepasť znížila, tak liberálna opozícia začne nervózne štekať a opakovať vyprázdnené mantry popri výkrikoch o populizme. Netreba sa tomu čudovať, lebo prakticky nemajú kvalifikovaných odborníkov na potrebné miesta (a na to upozornil aj Fico), a preto ich prežitie doslova závisí od dvojitého metra novinárov (na čo upozornil aj Kaliňák, keď im vyčítal, že im nevadí daňový a iný podvodník v prezidentskom paláci) – toto všetko bude mať pre nich nedozierne následky.

Prečo to tvrdím?

Nuž vo veci je to, že klasické média kvôli internetu zomierajú, a keďže zdochýnajúca kobyla najviac kope, tak sa pokúšajú zachrániť jednak pretláčaním nezmyselnej legislatívy (čo má podporu ich majiteľov, ktorí ich využívajú na manipulácie s davom), ako aj tzv. klick-baitom, t.j. bombastickými nadpismi, ktorými chcú získať konzumenta. Lenže obe riešenia nielenže neriešia základný problém, ale aj urýchľujú ich rozklad s tým, že sa ničí značka a prepúšťajú sa novinári. Tento proces na Západe nabral rýchlosť po zvolení Trumpa, a u nás ešte len naberie rýchlosť.

Ďalšia vec je, že zomieranie klasických médií má u nás aj iný rozmer, t.j. je zasadený do očisťovania verejného života Slovenska a Česka. Nad týmto procesom má akú takú kontrolu globálne zákulisie, ktoré som neprávom obvinil z toho, že pretláča Lajčáka do prezidentského kresla. Samozrejme, tento očistný proces Slovenska od škodlivín môže kedykoľvek nabrať živelný charakter, a v podstate vyraziť časť pák z rúk miestnej periférie globálneho zákulisia.

S pozdravom

Oracle 911

3 thoughts on “Je to populizmus!

  1. Demisia Lajcaka: ocistovanie vlady? Jeho priprava na kandidaturu? Odputanie pozornosti? V suvislosti s tymto by ma celkom zaujimal nabor kudi ako je Lajcak na spolupracu s gp. Prebeehlo to na štúdiách v Moskve? Ďakujem

    Like

  2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.12 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s