Otázky a odpovede č.12

Teší ma, že dostávam otázky a teší ma, že na ne môžem odpovedať. Mám radosť, že som dostal približne toľko otázok, položených pod dvoma článkami, ako minule, a jedna skupina otázok mi prišla mailom. Aj tentoraz to budú len otázky z fóra, opäť budú na aktuálne témy – a znova pôjdem chronologicky.

Otázky a odpovede

Malysveter sa pýtal:

Demisia Lajcaka: ocistovanie vlady? Jeho priprava na kandidaturu? Odputanie pozornosti? V suvislosti s tymto by ma celkom zaujimal nabor ľudí ako je Lajcak na spolupracu s gp. Prebehlo to na štúdiách v Moskve? Ďakujem

Nie, je to manéver na odmietnutie Marákešu/paktu OSN a udržanie Lajčáka ako odborníka na mieste/pod kontrolou – a Kiskovi i ostatným liberálom dali dosť dobrý dôvod vo forme ozvučenia možnosti Fica ako MZV na to, aby neprijali Lajčákovu demisiu. Čo sa týka verbovania, Anglosasi ho vytipovali ešte v Moskve, naverbovali po 1989, a globálne zákulisie (GP) nad ním preberá riadenie cez jeho kozmopolitizmus a lásku k luxusu. Inými slovami použiteľný káder, ale v žiadnom prípade nie je vlastenec a politik. Či bude Fico MZV, to neviem momentálne povedať.

Avalus sa pýtala:

Ahoj.
mam otazku: co je v skutocnosti za tymto “navrhom v casovej tiesni”?
Návrh je od utorka 27. novembra v skrátenom medzirezortnom pripomienkovom konaní z dôvodu “časovej tiesne súvisiacej so zabezpečením medzinárodných záväzkov”. Iniciatíva Ministerstva obrany SR by mala týmto konaním prejsť na začiatku decembra. Slovenské orgány majú povoliť prelety bezpilotných strojov typu RQ-4B Global Hawk Block 40, ktoré slúžia na “pozemné pozorovanie”.

Dakujem.

Sudca najvyššieho súdu rozhodol vo veci Duckého zmeniek tak, že nebral do úvahy výsledky trestného konania , t.j. proti dobrým mravom a asi aj protizákonne. A toto rozhodnutie si zase vynútilo krok daného ministerstva.

Čo sa týka helikoptér, nuž za tým je podľa všetkého Penta – spomínajú to na Infovojne z 30.11.2018, oplatí sa to vypočuť celé.

Avalus sa pýtala:

Ahoj.

Este mam otazku k opat odlozenej schodzke Putin – Trump. Skoda …
Konaju sa aspon jednania po nejakej inej linke?

Dik.

To stretnutie sa podľa všetkého uskutočnilo, len to nebolo oficiálne. Napokon, po tej provokácii zo strany Ukrajiny, ktorú majú pod palcom Clinton a spol. to inak ani nešlo. A výsledky sa po pár mesiacoch sa prejavia.

Justas sa pýtal:

Môžem tiež jednu otázku ? VK z Aeronetu (viem že dezinformačný web, no ide mi len o túto jednu informáciu) často vraví že Orbán má dobré pozície voči EU mimo iného aj vďaka tomu že USA aj GP do budúcna štedro financujú a platia maďarský nacionalizmus ako budúcu explozívnu nálož pod V4. Je na tom niečo pravdy ? A ako sa povedzme na myšlienku Veľkého Maďarska pozerajú napríklad mladí ľudia v Maďarsku ? Láka ich takáto predstava alebo je to pre nich už len niečo z histórie (ako napr. naše vlastníctvo Podkarpatskej Rusi ktorú by asi nikto normálny nechcel naspäť). Vďaka za odpoveď.

Maďarské elity uverili rozprávkam o tom, že Uhorsko bolo maďarské a Slovania sem prišli len tak, t.j. stále snívajú o veľkom Maďarsku. Čo sa týka maďarskej mládeže, s istotou to neviem povedať, ale maďarský školský systém túto historickú, globálnym zákulisím vymyslenú lož naďalej rozširuje.

Kancelár sa ma v maile pýtal:

Ahoj Oraculum, mohol by si rozobrat Trumpa? Cakal som po volbach cistky, ale akosi je tam ticho. Co sa tam deje?

Trump bol na rolu prezidenta USA pripravovaný minimálne 20-30 rokov, a kvôli tomu ho nechali dvakrát zbankrotovať, t.j. stal sa z neho expert na vysporiadanie sa s bankrotom.

Čo sa týka čistiek, Trump na svoj tweet zavesil toto v súvislosti s FISA zákonom. To znamená, že čistky budú, len musel predtým urobiť aj niekoľko personálnych zmien.

S pozdravom

Oracle 911

9 thoughts on “Otázky a odpovede č.12

 1. Lajčák bol vychovaný ako euro-atlantistický káder a teraz dostal ponuku, ktorá sa neodmieta – zachovať si svoj sociálny status, ak sa (viac-menej teatrálne) vzdá svojho postu, aby nemohol toľko škodiť SR.

  Like

   • Mne je v podstate jedno, ako skončí Lajčák – ja narozdiel od iných voči nemu žiadnu osobnú zášť necítim, lebo ide len o nejakého obyčajného úradníčka-tajtrlíčka, ktorý sa u nás po “revolúcii” veľmi dobre chopil príležitosti, ktorou by podľa mňa nepohrdlo tak 9 z 10 ľudí (veď aj obyčajný človek, keď si môže v živote prilepšiť, tak to obyčajne i spraví a nehľadí pritom na nejakú morálku a pod.).
    Pravdepodobne si aj do budúcna zachová svoj sociálny status a bude v pohode.
    Možno teatrálne odsúdia (nehľadiac na tresty) pár menších rýb – zradcov (ako napr. Kiska) na výstrahu a aby tým utešili značne nahnevaný dav, ale to bude asi tak všetko a karavana pôjde ďalej.

    Mám taký dojem, že pohlavári svetovej politiky sa dnes snažia len skonsolidovať svet a pripraviť ho na veľké udalosti, ktoré ho ešte len čakajú – a až v takejto krajnej situácii budú ľudia donútení prehodnotiť a zmeniť svoj svetonázor a priority – a toto bude aj šanca pohlavárov svetovej politiky na prevedenie transformácie západu a tým i celého sveta.
    A preto dovtedy žiadne veľké otrasy neočakávam (aspoň u nás).

    Like

 2. Ahoj mám otázočku ohľadom náboženstva a toho že sa rozmáha islam aj na Slovensku a v Čechách ……. Ja osobne mám skôr pocit , že sa skôr umelo tlačí na to že naše zemi sú kresťanské a taktiež sa vracia folklór do bežného života. Osobne nemám voči akémukoľvek náboženstvu pokiaľ to nezasahuje do môjho života. Skôr si myslím že sa úmyselne vyvíja tlak medzi náboženskými skupinami. Ďakujem za odpoveď 🙂

  Like

 3. Ahojte.
  u nás už dlhšie pôsobí ekuména a ekumenizácia značí snahu o zjednotenie … mám však dojem že tí hlavní TOP zjednotitelia pod pokrievkou ekumenizácie podsúvajú tendencie prispôsobiť sa RKC čiže Vatikánu.
  Tiež vopred ďakujem za odpoveď.
  A.

  Like

 4. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.13 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s