Orbán a tragédia nášho lesníctva a drevospracujúceho priemyslu

Dnes budem netradičný, rozoberiem dve témy. Jednou je Orbán a jeho činnosť v Maďarsku, a druhou je zase tragický stav lesníctva. Prvá je zaujímavá už len z toho dôvodu, že Maďarsko je náš sused, mnohí majú Orbána za vzor a požadujú, aby sa aj Fico správal takto. Druhá je zaujímavá už len z toho dôvodu, že sme jeden z najlesnatejších štátov Európy, a žiaľ, vyťažené drevo sa u nás nespracováva.

Ako to je s tým Orbánom?

Nuž, kopa našincov si myslí, že by nám bolo lepšie s Orbánom, lebo zatočil so Sorosom, ukazuje Bruselu, kde je jeho miesto, vykázal finančníkov z MMF, chce byť zadobre s Ruskom, atď. Nechcem popierať, že robí tieto veci, ibaže Orbán pri ochrane maďarských národných záujmov je skôr na strane elity, ako pracujúcej väčšiny. Ilustrujú to 3 veci:

  1. Trafiku (noviny, cigarety atď.) môžete otvoriť len na licenciu a musí mať predpísaný vzhľad, ktorý zrealizuje firma jeho kamoša. Dodávam, že licencie na trafiku rozdával Horthy (ten, ktorý zabral južné Slovensko za II. svetovej vojny) zmrzačeným veteránom.

  2. Dva týždne nebol odvezený komunálny odpad z veľkej časti Maďarska, lebo nový centrálny systém, ktorý vypláca miestnych dodávateľov služieb, nefungoval. Inými slovami – vznikol vážny sanitárny problém.

  3. Maďarský parlament 2/3 väčšinou schválil novelu zákonníka práce, podľa ktorého zamestnávateľ môže vyplatiť nadčasy najneskôr o 3 roky, t.j. 3 roky otročina, a potom podnikateľ utečie s peniazmi lebo vyhlásil bankrot.

Dodávam, že Orbán bol členom maďarskej mládežníckej organizácie komunistickej strany. Takže to znamená, že úspešne kombinuje Horthyho systém, ktorý niesol fašistické prvky, s najhoršími prvkami vlády komunistickej strany. A z tohto pohľadu je pochopiteľné, prečo má podporu globálneho zákulisia, a prečo si môže Orbán dovoliť to, čo my nie (a v tom hrá dosť nemalú úlohu aj zdrojová stabilita 10 miliónového Maďarska).

Tragédia lesníctva a drevospracujúceho priemyslu?

Nuž, prednedávnom vyšiel teraz už stiahnutý článok o lesoch a lesníctve na stránkach Pravdy (dali to naspäť). Je to dobrý článok, ktorý sa dotýka dosť závažnej témy. Chcem ale upozorniť na 2 veci:

  • Domáce spracovanie u nás vyťaženého dreva by náramne zvýšilo našu zdrojovú stabilitu, tak ako obnovenie baníctva u nás (a za tú akciu si členovia Greenpeace nielen vykoledovali zásah polície a obvinenie za ohrozovanie života, ale za toto môžu jeho vetvu kvôli zákonu o neziskovkách aj legálne rozpustiť).

  • Svojho času aj Mečiar chcel rozvíjať drevospracujúci priemysel a takto zvýšiť zdrojovú stabilitu Slovenska, avšak do toho mu prišiel rok 1998 a „modrá revolúcia“. Myslím si, že momentálne je podpora a rozvoj tejto časti priemyslu v záujme tak globálneho zákulisia (kvôli V4+), ako aj nás samotných.

S pozdravom

Oracle 911

2 thoughts on “Orbán a tragédia nášho lesníctva a drevospracujúceho priemyslu

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s